Ocena wątku:
Czujniki parkowania SGA
19-10-2015, 21:36
Post: #11
RE: Czujniki parkowania SGA
Nie mam pewnosci ze to u mnie dziala. Czujniki sa przód i tył,jak cofam to cos piszczy i nic wiecej. Podjeżdżałem pod przeszkodę z przodu ale nic nie piszczy.Jak to ma działać koledzy?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Reklama

19-10-2015, 22:59
Post: #12
RE: Czujniki parkowania SGA
Asystent parkowania włączamy na 2 sposoby. Automatycznie z włączenie biegu wstecznego (kiedy cofamy) lub wciskamy przycisk na środkowej konsoli, kiedy podjeżdżamy do parkowania przodem. Może nie uruchamiasz tego 2 trybu.
19-10-2015, 23:22
Post: #13
RE: Czujniki parkowania SGA
hmm,no właśnie dlatego sie uruchamia automatycznie jak włączam wsteczny. Do przodu jutro sie pobawie,ale juz raz probowalem i nic nie pikalo,a prawie dotykałem ściany.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
20-10-2015, 21:37
Post: #14
RE: Czujniki parkowania SGA
Proponuję wizytę u komputerowca. Kosz podpięcia ok 50 zł może mniej (zależy od fachowca). A skrzynka prawdę Ci powie.
20-10-2015, 21:38
Post: #15
RE: Czujniki parkowania SGA
Przymierzam sam sie do kupna jakiegoś porządnego Vag'a. Wrzucę w koszta te 2 tys.zl.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
20-10-2015, 21:52
Post: #16
RE: Czujniki parkowania SGA
Jeśli masz możliwości....
20-10-2015, 22:19
Post: #17
RE: Czujniki parkowania SGA
(19-10-2015 23:22)peters napisał(a):  hmm,no właśnie dlatego sie uruchamia automatycznie jak włączam wsteczny. Do przodu jutro sie pobawie,ale juz raz probowalem i nic nie pikalo,a prawie dotykałem ściany.
U mnie jest sprawny tył i przód. Jak załączam wsteczny to im bliżej przeszkody tym szybciej piszczy dźwiękiem przerywanym. Jak jest już za blisko to piszczy sygnałem ciągłym. Przerzucam bieg do przodu i dalej działa do póki nie przekroczę odpowiedniej prędkości lub nie wyłączę guzikiem. Mogę też uruchomić to z klawisza. Przednie czujniki działają do jazdy w przód tak samo jak do tyłu tylko dźwięk delikatnie się różni od tylnego.
Jak szukasz legalnego VCDS-a to w Białymstoku sprzedaje ADAKO.
http://www.vag-com.pl/



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
21-10-2015, 20:05
Post: #18
RE: Czujniki parkowania SGA
Witam, ja wymieniałem już 2 tylne sztuki, niesprawny po włączeniu piszczy raz długo i dalej nic w takim wypadku sprawdzam każdy czujnik palcem Tongue, na sprawnym zawsze czuć delikatne pykanie, można je też usłyszeć. Wymiana tyłu jest prosta, nie wiem jak z przodem, zamienników jest kilka ja ostatnio kupiłem nowy
http://www.ebay.de/itm/PDC-SENSOR-VW-SHA...SwjVVVlDKW
chyba wszystkie modele od 1995. Działa nrmalnie w moim Galaxy.
Pozdrawiam
21-10-2015, 21:51
Post: #19
RE: Czujniki parkowania SGA
Opisz dokładnie kolego jak je sprawdzasz palcem ? Gdyz jestem ciekawy,może to byc nie głupi pomysł,ja podjeżdżałem pod przeszkodę na wysokości czujników przód i tył,ale nic wg.mnie nie pokazywało ze jest przeszkoda.Czy Vag,iem idzie cos podejrzeć ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
22-10-2015, 10:20
Post: #20
RE: Czujniki parkowania SGA
W dobie elektroniki wydawać może się to śmieszne, włączam to parktronika przyciskiem lub wrzucam wsteczny, przy uszkodzeniu usłyszysz piiip, który już mówi,że coś jest nie tak, obchodzisz auto i dotykasz delikatnie opuszką palca czujnik tą jego czarną szybkę, przy okazji oglądasz czy nie jest zabrudzona lub jak u mnie było uderzona kamyczkiem, lekki odprysk i po czujniku. No i przy okazji dotykania jak będziesz zbliżał palec do czujnika to powinieneś usłyszeć ciche cykanie. Niby śmieszne ale przy zepsutym czujniku nic nie poczujesz pod palcem i nic nie usłyszysz.
Pozdrawiam
 Thanks given by: peters




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak modulu czujników parkowania jak dobrać inny mariusz3511 8 2,241 09-12-2016 01:07
Ostatni post: mariusz3511

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name