Ocena wątku:
Silnik 2.8 nierówna praca/wolne obroty/trzęsienie/gaśnięcie
04-09-2015, 11:31
Post: #1
nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
dzień dobry . Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość . Mam problem z moim autem które kupiłem tydzień temu jako uszkodzone . Nie równa praca na niskich obrotach , gaśnięcie , drgania be róznicy czy na biegu czy na luzie . Przy dodawaniu gazu była poprawa . SEat alhambra 2001 r 2.8 vr6 . Auto kupiłem jako uszkodzone po podłączeniu pod komputer pokazywał błedy czujników wałka rozrządu i wyskakujący zapłon na różnych cylindrach nie było reguły . Sprawdziliśmy wszystko Cewki , przełożyliśmy z forda z tym samym silnikiem rózne kombinacje nic nie dały . nowe oryginalne świece nie pomogły , czyujniki wałków rozrządu są ok pomieniane z innego auta . wszystkie wiązki sprawdzone od a do z . Dodam żę auto ma instalacje gazową chociaż nie ma róznicy czy pracuje na benzynie czy na gazie jest tak samo. sprawdiliśmy koło dwumasowe jest ok . rozebraliśmy rozrząd i okazało się że podwójne koło zębate ma ułamane dwa zeby i jeden nastawnik jest żle ustawiony . Więc wymieniliśmy rozrząd kompletnie wszystko ustawione jest w 100 procentach dobrze . Po pierwszym odpalenie szok wyrażna poprawa silnik pracuje równo . Na drugi dzień- dzisiaj wszystko jest tak samo jak przed rozebraniem tylko komputer nie pokazuje żądnych błędów po skasowaniu . Proszę o jakieś rady , pomysły bo nie mam pojęcia co to możę być
Reklama

06-09-2015, 02:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2015 02:34 przez sp6qkx.)
Post: #2
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
Witam
Jeśli to nie jest problem mechanicy ( coś się urwało / źle dokręcone itp )
to powinno wystarczyć zresetowanie sterownik silnika - ECU ( pamięta stare nastawy rozrządu)
kiedyś już o tym pisałem na tym forum , a co zrobić - to jest opisane pod tym linkiem

http://wiki.the-corrado.net/vr6_ecu_rese...edure.html

Pozdrawiam



06-09-2015, 15:57
Post: #3
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
jeszcze reset nie został wykonany . Ale problem jest interesujący po złożeniu silnika przy pierwszym odpaleniu silnik pracował wzorowo brak błędów . Na następny dzień przy kolejnym uruchomieniu silnik pracował znowu tak samo jak przed wymianianą rozrządu . Wyjeliśmy elektrozawory sterującu regulacją wałka rozrządu jeden wyglada na dobry drugi natomiast od strony kolektora ssącego ma jakieś w sobie paprochy jakby kawałek siatki stalowej malutki paproch który cięzko wyjąć . Czy jest możliwe że zawór jest uszkodzony, zatkany ? Druga sprawa Regulator wałka rozrządu chodzi o wiele lużniej mam o wiele mniejszy opór przy poruszaniu niż ten drugi powinno tak byc czy istnieje mozliwosc ze jest juz wyrobiony jak to sprawdzic ?
06-09-2015, 16:34
Post: #4
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
chyba pisalem gdzies ze majtrowalem w viki C jakis czas temu w silniku 1.8XER i ten badziew ma tez zmienne fazy rozrzadu i sa dwa przestawiacze na walek ssacy i wydechowy. Rozebralem te ustrojstowo, przemylem i bylo dobrze a po tygodniu powtórka. Sitka na tych zaworkach na życzneie wlasciciela usunąłem. Potemjeszcze raz rozbieralem te przestawiacze i podajac napiecie na ten przestawiacz on sie otwiera i sie okazalo ze byly paprochy. Wyczyscilem i autko smiga jak zloto.
Osobisice nei sadze by jakeis tam resetowanie mialo cos pomagac bo ECM caly czas prowadzi wszelkie zmiany czyli z etak powiem obserwuje co sie dzieje z silnikiem. Przy takiej robocie jak kolega tu wykonal to nei sadze by akumulator nie byl odpinany czyli taki reset jakby nie bylo byl wykonany. Wykoac zawsze mozna a nóż widelec pomoże bo ani to nie kosztuje nic ani nie jest to jakies mega trudne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-09-2015, 09:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2015 09:56 przez amstaffan.)
Post: #5
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
dalej walczymy z alhambrą po wymianie elektrzaworu od strony kolektora ssącego i tego też regulatora sterującego zmiennymi fazami rozrządu . Pierwsze uruchomienie wzorowo . Następne to samo co wcześniej aczkolwiek silnik pracuje o wiele lepiej . Po pierwsze nie gasnie na niskich obrotach chociaż jeszcze obroty falują . Przy dodaniu gazu silnik zaczyna się stabilizować pacuje bardzo ładnie ale przy zejściu na niskie obroty 700-900 wyskakuje błąd synchronizacji . sprawdzane setki razu za kazdym razem to samo ładna praca po puszczeniu gazu błąd synchronizacji elekrozaworu wałka ssącego . Nie sprawdziłiśmy tylko jeszcze pompu oleju możże w niej tkwi problem .
Czy przeprowadzenie takiego resetu ecu gdzieś komuś pomógl a przynajmniej nie zaszkodził . A może ktoś wypowie się na ten temat ?
13-09-2015, 11:54
Post: #6
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
Jak majstrowales przy silniku to akumulator odpinales czy nie odpinales??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-09-2015, 12:04
Post: #7
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
odpinałem za każdym razem a do czego zmierzasz ?
13-09-2015, 12:35
Post: #8
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
No to za kazdym razem robiles ten reset ecu wiec nie tu lezy problem. Sprawdzaj cisnienia bo juz bylo na forum z ektos tam sprawdzal i byly zaledwie niewielkie roznice a to bylo przyczyna tez podobnych problemow.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-09-2015, 04:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2015 04:26 przez sp6qkx.)
Post: #9
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
Niestety ale samo odpięcie akumulatora w tym akurat sterowniku ME.7.1 wcale nie resetuje zapamiętanych starych ustawień rozrządu
a jedynie kasuje błędy w pamięci , wartości sondy itp - przerabiałem to na swoim sharanie oraz w innych autach z tym samym sterownikiem , po wymianie / naprawie rozrządu często są objawy nierównej pracy itp i aby zresetować ECU do ustawień fabrycznych rozrządu muszą być spełnione warunki które są opisane w tym linku który wcześniej podałem i można to zrobić na dwa sposoby.
Pozdrawiam



16-09-2015, 20:04
Post: #10
RE: nierówna praca na niskich obrotach gaśnie trzęsie seat alhambra 2.8 vr6
Ok ale jest jeden zasadniczy problem ktory mnie irytuje po zlozeniu samochodu i odpaleniu jest super zero bledow silnik chodzi rowno drugie odpalenie znowu to samo nie rowna pracs itd. Zdarzylo sie to juz trzeci raz . Ma to jakis zwiazek co o tym myslicie ...




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kuleją obroty 2.0 ady madargostyn 1 264 09-03-2024 17:02
Ostatni post: madargostyn
  Nierówna praca silnika na autostradzie i mleko na bagnecie macino1987 3 1,503 05-09-2021 19:45
Ostatni post: macino1987
  Specyficzna praca VR6 Marcel B. 2 957 30-06-2021 16:58
Ostatni post: Marcel B.
  Moduł zapłonu/cewka - silnik 4cyl. iv7 23 6,324 12-05-2021 14:02
Ostatni post: grzeczny_52
  Problem z automatem , praca w trybie awaryjnym i brak sterowania wszystkie solenoidy macino1987 14 5,626 23-04-2019 14:10
Ostatni post: macino1987
  Sharan 2.0 115KM 8V oznaczenie ATM jaki silnik wstawić krystian503394 11 16,341 04-01-2019 00:20
Ostatni post: prezesdjserwis
  Silnik 2.0B nie odpala/problemy z odpaleniem/gaśnie corrado_m8 77 25,874 17-09-2018 18:01
Ostatni post: tolus24
  Sharan nie wchodzi na obroty w korkach Malkow 0 762 14-04-2018 21:45
Ostatni post: Malkow
  Po wyczyszczeniu przepustnicy obroty nie spadają do 950 sq9nkf 15 11,040 08-01-2018 17:24
Ostatni post: ashashi
  Sharan 2.0 Konwerter ciśnienia problem z pracą silnika Kowalik_TM 4 2,401 24-06-2017 18:34
Ostatni post: Kowalik_TM

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name