Ocena wątku:
Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
07-05-2019, 09:16
Post: #41
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
WItam

NIe mam doświadczeń, tylko na moją logike więc bez gwarancji.

DPF nie ma nic wspólnego z adBlue. (no jedną sprawę, bo redukują syf).

logiczne wydaje się że wzrasta zużycie AdBlue , jak policzysz ile schodzi przed aktualizacją to wychodzi 1% zużycia paliwa, a w/g informacji ogólnej na temat tego systemu jest 5%

śmiem twierdzić że to bajki o zapychającym się DPF czy innych problemach,

akurat AdBlue jest systemem który naprawde działa i redukuje tlenki azotu, zawodność sytemu to inna sprawa, ja już wymieniałem sonde NOx i teraz muszę wymienić grzałkę.

PS.
sprowadzałem samochód i zgłosiłem go do polskiego VW ale nikt mnie nigdzie nie zaprasza.

Pozdrawiam
Reklama

07-05-2019, 10:56
Post: #42
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
Gdzieś już to było ale się powtórzę :
https://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,2601774

więc dalej będę omijał ASO szerokim łukiem
07-05-2019, 18:34
Post: #43
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
Po prostu vwszrot i będzie coraz gorzej. Coraz bardziej wyśrubowane normy spalin, coraz szybciej wypuszczane auta "testowane" na klientach. Myślałem, że po b6 3C5 trochę się polepszyło z jakością, ale jak widać nie. Nie oszukujmy się, jakby chcieli być eko to spokojnie zrobiliby dobrej jakości system, który non stop by się nie psuł z dzisiejszym poziomem techniki, ale po co, przecież lepiej wyprodukować szrot, który po 5 latach będzie nadawał się na złom. Nie mówię o coraz to nowszych normach bo faktycznie z pustego i salomon nie naleje, ale Niemcy sami sobie winni.

Z ciekawości czy adblue można dołożyć do silnika starszej generacji jak np AUY? Bo to chyba zdecydowanie lepsze rozwiązanie od dpf`a.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
07-05-2019, 19:03
Post: #44
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
Tak, oglądałem program w tej sprawie, że do starszych silników diesla można zamontować AdBlue żeby spełniały bardziej rygorystyczne normy. To rozwiązanie na masowe wyłączenie z użytku starszych diesli w Niemczech, które potencjalnie miały trafić do Polski lub innych krajów na wschód.
Mówili o tym w TVN Turbo w Raporcie jakiś czas temu. Nie wiem jaki byłby koszt takiej instalacji.
07-05-2019, 20:02
Post: #45
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
To też jakaś bzdura. Egr w aucie co ma już nakulane że 150-250 tys zawsze ma prawo się zepsuć. Zresztą robili soft na szybkiego to pewnie i bardziej czuły niedopracowany jest w kwestii egr. Musieli coś zrobić na wariata bo coś tam wykryli. Nic nie zrobili złego. To samo co w renaulrach oplach i innych. Kto komu zabroni zrobić softów i piętnaście w jednym sterowniku. W czasach TDI vp już były po trzy softy na jednym sterze czyli w 1996 roku.

Czy na adblue czy inny specyfik czy nawet suchy to i tak nadal DPF i póki user nie będzie dbał o to to będą z tym problemy. póki sprawny to i przebieg 800 tys km wcale nie tylko po drogach szybkiego ruchu nie jest straszne dla tego systemu. Bzdury czytane z autoswiatu czy innych gazet to radzę dobrze brać z przymrużeniem oka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-06-2019, 18:56
Post: #46
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
Mam pytanie do osób które mają w swoim Sharanie/Alhambrze silnik CFFB i nie były na akcji serwisowej z emisją spalin. Jaki macie nr softu i który rok auta? Chcę wrócić do softu sprzed akcji (niestety poprzedni właściciel był na tej akcji), w moim przypadku jest to soft o nr 9979 (aktualizacja przeprowadzona 24.01.2017r.). Szukam najnowszego softu sprzed akcji serwisowej.
Part No SW: 03L 906 018 HJ HW: 03L 907 309 Q
Component: R4 2.0l TDI H28 9979
24-06-2019, 17:33
Post: #47
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
Temat ogarnięty, wgrany został soft 9957 i na nim zrobiony chip. Totalnie bezpieczny chip bez fajerwerków i wyszło 174PS i 350Nm. Auto ładnie się zbiera i na razie wystarczy Smile
24-06-2019, 18:11
Post: #48
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
Gdzie ogarniałeś chipa? Jakaś różnica po wygraniu softu sprzed akcji?
30-06-2019, 08:26
Post: #49
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
W sumie nie zauważyłem różnic Smile ale to może dlatego że za chwilę i tak był zrobiony program a tutaj już jest spora różnica w stosunku do serii. Program ogarniałem u kolegi Daron z forum passata, zna się na rzeczy ma hamownię przenośną Dynomet, jak coś to polecam.
30-06-2019, 12:46
Post: #50
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
Miałem u niego robione dwa softy online z logów (1.9tdi), byłem zadowolony. Gdzie on teraz stacjonuje?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujnik ciśnienia spalin (dpf) whuk@wp.pl 8 3,274 04-05-2019 21:59
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name