Ocena wątku:
Czujniki parkowania SGA
23-10-2015, 00:04
Post: #21
RE: Czujniki parkowania SGA
Chyba nie bede sprawdzal bo sie okaze ze wszystkie do wymiany ? Moze tak byc ? Bedzie to ostatnia rzecz ktora zrobie w tym Sharanie !



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Reklama

24-10-2015, 15:29
Post: #22
RE: Czujniki parkowania SGA
Bardzo ciekawe spostrzeżenia Buuber. Aż pójdę i sprawdzę z ciekawości...
26-10-2015, 10:00
Post: #23
RE: Czujniki parkowania SGA
(22-10-2015 10:20)buuber napisał(a):  W dobie elektroniki wydawać może się to śmieszne, włączam to parktronika przyciskiem lub wrzucam wsteczny, przy uszkodzeniu usłyszysz piiip, który już mówi,że coś jest nie tak, obchodzisz auto i dotykasz delikatnie opuszką palca czujnik tą jego czarną szybkę, przy okazji oglądasz czy nie jest zabrudzona lub jak u mnie było uderzona kamyczkiem, lekki odprysk i po czujniku. No i przy okazji dotykania jak będziesz zbliżał palec do czujnika to powinieneś usłyszeć ciche cykanie. Niby śmieszne ale przy zepsutym czujniku nic nie poczujesz pod palcem i nic nie usłyszysz.
Pozdrawiam
U mnie wlasnie jak włączam wsteczny to sie dzieje. Jak sprawdzic ktory to czujnik jest do wymiany ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
26-10-2015, 10:48
Post: #24
RE: Czujniki parkowania SGA
(26-10-2015 10:00)peters napisał(a):  
(22-10-2015 10:20)buuber napisał(a):  W dobie elektroniki wydawać może się to śmieszne, włączam to parktronika przyciskiem lub wrzucam wsteczny, przy uszkodzeniu usłyszysz piiip, który już mówi,że coś jest nie tak, obchodzisz auto i dotykasz delikatnie opuszką palca czujnik tą jego czarną szybkę, przy okazji oglądasz czy nie jest zabrudzona lub jak u mnie było uderzona kamyczkiem, lekki odprysk i po czujniku. No i przy okazji dotykania jak będziesz zbliżał palec do czujnika to powinieneś usłyszeć ciche cykanie. Niby śmieszne ale przy zepsutym czujniku nic nie poczujesz pod palcem i nic nie usłyszysz.
Pozdrawiam
U mnie wlasnie jak włączam wsteczny to sie dzieje. Jak sprawdzic ktory to czujnik jest do wymiany ?
Do każdego czujnika przykładasz ucho i nasłuchujesz czy cyka. Jak nie cyka to jest uszkodzony lub wiązka jest uszkodzona co często się zdarza w SGA.
26-10-2015, 22:18
Post: #25
RE: Czujniki parkowania SGA
Witam, sprawdziłem. Faktycznie jest tak jak koledzy wyżej piszą. Przy włączonym parkowaniu dotykasz palcem każdego czujnika. Czuć jest jego pulsowanie i słychać go nawet przy odpalonym silniku. U mnie uwalony jest czujnik przedni, drugi od kierowcy. Ale czy popsuty, czy wiązka to dopiero sprawdzę jak się dobiorę do niego. Obstawiam "zepsuty"
26-10-2015, 23:04
Post: #26
RE: Czujniki parkowania SGA
Dzis tez juz po ciemku przy latarce ale ciekawosc byla mocniesza ,mam 5 szt do wymiany. Nie ma zadnego pykania ani nic nie czuc palcem,czyscilem nitro z brudu ale nic nie pomoglo. 3 szt. tyl i 2 przod do wymiany. UFF.Undecided

Kolego za pomoc w rozwiazaniu dzialania tego ustrojstwa nalezy sie Flaszka !



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
06-11-2015, 12:42
Post: #27
RE: Czujniki parkowania SGA
Witam,
W Galaxy po lifcie, żeby dostać się do samych czujników z przodu wystarczy płaskim "czymś" podważyć czarą maskownicę, w której zamocowane są czujniki (na zdjęciu), wypiąć z zatrzasku i mamy czujnik w dłoni. Ale jeżeli kabel urwany, przetarty albo coś tam jeszcze, to niestety... ściągać zderzak.
Przy przednich nadkolach po 4 wkręty TORX 25, z dołu zderzaka 3 TORX 25 oraz od góry 4 wkręty Torx (nie pamiętam ale mi udało na TORX 25), później szarpnąć i zderzak wychodzi. Uwaga czujnik temperatury (chyba) jest umieszczony z lewej strony zderzaka (od strony kierowcy) niedaleko halogenu. Tu trzeba uważać żeby kabel nie urwać bo jest dość krótki. Mi cały zabieg trwał 2h ściągnąć zderzak, naprawa przewodu i mocowanie z powrotem zderzaka. Można zrobić to bez kanału.

Pozdrawiam, powodzenia.....


Załączone pliki Miniatury
   
02-12-2015, 10:09
Post: #28
Czujniki parkowania - system działa tylko podczas deszczu
Mam czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Oryginały.
Nie działa jeden z przodu i jeden z tyłu.
Jednak w czasie deszczu i po nim, system działa bez zarzutu (no oczywiście bez "pola" gdzie czujniki są walnięte).

Problem jest gdy za długo było sucho, albo gdy w serwisie umyli mi auto.
Wtedy system po włączeniu wstecznego zawyje, obrazi się i nie pika już w ogóle.

I tak do deszczu, bo w deszcz znów elegancko działa i wydaje się że 2 walnięte czujniki mu nie przeszkadzają (jak pisałem po jednym z przodu i z tyłu)

Czy ktoś miał podobny problem?
04-12-2015, 09:28
Post: #29
RE: Czujniki parkowania - system działa tylko podczas deszczu
Do powyższego zapytania dodam jeszcze:
gdzie zlokalizowana jest centralka Parktronica?
04-12-2015, 19:03
Post: #30
RE: Czujniki parkowania - system działa tylko podczas deszczu
Urzadzenie odpowiadajace za czujniki jest pod fotelem kierowcy.
 Thanks given by: qba




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak modulu czujników parkowania jak dobrać inny mariusz3511 8 2,239 09-12-2016 01:07
Ostatni post: mariusz3511

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name