Ocena wątku:
Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
15-12-2015, 15:10
Post: #1
Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
Naszło mnie filozoficzne pytanie: jak to jest z tą klimatyzacją dwustrefową?

Co oglądam ogłoszenia to wszystkie mają taki sam panel klimatronika, na którym widać 3 wskazania temperatur (w tym 2 wewnątrz).
Czy to oznacza, że wszystkie Sharany/Alhambry mają dwustrefową klimę?

A co z egzemplarzami bez nawiewów w dachu? Czy one tez mają dwustrefową? Jak wtedy wygląda obieg powietrza?
Czy przy dwustrefowej klimie są 2 urządzenia które należy odgrzybiać (przód/tył)?
Reklama

15-12-2015, 16:26
Post: #2
RE: Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
co do ostatniego pytania

Czy przy dwustrefowej klimie są 2 urządzenia które należy odgrzybiać (przód/tył)?

to tak są 2 urzadzenia które trzeba odgrzybić - ostatnio mój mechanik po tym jak powiedział mi cene mysląc że mam jednostrefową dopiero sprawdził i zakląl siarczyście Smile

podejrzewam ze jak nie ma nawiewów na dachu to jest to jednostrefowa ... a panel .. zobacz czy ma po dwa przyciski do zwiększania i do zmniejszania temperatury



Galaxy MK2 1.9 TDI 2004r - wirus na 169km / 360Nm Big Grin
Focus MK1 1.6 1998r
15-12-2015, 16:30
Post: #3
RE: Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
No właśnie nie zauważyłem w Sharanach/Alhambrach paneli z jednym przyciskiem czerwonym i jednym niebieskim....
15-12-2015, 16:36
Post: #4
RE: Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
W przypadku MK1 to u mnie jest klima jednostrefowa bez nawiewu w podsufitce i miałem panel na jeden przycisk nawiewu ale po awarii climatronika wstawiłem panel dwóstrefowy z tym że klimę naganiam jednym przyciskiem a dmuchawę w bagażniku drugim , taka modernizacja Smile .
15-12-2015, 16:38
Post: #5
RE: Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
Panele sa te same w poliftach. Tylko albo jest albo nie ma parownika na tyle albo jest. Oczywiście tak samo z nawiewami w suficie. Było już to wiele razy omawiane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-12-2015, 19:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2015 19:11 przez qba.)
Post: #6
RE: Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
To ciekawe jak są rozwiązane 2 strefy przy jednym parowniku i wspólnych nawiewach tym bardziej, że u mnie z góry leci tylko zimne a z dołu tylko ciepłe - mam nawiewy z góry, ale czy klima 1- czy 2-strefowa to już nie wiem)

Ale OK, poszukam jeszcze
15-12-2015, 19:21
Post: #7
RE: Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
Masz jedne parownik to masz jedną sterfe tylko. To ze na panelu jest regulacja to nei znacyz z emasz dwie strefy. Na panelu regulujesz nadmuchem i ustawieniem temp na przód i tył. Przy jednej strefie jest inne kodowanie tylko na nim i wtedy tylna czesc mozesz ustawic tylko na taka sama temperature lub do 3 stopni wyzsza od przedniej. Jelsi zmienisz kodowanie to na dwie strefy to mozesz ustawic tez w dól do 3 stopni ponizej tego co masz ustawione na przedzie. Tyle w temacie. Panele sa wiec takie same. Roznica jest w wyposazeniu tylu czy jest tam w lewym boczku parownik i osprzet do tego łacznei z kanałami do rozprowadzenia ziemnego powietrza na pasazerów. Owczewiscie w podwoziu idzie wiecej rurek bo mneijwiecej przy scianie grodziowej sa ala trojniki na rurkach i puszcone sa przewody na tył zaraz obok przewdów wodnych.

Przedlifty tylko mialu panele na regulacje jedna jakby strefa (regulowalo jednoczesnie przedni i tylny nadmuch) oraz byly podwojne ktorym mzna bylo jak w poliftach osobno sterowac przód i tył.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: qba
15-12-2015, 21:14
Post: #8
RE: Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
Już wszystko wiem. Ogromne dzięki. Najprościej zatem spojrzeć pod podwozie i obadać czy są cienkie rurki obok grubych z płynem chłodniczym.
Jak będzie więcej czasu odkręcę boczek i popatrzę co tam mam
16-12-2015, 21:18
Post: #9
RE: Rozważania: jak to jest z tą 2-strefową klimatyzacją?
Wszystkie SGA wyposażone w we wloty powietrza w podsufitce maja klimatyzację dwustrefową (wyposażone w dwa parowniki) a reszta to klimatyzacje jednostrefowe.
To że panel klimatronika jest pojedyńczy lub podwójny nic nie ma wspólnego z klimą dwustrefową.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
 Thanks given by: qba




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czujnik deszczu i zmierzchu - czy to jest to? qba 6 6,356 09-10-2019 09:59
Ostatni post: wesol
  Fotozagadka - co to jest? robertkol 11 5,004 09-08-2015 23:41
Ostatni post: andrew7800
  Czy tu ktos z forumowiczów jest z MIKOŁOWA? maciek-basia 0 1,336 17-10-2014 19:43
Ostatni post: maciek-basia
  Co to jest? Fotozagadka Czerwony 9 7,670 21-05-2014 19:32
Ostatni post: kata89

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name