Ocena wątku:
skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
17-02-2016, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2016 21:17 przez peters.)
Post: #11
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Niech ktos madrzejszy ode mnie powie na ktorej stronie w PDF wyzej wklejonym znajde ten pierscien ktory jest do wymiany 5 biegu ?
Czy chodzi o strone 174 ?
Ale tam wystepuje pierscien wewnetrzny synchronizatora 5 i 6 biegu.
Wiec nie o ten pytam.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Reklama

17-02-2016, 22:21
Post: #12
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Witam.

Jeżeli chodzi Ci o podkładkę regulacyjną wałka głównego 5, 6 i wstecznego biegu to jest to pozycja 24 na stronie 170. A tak na marginesie, nie obraź się, z tego co widzę nie masz bladego pojęcia o skrzyniach biegów i na dodatek nie umiesz korzystać z serwisówki, która jest w języku polskim, moja rada odpuść sobie albo poproś o pomoc kogoś kto się zna, bo sobie "bigosu" narobisz. Piszesz, że masz "5 do robienia" ale nie piszesz dla czego ani co się dzieje, potem przeskakujesz na "ten pierscien ktory jest do wymiany 5 biegu" ale nawet nie wiesz o jaki Ci chodzi i po co się go wymienia. Ta serwisówka zawiera wszystko co potrzebujesz do diagnostyki i naprawy podanej w niej skrzyni biegów, pytania są zbędne, jeśli je masz odpuść Sobie temat.

Pozdrawiam
17-02-2016, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2016 23:34 przez peters.)
Post: #13
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Niektore osoby wiedza o co chodzi w tych skrzyniach ( przyp. ze wyje cos na 5 biegu) wiec nie ma potrzeby za kazdym razem pisac tego w kolo. Druga sprawa ze to padlina i inzynierowie spiepszyli robote.
Odnosnie skrzyn 6 biegowych i ich wycia.
Temat dotyczy czego innego wiec nie bede sie produkowal.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
17-02-2016, 23:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2016 23:50 przez tolus24.)
Post: #14
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Witam.

Większość wie tyle ile w internecie przeczyta i potem się "mądruje", a jak zapraszam takiego delikwenta do wyjętej i rozebranej skrzyni to nawet nie potrafi biegów na wałkach rozróżnić. Generalnie problem ze skrzyniami 6-biegowymi polegał na zużywaniu się łożysk mechanizmu różnicowego i to one najczęściej dają efekt wycia, a że najczęściej wyje w granicach 60-80 km/h i więcej, czyli wtedy gdy większość jedzie już na 5 biegu, to wszyscy myślą, że problem jest z 5 biegiem. Tak na prawdę każdy przypadek jest inny i żeby skrzynię naprawić raz, a dobrze trzeba sprawdzić wszystkie łożyska i luzy. Bo oczywiście, że jeśli jest luz na wałku czy mechanizmie różnicowym, "zakończonym" łożyskiem stożkowym, tak naprawdę ten luz to objaw zużywającego się łożyska stożkowego, które "ściska" się na skutek wyrabiania się bieżni zewnętrznej i "wałeczków", i ten luz się skasuje poprzez wstawienie grubszej podkładki to łożysko się usztywni i na jakiś czas objaw ustanie ale powróci za jakiś czas, a żeby się go pozbyć na dłużej to niestety trzeba wymienić łożysko i na nowo ustawić, za pomocą odpowiedniej podkładki, naprężenie wstępne. Ale tak jak mówię każdy przypadek jest inny i najgorzej jak się rutynowo podchodzi do tematu.

Pozdrawiam
17-02-2016, 23:38
Post: #15
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Kolega dysponuje jakims specjalistycznym warsztatem,lub posiada rekomendacje o istniejącym w pobliżu ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
18-02-2016, 00:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2016 00:21 przez tolus24.)
Post: #16
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Witam.

Nie dysponuję specjalistycznym warsztatem, bo nie mam takiej potrzeby, teraz ludzie wolą wstawiać używki niż naprawiać kompleksowo, a Ci co mają drogie auta i im się opłaca, oddają do wyspecjalizowanych warsztatów. Tacy "indywidualiści", jak ja mają mało takich zleceń. Poza tym nie oszukujmy się, jak ktoś chce robić po kosztach, to najlepiej samemu, tak jak kolega "JędrekZ". Ja jak robię, to kompleksowo, a to pociąga za sobą koszty i nie chcą ludzie, a ja jak mam robić "za przysłowiowe dziękuję" to wolę w tym samy czasie kilka rozrządów wymienić i więcej zarobię w tym samy czasie co dem/mon skrzyni, rozbebeszenie/poskładanie, weryfikacja, naprawa. Jeśli chodzi o jakieś polecane warsztaty, to nie znam, bo nigdy nie korzystałem, z racji tego, że sam naprawiam, jak mam potrzebę, musisz opinii szukać na necie. Najlepiej poszukać firmy, która przysyła Ci zregenerowaną skrzynię kurierem, zabierają Twoją, a w Twojej gestii pozostaje tylko dem/mon, ewentualnie używka z auta o małym przebiegu.

Pozdrawiam
18-02-2016, 10:26
Post: #17
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Witam<Kolega tolus24 prawdę pisze-ale powiem jedno -radzę abyś był osobiście przy naprawie swojej skrzyni biegów-swojego czasu w pewnej firmie padła skrzynia biegów w Mercedesie Vito-szef firmy wysłał ją do naprawy do warsztatu do Wrocławia innym transportem-za dwa dni kazał mi jechać do tego warsztatu po odbiór tej skrzyni-miałem być na godz.14.00 ale byłem wcześniej -o 10.00-i co zastałem -oczywiście skrzynia nasza rozebrana ale nie zrobiona-padł mechanizm różnicowy-w mojej obecności fachmani rozebrali jeszcze inne 3 skrzynie -z jednej wyjęli ten mechanizm do naszej -poskręcali i i oddali-to byłą cała ich naprawa-zapytałem o fakturę-stwierdzili,że przyjdzie pocztą-po kilku dniach faktura przyszła pocztą a koszty to na niej były takie, za te pieniądze to szef kupiłby nową skrzynię-po roku czasu skrzynia i tak się rozleciała-a od tej pory szef firmy kupuje części "używki"a regenerację omija szeroki łukiem w końcu POLAK POTRAFI - N A C I Ą G N Ą Ć na koszty a frajer niech płaci!
18-02-2016, 22:21
Post: #18
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Jak cos to bedziemy robic sami,w koncu to ludzie robia. A zobacze ile bedzie chcial kasy gosc co kupilem od niego auto bo ma dwie skrzynie od SGA ,ale jak one cierpia na te przypadlosc to bez sensu kupowac drugie.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
02-05-2019, 18:56
Post: #19
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
Witam.
U mnie skrzynia - ERK szarpie całym autem jak ruszę z 1ki i szybko puszczę gaz, tak samo z 2ki i 3ki im wyższy bieg tym stuk i szarpanie mniejsze.
Powymieniałem wszystkie poduszki - tą górną od skrzyni, dolny lizak, górne mocowania amortyzatorów z poduchami, półosie i przeguby wew. od A6 z automatem.
Nie mam tej klapki plastikowej inspekcyjnej z lewej strony (2001 rok) i zastanawiam się czy da się tą skrzynie uratować to byłby luz mechanizmu roznicowego ?
Podniesione auto - wbity bieg - kołem można dosyć konkretnie kręcić (lewo/prawo) i przy skrajnych położeniach jest ten charakterystyczny dźwięk/stuk.
Te podkładki o których pisze kolega @Jędrek to są za tą flanszą od półosi ??
02-05-2019, 19:38
Post: #20
RE: skrzynia biegów DJY-luz przekładni głównej
skrzynie bez tej klapki nie miewaja problemow tym luzem na lozysku. Jesli problem jest w skrzyni to raczej czeka sie nie tyle co zrzut skrzyni ale tez rozebranie jej na czesci pierwsze i naprawa jak cos. No ewentualnie wymiana skrzyni na druga ale taka z 4 mot to bedzie ciezko.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrzynia biegów Alhambra 05 4x4 Piotrek2049 3 342 27-07-2023 16:28
Ostatni post: Bogos
  Zgrzytanie skrzyni biegów przy wrzucaniu 3 biegu mari0 0 231 04-07-2023 21:22
Ostatni post: mari0
  Jaki olej do skrzyni biegów 1per 23 14,788 14-11-2021 18:49
Ostatni post: Mazur1908
  Galka zmiany biegów Niemago 4 1,161 22-10-2021 18:15
Ostatni post: Niemago
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,311 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,142 16-06-2021 21:44
Ostatni post: Kony
  Dzwignia zmiany biegów wojtekjanek7@interia.pl 15 11,880 12-05-2021 10:47
Ostatni post: cierny
  Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy arturlahar 202 75,557 18-03-2021 23:31
Ostatni post: wesol
  Problem ze skrzynią biegów/luz wałka yogi32 65 19,634 17-09-2020 20:16
Ostatni post: Niemago
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 3,001 16-09-2020 20:49
Ostatni post: Slowik8609

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name