Ocena wątku:
Sharan lub inny van do 15 tys.
26-11-2015, 23:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2015 23:31 przez Stefano.)
Post: #11
RE: Sharan lub inny van do 15 tys.
(25-11-2015 21:58)Seneszal napisał(a):  U mnie dochodzą jeszcze 2 wózki i sprawy związane z transportem towarów. Jeździłem astrą kombi i już się nie mieściłem. Chrysler voyager (najlepiej grand voyager) jest jeszcze większy i chętnie posłuchałbym opinii osoby, która używała obydwu samochodów.
Opinia Grand Voyager?
Był u mnie jeden kolega z Łodzi właśnie takim autkiem z silnikiem jak się nie mylę 3,6 benzyna. Fajne cacko, ale jak sie go spytał kolega Wojtek ile pali, to nie bardzo chciał mówić. W końcu powiedział że 20 litów na 100 km, ale po chwili dodał ze to na trasie i to tak do 80 km/godz.
To ci chyba wystarczy.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Reklama

27-11-2015, 14:03
Post: #12
RE: Sharan lub inny van do 15 tys.
Seneszal, masz założenia identyko jak u mnie ~2 lata temu.

Rodzinka 2+2, a często jazda 3+2.
Dużo gratów wożę i potrzebowałem dużego bagażnika.

Po wyjęciu foteli - bajka !
Sofy, komody i inne cuda woziłem.
Raz skuter 50ccm do Budapesztu Big Grin co by na miejscu pośmigać Tongue

Ruda wcina mi nadkola i pali mi 2 x tyle co peters`owi Dodgy
mimo to jestem zadowolony Smile


Aha mowa o Galaxy 2.3 + LPG Wink
28-11-2015, 00:38
Post: #13
RE: Sharan lub inny van do 15 tys.
Grand voyager jest ok,tylko spalanie kosmiczne. Użytkowałem chwilowo takiego 3,3B. 16 litrów benzynki szło jak nic. Silnik Diesel jest ekonomiczny ale awaryjny. Kto inny robił silniki a kto inny skrzyni biegow ( tak mi przekazała ta osoba moze to nieprawda ) ale lubią sie sypać skrzynie biegow wlasnie w Diesel. Po za tym komfort ~ bajka. Mozna sie pokusić wsadzić gaz ,ale zapytać tych co jeżdżą jak to wychodzi finansowo. Ostatnio jakoś mało jest tych aut na rynku. Kiedys było multum.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
01-12-2015, 12:08
Post: #14
RE: Sharan lub inny van do 15 tys.
Miałem juz kilka vanów. W tym Galaxy vr6 1998r, Voyagera 3.3 z lpg 1996r, Espace 2.0 lpg 1999r i teraz mam Alhambrę FL 1.9Tdi 2000r . Teraz po trochu o każdym z nich.
1- galax- miejsca wiadomo że dużo, silnik brzmiał fajnie ale mulił go automat( w moim przypadku) i palił w granicach 18/100 gazu.
2- Voyager z 96 roku- chyba najlepsze i najwygodniejsze auto jakie miałem.
spalał 15/100 gazu- spalanie średnie trasa/miasto 50/50, miejsca dużo- 4 kapitany + kanapa, części tanie, minus to ciężar foteliBig Grin
3- espace - TRAGEDIA- nie rozpisuję się
4- Alhambra- auto kupione z przebiegiem 482 tkm( cofnięty o 200tkm), zrobiłem już głowicę, upg, maglownicę, niedługo czeka mnie regeneracja turbiny- ale zostaję przy niej. Zero rdzy pomimo wypadkowej przeszłości( uderzona w stronę przednich drzwi pasażera).Auto duże, wygodne i trwałe w odpowiednich rękach. spalanie od 6,5- 10 litrów ropki trasa/miasto na krótkich odcinkach.
Co do wyjących skrzyń, to te auta są koniami pociągowymi- popatrz jakie auta ciągają lawety(sam osobiście jeżdżę z lawetą). Wadą skrzyń 6cio biegowych przy ciągnięciu lawet wg mnie są ich przełożenia, na 5 obroty za wysokie na 6 za niskie, ale to moja ocena.
Tak jak napisał wesoł, zanim kupisz porządnie sprawdź bo w każdym przypadku możesz trafić na zachariasza.
01-12-2015, 21:52
Post: #15
RE: Sharan lub inny van do 15 tys.
Z tą 6 biegową skrzynią to masz rację pomimo, że to 6 GANG to przełożenia bardzo krótkie i trzeba się trochę nawachlować.
01-12-2015, 22:01
Post: #16
RE: Sharan lub inny van do 15 tys.
skrzynia jest tak zrobiona ze pierwsze trzy biegi sa krótkie a nastepne trzy sa dlugie. Dlatego jak sobie zauwazycie przy jezdzie to roznica miedzy 3 a 4 biegiem jest znaczna a miedyz 4 a 5 czy 5 a 6 to juz niewiele. Nie moze zreszta byc duza roznica miedyz 5 a 6 beigiem. ten bieg 6 to i tak juz znaczny nadbieg. TO bieg tylko i wylacnzie do jazdy raczej ze stala predkoscia tak mniejwiecej od 120 czy nawet 140 km/h. Pierwsze biegi sa biegami dla wola roboczego do ruszenia niekoniecznie z pusta budą. Trzeba miec spory zapas niutona po przelozeniu na kolach by ruszyc autem zaladowanym po dach powiedzmy jeszcze z przyczpe kempingowa niekoneicznie na równym terenie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-12-2015, 15:45
Post: #17
RE: Sharan lub inny van do 15 tys.
nie wiem jak wy ale ja na 6 biegu jeżdżę od prędkości powiedzmy ~95-100km/h oczywiście nie załadowanym po dach.



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
02-12-2015, 18:46
Post: #18
RE: Sharan lub inny van do 15 tys.
szkoda dwumasy. Chco to tez zalezy czy przypieszasz an takiej predkosci czy poprostu sie snujesz z tak astala predkoscią. Ja tez potrafie czasami jechac sobie na 4 czy 5 biegu a mam na obrotku jak ostatnio 1200 obr.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name