Ocena wątku:
Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
24-01-2017, 23:13
Post: #31
RE: TDI CFGC - akcja serwisowa
Do mnie dzwonili ze chcą oprogramowanie odnośnie adblue uaktualnić. W ramach akcji za darmo uzupełnienie adblue + jada testowa nowym seatem Smile
Reklama

25-01-2017, 10:57
Post: #32
RE: TDI CFGC - akcja serwisowa
(24-01-2017 23:13)zrezur napisał(a):  Do mnie dzwonili ze chcą oprogramowanie odnośnie adblue uaktualnić. W ramach akcji za darmo uzupełnienie adblue + jada testowa nowym seatem Smile

A dzwonili jakoś teraz? Pytam, bo mam wrażenie, że w samochodach z adblue zmiana oprogramowania być może spowoduje zdecydowany wzrost zużycia mocznika. Mam wrażenie, że mój samochód zużywa tego adblue zdecydowanie mniej niż wynikałoby to z różnych statystyk. Być może VW tak zaprogramował silnik, że w warunkach testowych uczciwie zużywa adblue, a w normalnych nie, dzięki temu samochód jest mniej upierdliwy w obsłudze...
Gdyby to była jedyna zmiana, to nawet byłby skłonny ją zaakceptować, ale gorzej, gdy okaże się, że parametry samochodu się pogarszają.

Moja alhambra zużywa około 1% adblue w stosunku do ON. W/g informacji w sieci standardowo jest to około 4-5%.



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
25-01-2017, 11:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2017 11:57 przez Maciej_F.)
Post: #33
RE: TDI CFGC - akcja serwisowa
Tutaj rozmawialiśmy o tym na TKP :

http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic...89#p232889

kolega z Anglii dostał ''zaproszenie '' na akcje serwisową .

Faktycznie w wersjach samochodów Ecomotive i Bluemotion , załatwią to zwiększeniem dozowania mocznika . Czyli większego zużywania się tego upierdliwego systemu (tak jak pisałem) .
(25-01-2017 10:57)mwlodarc napisał(a):  Mam wrażenie, że mój samochód zużywa tego adblue zdecydowanie mniej niż wynikałoby to z różnych statystyk. ..........
........Moja alhambra zużywa około 1% adblue w stosunku do ON. W/g informacji w sieci standardowo jest to około 4-5%.
Też mi tego zacieru schodzi jak kot napłakał . Cały zbiornik 17 l starcza powiedzmy na rok tj. około 20 tys przebiegu .
I niech tak zostanie Tongue .
Pomimo , że zacier jest tani . To system jest upierdliwy .
Zawsze można sobie nasikać Big Grin Big Grin do zbiornika . Przecież to też mocznik
25-01-2017, 12:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2017 12:19 przez wesol.)
Post: #34
RE: TDI CFGC - akcja serwisowa
Mocznik to chyba nie mocz.
Powstaje przez dzialanie dwutlenku wegla z amoniakuem( cos ala mocz) i potem jest rozcienczany woda ale pierunsko czysta. Dawkowanie w aucie to okolo 5% do zyzycia paliwa. Nie jest ani palny ani szkodliwy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-01-2017, 12:35
Post: #35
RE: TDI CFGC - akcja serwisowa
''nasikać Big Grin Big Grin do zbiornika''

dlatego taki of topic
Zawartość mocznika w moczu jest niewielka :
Wartości prawidłowe mocznika określa się w granicach:
12-20g/ 24 godz.

czyli wiele nie ujedziemy na sikach Tongue
22-03-2017, 13:48
Post: #36
Akcja serwisowa
Witam
byłem dzisiaj umówić sie na wymianę oleju w shreku
i Pani mi mówi o akcji zmiany w oprogramowaniu dotyczące spalin i
darmowej 7-krotnej dolewce płynu AdBlue Shy
więc odmówiłem i płynu mi nie doleją Big GrinBig GrinBig Grin
śmiech na sali ze strony producenta
22-03-2017, 13:54
Post: #37
RE: Akcja serwisowa
Witam .
Też bym grzecznie odmówił . Ale omijam szerokim łukiem ASO . No nie narzekaj w Englandzie były tylko 3-4 dolewki w gratisie .Smile
24-03-2017, 13:14
Post: #38
RE: Akcja serwisowa
To się VW nie postarało. A to że inni mają gorzej to średnio pocieszające Tongue



Zobacz jak wygląda prawidłowa pielęgnacja cery przeciw zmarszczkom!
19-04-2017, 10:02
Post: #39
RE: Akcja serwisowa
Tak wygląda certyfikat, w którym Seat potwierdza, że akcja serwisowa nie wpływa negatywnie na spalanie, moc, moment obrotowy, poziom hałasu... Pożyjemy, zobaczymy.
Oprócz tego: kupon 100zł do serwisu, kupon na 5 dolewek AdBlu, uzupełnienie Adblu (ja miałem prawie pełne, więc włożyli mi do bagaznika baniak 10l i butelkę 2l).


Załączone pliki Miniatury
   



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
06-05-2019, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2019 23:15 przez Marco_Polo.)
Post: #40
RE: Akcja serwisowa - Afera z emisją spalin
Czy ktoś aktualizował już to oprogramowanie w ASO. Słyszałem różne opinie i nie wiem sam co o tym sądzić.
Co słyszałem to częsciej AdBlue trzeba dolewać, częściej wypala się DPF, a co za tym idzie szybciej się zapcha, wzrasta spalanie i zmniejsza moc silnika. Ale nie wiem na ile są to potwierdzone informacje.
Czytałem też opinie, że nie było różnic jak przed zmianą oprogramowania.
Więc ciekawe jak to jest Smile




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujnik ciśnienia spalin (dpf) whuk@wp.pl 8 3,277 04-05-2019 21:59
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name