Ocena wątku:
Tuleja gumowa - tłumik drgań
16-08-2015, 12:59
Post: #1
Tuleja gumowa - tłumik drgań
Witam

Potrzebuję zamontować pewną konstrukcję w sposób izolujący ją od drgań.
Są takie tuleje gumowe - wkłada się je w otwór, w środek wchodzi śruba z tulejką...

No właśnie - jak to się nazywa, bo szukam po omacku.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

16-08-2015, 16:48
Post: #2
RE: Tuleja gumowa - tłumik drgań
Nie chodzi CI o tuleję metalowo gumową ?? .
16-08-2015, 17:00
Post: #3
RE: Tuleja gumowa - tłumik drgań
Nie całkiem.
Widziałem gdzieś takie gumy - np mocowanie mechanizmu wycieraczek w samochodzie.

OK. Może nakreślę co chcę osiągnąć.

Mam małą spręzarkę, którą chcę podwiesić do sufitu w garażu. Wyspawam taki wieszak. Jednak sprężarka, jak sprężarka wibruje. Nie chcę mocować tego wieszaka na sztuwno tylko przez takie tuleje...

Pomysły mile widziane :-)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
16-08-2015, 18:28
Post: #4
RE: Tuleja gumowa - tłumik drgań
Mysle ze musisz wyspawac konstrukcje metalowa i do sufitu normalnie mocowane na dyblach. Natomiast kompresor zamontuj na podkladkach gumowych w pozycji lezacej.
26-08-2015, 00:51
Post: #5
RE: Tuleja gumowa - tłumik drgań
Zastosuj jakies poduszki gumowe,bo mimo wszystko drgania bedą sie prżenosic,im mniej mocowania na sztywno tym lepiej. Z drugiej strony poduszki bedą sie rozwalać jak bedą zbyt mocno naprężone i skręcone. Trudne zadanie.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
26-08-2015, 17:13
Post: #6
RE: Tuleja gumowa - tłumik drgań
OK, zamontowane.
Sprężarka to taka mała Senco z podwójnym zbiornikiem - bardzo zwarta konstrukcja, masa około pod 30kg.

Zrobiłem konstrukcję z profilu 25x25mm, przykręcaną bezpośrednio do stropu (lity beton) kotwami rozprężnymi.
Przykręciłem to bezpośrednio, na sztywno. Pod samą spręzarkę zastosowałem taką gumę tłumiącą (odcinaną z rolki), grubość jakieś 10mm. Okazało się też, że sama sprężarka ma podstawe połączoną z silnikiem na takich gumach.

Efekt - nie zauważyłem aby podczas pracy spręzarki była ona bardziej słyszalna w domu niż jak pracowała stojąc na podłodze w garażu. Bałem się, że będzie niosło po betonie.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name