Ocena wątku:
Jakie sprzęgło do AFN+
18-10-2015, 17:27
Post: #1
Jakie sprzęgło do AFN+
Przymierzam się do podniesienia mocy w moim afn-ie i mam problem z doborem sprzęgła. Jakie rozwiązanie byłoby najlepsze. Wolał bym zostać przy kole dwumasowym. Czy dwumas ze sprzęgłem od BTB będzie pasował do AFN w 5 biegach. Słyszłem że niby podejdzie zestaw od VR-a. Czy w takowym jest dwumas wiem że w passacie występował ale nie podejdzie bo jest inny wałek, zestaw 1,8T czytałem jest niby taki sam pod względem technicznym jak TDI poza jego numerem, więc nie wiem czy go warto brac. Planowane mody to turbo AWX/AVF lub ARL, wtryski 0,216, trochę większy fmic i możliwe że będzie pompa 11. Piszę ze względu na brak konkretnych informacji na ten temat.
Reklama

18-10-2015, 17:58
Post: #2
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
FMIC nie potrzebny na mody raczej jakie planujesz bo seryjny ogarnie gdzies do 180 koni. NAtomiast dwumas kleknie szybko. Tu zda egzamin jednomas taki jak mam do sprzedania czyli od 1Z. Wytryzmuje spokojnie moce okolo 180-190 koni i 390 Nm. Dwumas od BTB tez nie jest rewelacyjny i tak jak pisalem podzial jest ze wzgledu na jaka mamy skrzynie czy 5 czy 6 biegową tak wiec nic od 6 biegowego nei podejdzie czy to bedzie BTB czy AUY. od 1.8 T to jest najslabszy i dwumas i cala reszta jaka mogla by byc niezaleznie do tego czy to passat (tu nie podejdzie zamach bo to podluzniak) czy golf jakis czy leon itp. Po co od VR6 to nie wiem chyba ze tak bardzo lubisz jak brzecza sprezynki od niego a i tak nei celujesz w moce takie by to wykozystac. Tradycyjny zestaw od 1.9 TDI 90 konnego 1Z sprawe zalatwi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-10-2015, 18:33
Post: #3
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
A jaki docisk i sprzęgło byś proponował do zamacha 1z? g60? tam jest chyba inna ilość zębów. Co ze skrzynią wytrzyma? zaznaczam że na zimnym mam czasami problem z wrzuceniem 2 biegu tzn jest spory opór przy wrzucaniu(raczej synchronizator) no i pytanie odnośnie półosiek czy wytrzymają czy coś przerabiać. Podpowiedz jak rozsądnie postąpić.
18-10-2015, 19:24
Post: #4
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
do 1Z komplet sprzeglowy 1Z od sharana bo tylko taki podejdzie. Tarcza sprzelgowa nie decyduje bezposrednio o tym ile dane sprzeglo wytrzyma. Poza tym jak pisalem sporo aut na takim zestawie jezdzi z niutonem na poziomie 390 Nm wiec co jeszcze potrzebujesz skoro seryjnie masz 230 Nm?? o mocy uciagu decyduje docisk. Bedzie potrzeba to bedziemy myslec z podwojna sprezyna na docisku ale kobieta tym autem juz nie pojezdzi bo nie wcisnie sprzegla.
Polosie zostaw w spokoju, zreszta nie ma nic mocniejszego tak jak do chyba 99% aut. Skrzynie tez zostaw bo to nei jest slaby element.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-10-2015, 22:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2015 22:13 przez matVWiej.)
Post: #5
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
A co według ciebie lepiej kupić gdybym już się zdecydował ładować 1Z. Cały nowy zestaw valeo? Czy jednak zamach używkę, a nową tarcze i docisk sachsa?
18-10-2015, 22:27
Post: #6
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
taniej i lepiej uzywke od 1Z. Tarcze zawsze mozna dac do regeneracji i taka tarcze Radzik odnawia za 90 zl.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-10-2015, 22:48
Post: #7
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
Także co lepiej całe sprzęgło z tarcza i dociskiem używane od 1z bo takie mógłbym kupić czy zamach od ciebie moją starą tarcze afn dać do radzika a co z dociskiem nowy sachs czy też do Radzikowskiego?
18-10-2015, 23:52
Post: #8
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
Komplet od 1z taki jak mam na sprzedanie. Przeróbka docisku to już kosztowna sprawa bo 800-1000 zł.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: matVWiej
05-08-2018, 22:40
Post: #9
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
Podłączę się pod post bo coś mi nie idzie tworzenie nowego wątku mam pytanie odnośnie sprzęgła AFN 1. 9 110 koni. Klenka mi sprzęgło Zresztą odkąd go kupiłem już jakieś 60000 kilometrów temu ciężko było wciskać sprzęgło przy wciśnięciu grzechota łożysko teraz Chcę wymienić i
Po pierwsze czy tam są zwykłe tradycyjne sprzęgła czy już te nowe samonastawne Bo przyznam szczerze nigdy nie rozbierałem sprzęgła z kołem dwumasowym a nie chcę kupować tego specjalnego klucza do nastawiania sprzęgieł. po drugie czy jak zdejmę koło dwumasowe jestem w stanie sam ocenić czy jest dobre czy już zużyte po trzecie gdybym chciał zmienić na jednomasowe Czy są jakieś triki albo jakieś inne rzeczy o których trzeba wiedzieć żeby nie zrobić jakiegoś babola
05-08-2018, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2018 22:48 przez wesol.)
Post: #10
RE: Jakie sprzęgło do AFN+
Nie vag nie używa samonastawny CH a napewno nie w silnikach vp i pd. Czy ocenisz? Nie zawsze jest tak prosto. Najlepiej przejść na jednomas który występował w wersjach 90 konnych czyli 1z ahu w sga. Musi być od sga bo skrzynia jest od forda więc inny wałek.

Kupować też nic nie trzeba do samonastawnych. Nowy zestaw ma cofnięty nastawnik a w używce wystarczy wdusic słoneczko i cofnąć śrubokrętem i zluzować słoneczko.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie sprzęgło włożyć do Galaxy AUY 2cztery11 1 1,564 27-08-2017 17:58
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name