Ocena wątku:
sprawca uciekł
15-08-2015, 08:28
Post: #1
sprawca uciekł
Witam


w Czwartek w nocy bmw jadące z naprzeciwka zjechało na mój pas, uciekłem na pobocze ale doszło do kontaktu. Poszły lusterka (moje i jego) i dodatkowo kolega co jechał za mną dostał resztkami mojego luisterka w czołową szybę którą pękła. Sprawca uciekł ale go dogoniłem, gdy go pytałem czemu ucieka to od razu z ryjem że mu nic nie udowodnie ze to on mi zjechał a może to byłem ja... Mam świadka który jechał za mną, no ale zabrał sie i pojechał w pizdu . Wezwałem policje i zrobiła notatke itd. Spisali mnie i kolege . Jak mam teraz odzyskać odszkodowanie?? Znam rejestracja, marke . Zadzwoniłem do mojej ubezpieczalni to dostałem numer polisy goscia i gdzie jest ubezpieczony. Zadzwonilem do interrisku czy jak to sie zwie i mam czekać na kontakt z ich strony. Jak to ogarnąć żeby nie dac sie wyruchać?? Poszła szyba w peugeocie Jumper 2010 r i u mnie całe lusterko połamane
Reklama

15-08-2015, 08:43
Post: #2
RE: sprawca uciekł
Spokojnie, odzyskasz kase za naprawe i kolega tez. Zglosiles na policje, przyjechali zreszta jak piszesz to juz jestes na wygranej. Masz swiadka plus pewnei beda te ogledziny policji ze to stalo sie na twoim pasie ruchu po tych czesciach no przeciez kolega dostal resztkami tego lusterka. BEdzie mial ostro pozamiatane ten gosc. Bo zapewne ubezpeiczalnei sie wyprze a fundusz garancyjny nie jest laskawy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-08-2015, 09:03
Post: #3
RE: sprawca uciekł
ogledzin nie było. przyjechali na miejsce gdzie goscia dogoniłem i tam spisywali wszystko.
15-08-2015, 09:11
Post: #4
RE: sprawca uciekł
wystarczy. Ty zglaszasz szkode i ucieczke a nie ten drugi. Swiadka masz wiec ma przesrane jednym slowem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-08-2015, 09:46
Post: #5
RE: sprawca uciekł
my swoje ale wiesz jak z ubezpieczalniami....
15-08-2015, 10:20
Post: #6
RE: sprawca uciekł
Powiem tak. Ogólnie to dobrze, że jest was dwóch, którzy widzieli sprawcę z BMW, i jakie miał uszkodzenia. Ale koleś jak jest cwany może pojechać szybko do warsztatu wyklepać auto i żadnych uszkodzeń a potem będzie się wypierać w nieskończone skoro od razu na ciebie z ryjem wyleciał. Trzeba było go przytrzymać do przyjazdu policji wtedy sprawa byłaby 100% jasna. Natomiast jak podałeś policji nr rej pojazdu raczej powinni ustalić adres zamieszkania i udać się pod wskazany adres od razu ustalić uszkodzenia. A tak mogą być problemy. Znam przypadek gdzie koleś jechał sam też uciekł było 2-3 świadków jego winy a on znalazł 5 ogarniętych osób, które poświadczyły, że on nie jechał i sprawa umorzona Confused
15-08-2015, 10:32
Post: #7
RE: sprawca uciekł
przy ucieczce nie ma mowy o sciaganiu z ubezpieczalni. Tu juz fundusz bedzie. To czy naprawi auto czy nie to nie istotne. Jeszcze gorzej ze tak powiem bo policja jak sie do neigo uda do chaty a raczje to wykona w ciagu kulku dni to zarzada ogledzin auta i jak beda slady ze bylo cos robione a sie wypiera to zacieranie sladów. Jakby potracil pieszego to co - kryminal. Zreszta teraz ostatnio w tv bylo z egosc potracil pieszego, uciekl w lesie auto spalil i zglosil na policje kradzież auta. Grozi mu za to chyba 15 lat czy nawet wiecej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-08-2015, 12:38
Post: #8
RE: sprawca uciekł
Owszem, zarządzą ekspertyzę powołają biegłego i przy dobrych wiatrach sprawa może zakończy się po 4 miesiącach. Jeżeli sprawa się pozytywnie zakończy ( dla forumowicza ) to gościu z BMW dostanie MKK 300 - 500 zł pkt i przy dobrych wiatrach prawko na 3 miesiące za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
17-08-2015, 15:22
Post: #9
RE: sprawca uciekł
Jego firma ubezpieczeniowa zapłaci za odszkodowanie, gdyby kombinowali to też utraciliby renomę, co w dzisiejszych czasach jest ważne.
17-08-2015, 17:22
Post: #10
RE: sprawca uciekł
ubezpieczyciel sie wylga z racji iz przy ucieczce nie ma pewnosci cyz nie byl pod wlywem. A ubezpieczyciel nie odpowiada gdy kierujacy jest pod wplywem nie ma prawka itp sprawy. Tu juz fundusz gwarancyjny dziala. Tak samo jak sporo aut chyab widzicie na tych tablicach najczesciej niby niemieckich ale bez tych koleczek po srodku. Poprostu podrabiane tabilce auto ma i polaczki jezdza tak miesiacami jeszcze bo auto niby zakupil w DE ale tam wymeldowane a na brifie jest jakei tablice mialo auto tam w DE. nasi jezdza takim autem nawet z przegladem w PL ale co z tego jesli auto nie jest zarejestrowane nigdzie?? w zadnym kraju czyli nei dopuszczone do ruchu. Mimo przegladu i ubezpieczenia w razie kolizji taki kierujacy placi z wlasnej kieszeni za naprawe temu drugiemu kierowcy. Oczewiscie poprzez fundusz gwarancyjny bo ja jako cywil nie bede przecie chodzilo temu gosciowi do domu czy wydzwanial do neigo . Zreszta jest ochrona danych osobowych. TO nei moj problem bo ja mam ubezpieczenie a co mnie interesuje ten typ drugi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name