Ocena wątku:
Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
21-08-2015, 19:53
Post: #1
Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
Witam,
Szukam porządnego serwisu zajmującego się serwisowaniem i naprawą klimatyzacji na terenie Łodzi. Chodzi jak zawsze o miejsce gdzie nie muszę obawiać się jakości usługi.
Co się dzieje? Śmierdzi moczem na początku po uruchomieniu i trochę później.



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Reklama

21-08-2015, 20:26
Post: #2
RE: Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
Pewnie ktoś uzupełnił nie tym czynnikiem co trzeba Big Grin
21-08-2015, 21:12
Post: #3
RE: Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
A tym moczem to śmierdzi od zawsze czy może od pewnego czasu ?
Pytam bo dla każdego ten smród może kojarzyć się z czym innym.

Jeżeli nic nie było dawno robione przy klimie a przytoczony smród pojawił się po zimie, to z dużym prawdopodobieństwem masz zagrzybioną instalację nadmuchową i filtr kabinowy.
Filtr można wymienić samemu a odgrzybianie zrobić jak kto woli, można skorzystać z firmy która się tym zajmuje np. stacji szybkiej obsługi: Norauto, Carman, Shell Auto, Kwik-Fit, FeuVert lub kupić odgrzybiacz do klimy i samemu to zrobić.

Zacznij od wymiany filtr kabinowego, to czynność dość prosta i mało kosztująca. A jak nie pomoże to wtedy albo samemu albo do firmy na odgrzybianie.
24-08-2015, 11:21
Post: #4
RE: Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
Moczem zaczęło smierdzieć po uzupełnieniu czynnika i wymienianie filtra kabinowego po przeglądzie serwisowym klimy co 2 lata.



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
07-04-2017, 14:05
Post: #5
RE: Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
Moczem?Huh O tym jeszcze nie słyszałem... I co wiesz jaka była przyczyna??
07-04-2017, 16:20
Post: #6
RE: Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
Moim zadaniem należy wpierw stwierdzić czy śmierdzi moczem tylko po włączeniu klimy czy zawsze, czy gdy jest obieg wewnętrzy czy tylko gdy ssie powietrze z zewnątrz. Spotkałem się że śmierdziało kocim moczem, bo koty wygrzewały się w komorze silnika, a czasami też potrafią zataczać swój rejon i obsikać auto. A możliwe jest tez że jest jakiś niewielki wyciek i płyn chłodzący wydziela specyficzny zapach parując.
07-04-2017, 18:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2017 18:22 przez Stefano.)
Post: #7
RE: Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
Ja stawiałbym na kocury, bo te małe bestie potrafią znaczyć wlasnie takim specyficznym moczowym zapachem swój teren. Pewnie wczesniej musiały tam nocowac na gorącym silniku i dlatego w marcu znaczą taki teren jako swój.
Sprawdź czy tym zapachem nie pachnie filc co jest od środka przyczepiony do maski.
Ja stawiałbym na kocury, bo te małe bestie potrafią znaczyć wlasnie takim specyficznym moczowym zapachem swój teren. Pewnie wczesniej musiały tam nocowac na gorącym silniku i dlatego znaczą taki teren jako swój.
Sprawdź czy tym zapachem nie pachnie filc co jest od środka przyczepiony do maski.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
05-08-2017, 02:54
Post: #8
RE: Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
Wyozonowałem klimatyzacje, odgrzybiłem 2x CRC AIRCO KLEEN (przetestowałem różne ale ten ma bardzo trwały zapach) i problem zginął.



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
30-08-2017, 23:23
Post: #9
RE: Klimatyzacja śmierdzi moczem ŁÓDŹ
Ja muszę zrobić to samo.
Ma ktoś z polecenia warsztat w Mazowieckim ? Ile płaciłeś za to kolego ?
Po za tym capi u mnie chyba po psie (cala podłoga) wiec pranie tez by sie przydało zrobić. Ale sa na razie ważniejsze rzeczy do zrobienia.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zaufany warsztat VW Sharan automatyczna skrzynia biegow Łódź poszukuje barney7 4 3,919 19-04-2013 13:07
Ostatni post: janciownik
  Car audio Łódź sirius98 12 7,541 31-07-2012 17:35
Ostatni post: dyzio767

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name