Ocena wątku:
Adblue - uzupełnienie
10-11-2015, 19:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2018 12:12 przez Czerwony.)
Post: #1
Exclamation Adblue - uzupełnienie
Doszedłem do momentu kiedy "musiałem" dolać Ad Blue . Z instrukcji wyczytałem , że zbiornik ma 17 l więc powinno wystarczyć na ok 17tys przebiegu. Ponieważ w styczniu wybieram się na narty ponad 1800km w jedną stronę uznałem , że trzeba spróbować dolać . W instrukcji napisane , że brak Ad Blue może spowodować zatrzymanie możliwości odpalenia . Wlew w bagażniku po lewej . Na różnych forach straszono cenami a zwłaszcza za granicą . Podjechałem w Tarnowie na Grosar przy JP II . Z dystrybutora początkowo nie chciało lać ale pracownik założył coś w rodzaju korka na nalewak i powoli poszło . Zapłaciłem niecałe 20zł i mogę jeździć spokojnie . Dla pewności zgodnie z instrukcją poczekałem z odpaleniem silnika ok 1 minutę . Nic się nie zaświeciło autko odpaliło . Gdy ktoś ma autko z Ad Blue polecam wcześniej dolać aby nie mieć później kłopotów i nie przepłacać bo 1 litr to ok 2zł . [/font]
 Thanks given by: Mariorebeliant
Reklama

13-02-2016, 22:47
Post: #2
RE: Ad Blue
Też za mną pierwsze uzupełnianie Ad Blue . Dokładnie procedura przebiega jak kolega napisał . Lałem z bańki 20 litrowej . Trochę to nieporęczne ale też idzie . Założyłem na wlew ceratkę , taki a'la śliniaczek Big Grin . I przynajniej nic się nie rozlało po bagażniku . Bo potem zacier krystalizuje i zastają brzydkie zacieki na wykładzinie .

Zostało z 2-3 litry . Zastanawiam się , wylać tego nie wyleję do zlewu , do następnego dolewania ponoć straci swe właściwości . Ciekawe , dolać to za jakiś czas ? Ponoć system nie wykryje tak małej dolewki .
14-02-2016, 11:57
Post: #3
RE: Ad Blue
Taka rada dla wszystkich na przyszłość. Starajcie się nie wylać ani kropelki, to cholerstwo jest strasznie ciężko usuwalne. Ja musiałem oddać całą dolną wyściółkę do specjalistycznej firmy która usuwa zabrudzenia. Jak sami przyznali gorszy mocznik niż olej w czyszczeniu. Nie było łatwo, ale dali radę. Najgorsze w tym jest to, że jak chcesz to usunąć szmatką to tylko rozsmarowujesz jeszcze bardziej. I co raz więcej tak zwanego szronu po tapicerce się namnaża.
14-02-2016, 13:23
Post: #4
RE: Ad Blue
Iiii tam zaraz do pralni chemicznej . Też po poprzedniku całe wyświnione . Wystarczy wyciągnąć tapicerkę . Bardzo dobre namoczyć , parokrotnie wypłukać i jak nowe . Tapicerka się nie rozmiękła .
16-02-2016, 10:15
Post: #5
RE: Ad Blue
(10-11-2015 19:51)marianex napisał(a):  Doszedłem do momentu kiedy "musiałem" dolać Ad Blue . Z instrukcji wyczytałem , że zbiornik ma 17 l więc powinno wystarczyć na ok 17tys przebiegu. Ponieważ w styczniu wybieram się na narty ponad 1800km w jedną stronę uznałem , że trzeba spróbować dolać . [/font]

Dobrze, że dolałeś przed wyjazdem, bo mógłbyś mieć niemiłą niespodziankę. Komunikat pojawia się 2400km przed unieruchomieniem samochodu, ale w moim przypadku kilometry ubywały znacznie szybciej, pewnie dlatego, że jechałem dość szybko autostradą. Gdybym nie dolał, to zabrakłoby mocznika nie po 2400km, ale coś około 900km, a przy wyjeździe w góry, z zapakowanym samochodem, to średnio wygodnie byłoby po drodze szukać stacji i dolewać adblue.

Teraz już wiem jak to działa (przynajmniej dopóki nie "naprawią" nam silników), więc bliżej 30tys km na pewno doleję ile wejdzie i nie będę czekał na komunikat.



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
17-07-2016, 23:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2016 23:21 przez Maciej_F.)
Post: #6
RE: Ad Blue
Witam. Dolewałem Ad blue z pół roku temu . Myśle sobie czeka mnie dłuższy wyjazd to może doleje to co pozostało . Wiem , że poniżej 10 litrów to nie zobaczy system . Ale kij wleje a tu niespodzianka od pół roku to może z litr się zmiściło pod korek . Tak źle i tak niedobrze . Zacieru nie ubywa ze zbiornika . System sprawny brak błędów , zawsze słychać pompkę na koniec jazdy .
Tak się zastanawiam .
To kiedy system wtryskuje te Ad blue ? Jakie muszą być spełnione warunki ?
Witam. Dolewałem Ad blue z pół roku temu . Myśle sobie czeka mnie dłuższy wyjazd to może doleje to co pozotało . Wiem , że poniżej 10 litrów to nie zobaczy system . Ale kij wleje a tu niespodzianka od pół roku to może z litr się zmiściło pod korek . Tak źle i tak niedobrze . Zacieru nie ubywa ze zbiornika . System sprawny brak błędów , zawsze słychać pompkę na koniec jazdy .
Tak się zastanawiam .
To kiedy system wtryskuje te Ad blue ? Jakie muszą być spełnione warunki ?
21-07-2016, 08:54
Post: #7
RE: Ad Blue
A jak u Was z dolewaniem adblue?
Ja stałem przy dystrybutorze (na BP) z 20 min pistolet cały czas odskakiwał, męczarnia. Trochę wyciekało bokiem, na wierzchu nie widać, ale tam są jakieś szpary, mam nadzieje, że nie przedostało się to w miejsca gdzie może blasze zaszkodzić.
Wlałem 12L i odpuściłem nie miałem siły wlewać dalej (było bardzo ciepło w bagażniku) Smile
16-08-2016, 14:54
Post: #8
RE: Ad Blue
Witam
też leęa na BP i ten sam problem, chyba dydstrybutor przystosowany do dużych zbiorników . kupiłem nawet lejek i tak lałęm ale też odbija,
gdzieś doczytałęm że mają jakieś adaptery do osobówek ale niestety na mojej stacji nie słyszeli.

ostatnio 12 l wlewałem z 20 min, po 50-100 ml
06-05-2019, 23:27
Post: #9
RE: Adblue - uzupełnienie
W Sharanach/Alhambrach słabo jest rozwiązany ten wlew AdBlue.
Ja miałem dolewane z baniaka 30l i przelewane do karnistra 10l z pomocą Maciej_F z jego super patentem.
Na razie zrobiłem kilka tys km i cisza. Nie wiem jak to jest dozowane i od czego uzaleznione. Aktualizacji softu w ASO nie robiłem.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czujnik temperatury AdBlue fotofloresy 24 10,920 29-07-2021 19:30
Ostatni post: turek
  Adblue - kontrola stanu w komputerze Kogel 9 4,334 06-09-2020 00:40
Ostatni post: billykrakow
  Grzałka ADblue Maciej_F 35 11,082 02-01-2020 22:27
Ostatni post: rokef
  AdBlue - czujnik poziomu płynu piok 122 63,950 19-01-2019 21:36
Ostatni post: wesol
  Problemy z AdBlue lukas_gr 22 13,662 03-10-2017 16:31
Ostatni post: Maciej_F
  wyłączenie AdBlue zrezur 24 21,193 08-05-2017 10:47
Ostatni post: elektronika samochodowa
  Wlany AdBlue do zbiornika paliwa AleksandrA 28 22,892 01-12-2016 15:20
Ostatni post: wesol
  Adblue - brak resetu po dolaniu shreku 33 33,929 04-11-2016 16:59
Ostatni post: Maciej_F

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name