Ocena wątku:
kłopot z odszkodowaniem
04-10-2015, 19:33
Post: #1
kłopot z odszkodowaniem
Szanowni,
w dzień matki czyli 26 marca miałem stłuczkę. Generalnie w zdarzeniu brały udział 3 samochody. Dwa się zderzyły i na mnie wpadły. zdarza się - jak to w życiu. przyjechała policja protokół i wyznaczyła sprawcę. sprawca nie przyjął mandatu i sprawa miała trafić do sądu. OK - jak to w życiu.

Teraz ale.
Do dnia dzisiejszego nie mam żadnych wiążących informacji ani z Policji ani z sądu. Dzieje się tak dlatego że policjant prowadzący przeszedł na emeryturę, kolega go zastępujący jest na L4, kolega kolegę zastępujący nie odbiera telefonu. - jak to w życiu.

ale samochód zaczyna brać rudzielec - uszkodzone 4 elementy - cały bok.

Co mogę zrobić zeby przyspieszyć temat ?
Policjant na miejscu wypadku stwierdził ze nie wolno mi naprawiać samochodu w czasie postępowania oraz dlatego ze nie dostane zapłaty z ubezpieczenia - co jest zresztą słuszne i logiczne.

a zima idzie ....


pozdr,
minik
Reklama

04-10-2015, 23:42
Post: #2
RE: kłopot z odszkodowaniem
Nie wiem gdzie masz oc, ale zdaje się, że większe firmy typu pzu i chyba też warta, robią tak, że w razie kolizji płacą za naprawę i we własnym zakresie dochodzą odszkodowania. Na Twoim miejscu jak chcesz mieć auto zrobione, a masz jak wyłożyć kasę, to wziąłbym rzeczoznawcę, który wyceni szkodę i zrobiłbym we własnym zakresie bo jeśli masz oc w krzaku, to raczej musisz czekać do końca sprawy..



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
05-10-2015, 12:53
Post: #3
RE: kłopot z odszkodowaniem
Miałem sytuację podobną, tyle że to było 15 lat temu, więc nie wiem czy się coś w prawie nie zmieniło.

Było tak: wypadek z udziałem 3 samochodów: sprawca + ja + ktoś postronny. Panowie policjanci skierowali sprawę do sądu, mimo winy oczywistej, bo sprawca zapowiedział, że i tak będzie protestował, w dodatku powołując się na rzekomą stronniczość policmajstrów, więc obronili się przed tym od razu. Wyrok zapadł po ok. 5 miesiącach.

Po wypadku nikt nie zabraniał mi samochodu naprawiać. Natychmiast poszedł do naprawy bezgotówkowej, wszystko zostało (tymczasowo) pokryte z mojego AC. Mój ubezpieczyciel ściągnął co swoje z ubezpieczenia sprawcy na podstawie wyroku. Jedyny problem był taki, że przez 5 miesięcy jeździłem samochodem z połową AC, bo po naprawie nie wykupiłem do-ubezpieczenia.

Może w Twojej sytuacji samochód ma być dowodem w sprawie?
13-10-2015, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2015 19:57 przez minik.)
Post: #4
RE: kłopot z odszkodowaniem
jak by miał być dowodem to chyba by musiał stać na parkingu policyjnym.
niestety nie mam ac
ehhh czekam cały czas czekam na działania wymiaru sprawiedliwości ...
13-10-2015, 23:04
Post: #5
RE: kłopot z odszkodowaniem
No to jedyna różnica w Twojej sytuacji (brak AC) powinna być taka, że skredytujesz naprawę z własnej kieszeni i będziesz czekał na zwrot z ubezpieczenia. Teoretycznie.

Czy jest tu ktoś, kto bardziej się orientuje w ubezpieczeniach? Zdaje się, że kiedyś nawet ktoś swoje usługi tu polecał.
02-11-2015, 22:02
Post: #6
RE: kłopot z odszkodowaniem
witam,
dzis dostałem pismo z policji ze nie są w stanie stwierdzić kto jest sprawcą,

moge skierować sprawe do sądu ....

qr......a


ktoś coś takiego przerabiał?


Dominik
02-11-2015, 22:16
Post: #7
RE: kłopot z odszkodowaniem
Jak nie było sprawcy to znaczy ze nie było wypadku,chyba zaczyna sie gozej dziać niz w UK tam policja nie orzeka o winie tylko sad. Paranoja widzę,auto uszkodzone a sprawcy brak, co to kabaret ? Móim zdaniem trzeba wszędzie z gęba iść bo inaczej cie zakracza.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
04-11-2015, 21:09
Post: #8
RE: kłopot z odszkodowaniem
Sam chyba nic nie zdziałasz,czym prędzej zgłoś się do firmy która zajmuje się takimi sprawami.Może coś wymyślą na tą kolizję bez sprawcy Huh
06-11-2015, 19:10
Post: #9
RE: kłopot z odszkodowaniem
Witam.Zgłoś się do rzecznika praw ubezpieczonych tzn wejdz na strone tam jest nr tel i zadzwoń na pewno coś ci podpowie .Mi kiedyś podpowiedzieli i sprawę załatwiłem.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name