Ocena wątku:
Nie udana regeneracja zawieszenia osi przedniej
31-01-2020, 20:27
Post: #1
Nie udana regeneracja zawieszenia osi przedniej
Dzień dobry,
Miesiąc temu zrobiłem remont zwieszenia przedniego (materiały kupował warsztat):
- 2x amortyzator
- 2x osłona amortyzatora
- 4x tuleje wahacza
- 2x poduszka amortyzatora
Po wymianie amortyzatorów z przodu samochód nie przechodzi przez przeglądu technicznego. Różnica tłumienia na pierwszej osi to ponad 15% (sprawdziłem osobiście w 2 niezależnych stacjach diagnostycznych)
Wróciłem więc do warsztatu, aby usterkę naprawili.
Warsztat jednak daje mi dwie opcje:
- wyśle amortyzator (prawy) do producenta i jeśli wyjdzie, że jest wadliwy to naprawa będzie za darmo jeśli jednak sprawny to zapłacę za wymontowanie i zamontowanie.
- proponuje wymienić sprężynę, bo ona może być powodem (jednak pewności nie mają)

Czy macie pomysł co można by sprawdzić, żeby nie potrzebnie nie pakować się w niepotrzebną wymianę?
Reklama

03-02-2020, 10:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2020 10:49 przez dizllo.)
Post: #2
RE: Nie udana regeneracja zawieszenia osi przedniej
(31-01-2020 20:27)DanielWroclaw napisał(a):  - wyśle amortyzator (prawy) do producenta i jeśli wyjdzie, że jest wadliwy to naprawa będzie za darmo jeśli jednak sprawny to zapłacę za wymontowanie i zamontowanie.
- proponuje wymienić sprężynę, bo ona może być powodem (jednak pewności nie mają)
specjalistą nie jestem, ale wydaje mnie się że tłumienie to ogarnia sprężyna razem z amorem, ale nie wiem czy, a jeśli tak to jaki udział w tłumieniu drgań ma reszta elementów zawieszenia.
jak wymienisz sprężynę to i tak zapłacisz za wymontowanie i zamontowanie amorka...
wydaje mnie się że potrzebujesz dobrego fachmajstra żeby przejrzał zawias dokładnie. swoją drogą (nie żebym się czepiał) czy nie było lepiej założyć nowe sprężyny z amorami i całą resztą, którą wymieniałeś?
jak robiłem zawias u siebie (czy to w sharanie, czy w alhambrze) wymieniałem wszystko (pomijam już fakt że zakładałem gwint w obu) tzn wszystkie tuleje, łożyska amorów, łączniki.. generalnie wszystko, co pracuje w zawieszeniu, nie zależnie od stanu wymienione na poliuretan lub część z poliuretanem Big Grin



byl VW Sharan 1.9TDi AUY
jest SEAT Alhambra 1.9TDi ASZ
jest CBR600 F4i '02
jest R6 5SL '03
03-02-2020, 22:48
Post: #3
RE: Nie udana regeneracja zawieszenia osi przedniej
A skąd koncepcja, że to prawy amortyzator jest wadliwy? Bo mniej tłumi?
Koła miałeś prawidłowo napompowane?
Amortyzatory jakiej firmy? Mechanik nie zwracał uwagi np. na pęknięcie sprężyny?

Wymiana sprężyn nie jest konieczna jeśli te które są działają jak trzeba. Uważam, że lepsze używane oryginały niż jakieś zamienniki. No chyba, że ktoś mota gwinty itp. to wtedy owszem.
Zawieszenie w sharanie jest skrajnie proste, amortyzator + poduszka z łożyskiem + dwie tuleje gumowe i finał.
Jeszcze sworzeń, łącznik stabilizatora i gumy stabilizatora - ale tutaj jak będzie wyrobione coś to od razu słychać.

Co do wymiany wszystkiego... niby można, jednak biorąc pod uwagę jakość obecnych elementów to czasem lepiej zostawić stare jak działa niż zakładać nowe.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
04-02-2020, 00:13
Post: #4
RE: Nie udana regeneracja zawieszenia osi przedniej
fakt ze cisnienie w oponach tez moze zrobic roznice, ale tu (irl) zawsze sprawdzaja technicy przed rozpoczeciem testu



byl VW Sharan 1.9TDi AUY
jest SEAT Alhambra 1.9TDi ASZ
jest CBR600 F4i '02
jest R6 5SL '03
04-02-2020, 08:04
Post: #5
RE: Nie udana regeneracja zawieszenia osi przedniej
Jeśli warsztat zamawiał części, zakładał to odpowiada za to jak to pracuje. Nie powinno cię obchodzić czemu i co jest zepsute. Skoro sprężyny były źle to powinien cię warsztat powiadomić o ich złym stanie przed montażem i zaproponować nowa część. Powinni się zaopatrzyć w ścieżkę by sprawdzać amortyzatory a jak nie to jazda na skp po naprawie i sprawdzić czy jest okej. Chyba że nie sprawdzają swoją robotę i wypuszczają auto zagrażające w ruchu.
Kto wie czy jakiś mechanik nie skaleczył goleni. Ty masz udowodnić co oni spaprali?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dobór sprężyn przedniego zawieszenia-pilne. Andre24L 0 22 25-03-2024 16:58
Ostatni post: Andre24L
  Regeneracja tylnego i przedniego zawieszenia - czyli co wymienić? raventes 65 42,477 26-08-2023 07:25
Ostatni post: domel_pl
  Regeneracja pasów bezpieczeństwa f0ff 1 746 01-09-2021 21:13
Ostatni post: Czerwony
  Wymiana czy regeneracja półosi Chmielu 0 666 17-05-2020 07:54
Ostatni post: Chmielu
  Parują szyby a wymiana przedniej (woda podcieka?) m-blue 3 1,361 07-03-2020 20:00
Ostatni post: skimir
  Regeneracja skrzyni biegów krzys-k2 7 2,588 20-08-2019 21:12
Ostatni post: krzys-k2
  Spryskiwacze szyby przedniej - temat zbiorczy niebieski91 33 8,872 21-02-2019 17:50
Ostatni post: tolus24
  Regeneracja,malowanie czyszczenie felg aluminiowych. peters 18 9,690 24-04-2017 23:36
Ostatni post: Endriu Fakowski
  Elementy zawieszenia,drążki kierownicze ,końcówki firmy MELYLE. sharanwawa 11 6,594 23-11-2015 09:20
Ostatni post: grzesiekm
  Regeneracja zaciskow tylnych kielbik. 32 27,629 24-10-2015 16:22
Ostatni post: pretor

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name