Ocena wątku:
Temp. powietrza 39st.C i delikatna utrata mocy
22-11-2015, 11:01
Post: #1
Temp. powietrza 39st.C i delikatna utrata mocy
Witajcie, chciałem się poradzić czym dziwnym co mnie spotkało w tym roku.
Temp powietrza 0-30st.C samochód jedzie bez żadnych problemów.
Temp powietrza 31-36st.C trzeba uważać na temperature i oleju i wody.
Temp powietrza 36st. C - w zwyż zaczyna sie delikatne słabnięcie auta i wzrost delikatny temp wody. i podjazd na autostradzie z przyczepą 1500t. sprowadza się do wbicia 3 biegu i jazdy z prędkością 60km/h ewidentnie jest to spadek mocy bo jak w nocy temperature spadła to auto odżyło?? auto jeszcze jest na gwarancji wiec nic nie mogę pordzić.
DMC przyczepy jaką może ciągnąć auto to 2400kg wiec 1500t. to nie powinno być problem dla niego.
czy to że w górach 1400m jest żadkie powietrze i do tego gorąco i computer ogranicza moc bo za mało powietrza??? hak montowany oryginalnie.
podpowiedzcie czy to wina paliwa, czy gorąco źle wpływa na nasze shariki.
Reklama

22-11-2015, 11:44
Post: #2
RE: Temp. powietrza 39st.C i delikatna utrata mocy
trzeba by widziec parametry silnika by to stwierdzic. Nawet temperatura na dpf'ie ma wplyw na to.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-11-2015, 11:55
Post: #3
RE: Temp. powietrza 39st.C i delikatna utrata mocy
czyli z torque pościągać parametry. temp dolotu mam, ale torque albo steronik OBD nie widzi parametrów (DPF temp, temp OIL).
A jest zasadne to że computer specjalnie obcina moc przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych?
22-11-2015, 13:43
Post: #4
RE: Temp. powietrza 39st.C i delikatna utrata mocy
Jesli w ukladzie wydechowym temperatura na czujniku wyjdzie 802.5 stopnia to masz z automatu zmulenie auta. Temperatura oleju nie ma wplywu na strate mocy. Ewentualnie jaka jest temperatura odczytana z MAPsensora bo jesli sie gotuje dolot to tez bedzie mulisko. Nie bawie sie takimi zabawkami jak elm bo tam to nigdy nie mozna wierzyc ze te wyswietlane parametry sa prawdziwe. Bledy kasujesz a sie nie kazsuja, albo nie widzi wszystkich bledow na sterowniku. Taki to sprzet.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name