Ocena wątku:
Przegub wewnętrzny - sprawdzenie, demontaż
08-09-2011, 22:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2011 23:48 przez sharanista.)
Post: #1
Information Przegub wewnętrzny - sprawdzenie, demontaż
Witam, mam pytanie, dziś wymieniałem przegub wewnętrzny w lewym kole bo już nalezalo bo oddawał stuki. Natomiast podczas jazdy na wprost lub przy hamowaniu odczuwa sie słyszalne pojedyncze stuki z prawego koła tak od skrzyni zauwazylem to,czyzby to objaw konczacego sie wewnetrznego przegubu ?, jak myslicie ?, jak mozna sprawdzic bez demontazu na podnosniku poruszac kolem w jakis sposob?, próowałem to nie było odczuć żadnych luzów,a gdy złapałem za całą pół oś to był nei duzy luz w przód i tył ruszając nim. Co to moze byc ?
Reklama

08-09-2011, 23:26
Post: #2
RE: Kończący sie przegub wewnętrzny ?
Witam

Jedź do stacji diagnostycznej gdzie robisz przegląd.
Przeważnie bez problemu sprawdzą tobie na szarpakach i powiedzą co jest.
A jak zabierzesz 4-pak to diagnosta na pewno się ucieszy i będziesz mógł dowiedzieć się jeszcze więcej ciekawych informacji o swoim samochodzie.
I światła ci ustawi Smile))

pozdrawiam



Piszę poprawnie po Polsku.
08-09-2011, 23:45
Post: #3
RE: Kończący sie przegub wewnętrzny ?
Do tego i czteropaka nie trzeba Big Grin Robią to za free jeśli jesteś ich klientem Smile



VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM
09-09-2011, 08:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2011 08:31 przez djrafix.)
Post: #4
RE: Kończący sie przegub wewnętrzny ?
To ciekawe rzeczyBlush, nie dawno ze 2 tyg temu na przeglądzie byłem,i powiedział mi,ze delikatny luz na końcówce jakiejś tam był i tyle, więcej nic. Dziwne troche zeby tak sie zuzyl ten przegub zewnetrzny (przypuszczam) no ale wszystko ma swój określony czas pracy Big Grin, no trudno jest powiedziec co to moze byc,a jak by kolem ruszac to w zaden sposob nie sprawdzi tego?
09-09-2011, 08:58
Post: #5
RE: Kończący sie przegub wewnętrzny ?
A sprawdź to
http://www.sgaf.de/node/253255
09-09-2011, 19:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2011 07:45 przez djrafix.)
Post: #6
RE: Kończący sie przegub wewnętrzny ?
No przejrzałem to, i co po tym wnioskować?Confused, jutro podjade do diagnosty na szarpaki, ale jak podnioslem na lewaku i ruszalem kolem to nie czulem zadnych luzow.. Dodgy




Byłem dziś u diagnosty. Po oględzinach i wjeździe na szarpaki powiedział,że jest delikatny luz na tulejce wahacza, i że to może być również przyczyna stuków przez tulejke w zacisku lub prowadzenie, bo te stukanie w tym kole prawym nasila się przy hamowaniu. Więc spróbować od zacisku może ?


Nie dawno wymieniałem klocki przód i tył z tarczami. I z przodu na tarczach te prowadzenie na zaciskach zeby sobie chodziły luźno posmarowałęm smarem do łożysk, ale to chyba nie przyczyna,że stuka bo lewe jest cicho a prawe podstukuje sobie...
10-09-2011, 12:22
Post: #7
RE: Kończący sie przegub wewnętrzny ?
Ano wnioskować można że luzy na wieloklinie półosi i zabieraku w skrzyni też dają podobne stuki ale ciężej je zdiagnozować, bo wszystko jest ukryte. A ten element to bolączka wszystkich SGA i prędzej czy później w każdym aucie trzeba to wymienić.
Jeśli chodzi o stuki to najczęstszą przyczyną są łączniki stabilizatorów. Nawet niewielki luz w niektórych łącznikach powoduje głośne stuki. Następnie łożysko kolumny McPhersona, końcówki drążków kierowniczych i swożnie, ale te najszybciej zdiagnozować, trudniej sam drążek kierowniczy. Zaciski hamulcowe pomimo luzów raczej nie stukają choć może się zdażyć. Raczej błędy przy wymianie klocków mogą skutkować stukami. Najczęściej klocki nieorginalne mogą nie mieć takiej podkładki gumowanej, lub blaszek ustalających położenie klocka (ale to przy tylnej osi), źle lub wogóle nie oczysczone zaciski, zostawienie rantów na tarczach, zapieczone prowadnice zacisków (które raczej smarujemy samrem miedziowym) i tłoczki. Niedokręcone koło po robocie (Smieszne ale się zdaża). No nie wiem co jeszcze można by wymienić
10-09-2011, 14:37
Post: #8
RE: Kończący sie przegub wewnętrzny ?
Chyba znalazłem przyczyneBig Grin, jak się zabierałem do odkręcenia koła to poczułem,że nie które śruby były po prostu luźne, i pewnie to koło tak stukało ale podczas hamowania tylko by stukało?. Oby sie na dokręceniu kołą skończyło,pojeżdze troche to zobacze czy cisza czy dalej będzie stukać.
17-10-2011, 18:50
Post: #9
RE: Kończący sie przegub wewnętrzny ?
walniety przegub wewnetrzny daje objaw "bujania" auta przy przyspieszaniu... to znaczy jak ostro przyspieszasz to jest takie wrazenie jakby przod auta minimalnie podskakiwal gora - dol

walniety przegub wewnetrzny zachowuje sie jak niewywazony wal napedowy tylko ze jest to znacznie mniej odczowalne

pozatym przegub wewnetrzny to ten przy skrzyni... one nie stukaja -tak zeby bylo je slychac - slychac przeguby zewnetrzne - najlepiej przy skreconych kolach...
04-12-2011, 19:52
Post: #10
Przegub wewnętrzny- jak sprawdzić?
Mam takie delikatne wibracje przy przyśpieszaniu przeważnie z dolnych obrotów i powyżej 50km.Byłem pod autem i jest delikatny luz ( ruszając półoskę od skrzyni) wzdłużnie.Czy to chodzi o taki luz? Może ktoś mógłby polecić stronkę z neta jak dostać się do przegubu-co po kolei odkręcić.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przegub i prosba o pomoc greg1978 2 94 24-03-2024 14:56
Ostatni post: wesol
  Winda - demontaz mike tcz 21 8,197 14-11-2022 20:17
Ostatni post: petec
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,402 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny
  demontaż tapicerki drzwi przednich i tylnych Sharan po 2000r Rafał M 1 1,453 26-09-2020 18:56
Ostatni post: bialekmleko
  demontaż kosza 2 din krzys-k2 3 1,212 13-07-2020 15:00
Ostatni post: krzys-k2
  Podpora półosi i przegub wewnętrzny denzel 225 95,921 15-03-2020 15:56
Ostatni post: skimir
  VW Sharan 1.9tdi / demontaz puszki immo/ jak rozmontowac obudowe kierownicy lo_ka_ta 4 2,443 19-12-2019 01:26
Ostatni post: rodzynek
  demontaż lamp przednich krzys-k2 1 3,181 01-09-2019 14:43
Ostatni post: rodzynek
  Przegub wewnetrzny/półoś 2.8 4motion Goffyy 15 3,442 26-08-2019 20:33
Ostatni post: wesol
  Sharan 2000r. po lifcie demontaż panela środkowego sq5pwc 9 6,335 10-08-2019 09:08
Ostatni post: gitmar

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name