Ocena wątku:
Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
18-03-2018, 21:07
Post: #11
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
To nie ma nic do rzeczy że bezpiecznikiem 15 A spaliles komp bo powinien być 10. 10 amper to na tyle duży prąd że spalisz każdy komp. Zresztą taki bezpiecznik topikowy 10 A przez np 5 sekund to wytrzyma nawet i 15 amper. Za to obciążenia go 11-12 amperami przez długi czas to albo on się sfajczy albo styki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

18-03-2018, 22:33
Post: #12
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Ale jak ma być 5A, to powinien być 5A... Tongue
Wesoło na twoim przykladzie 10A wytrzyma "krótkotwale" 15A, więc 15A wytrzyma 22.5A a to już przeszło 2x tyle co 10A i już robi się ciepłoBig Grin
19-03-2018, 07:26
Post: #13
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Nie rozumiesz oco chodzi. Tak jak w domu czy masz bezpieczniki 10 czy 20amperowe to nic to nie zmienia. W pracy kolega się klucil że mnie taka podmianka zabije. Potem zadzwonił do kolegi elektryka i ten mu powiedział że do zabicia człowieka wystarczy 0.04 ampera więc czy 5 czy 10 A bezpiecznik to i tak grubo za dużo.
Musisz zrozumieć że i na bezpieczniku 5 A i na 20 A możesz instalacje w aucie podwędzic i auto stanie w płomieniach. Nie rozumiesz po co są bezpieczniki. Kiedyś kolega w starym fiacie szukał zwarcia bo wywalało bezpiecznik. Wsadził złotówkę w miejsce bezpiecznika na 5 sekund i szukal gdzie się kopci.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-03-2018, 19:56
Post: #14
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Witam po pierwsze to ja tam miałem założony 5 A i nie miałem innego tylko 7,5 A to jest raptem 2,5 ampera więcej to jest nic, jak było zwarcie to się spalił 5 amper a jak by tam był 7.5 amper to też by się spalił bo to jest nie wielka różnica Więc Wesoły ma racje .
Pozdrawiam
19-03-2018, 20:27
Post: #15
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
W astrach H jest bezpiecznik pod maską od kilku rzeczy w tym od tylnej wycieraczki. W zimę to żeśmy kasowali naiwniaków aż miło bo zmrożona wycieraczka to duży pobór prądu i seryjny bezpiecznik zawsze się przepalał. Ot tak to przeliczyli. A bezpiecznik tu w tym pudełku na aku to już całkiem. co można zabezpieczyć bezpiecznikiem od 50 do 200 Amper? Przecie spawarka, migomat pracuje w takim zakresie prądów zależnie co spawamy. Kupę iskier pujdzie zanim taki bezpiecznik od alternatora się przepali. Kiedyś grzebałem tam i miałem ten seryjny chyba 150A poprostu popękał że starości. A że kolega w ASO seata miał chyba tylko 170 to taki zapodalem. To jakaś różnica jest? Zwłaszcza że wylądował zamiast altka 140 amperowrgo 220A??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-03-2018, 21:57
Post: #16
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Niestety nie zgodzę się z wami,że zamiast 5A można wstawić i 10A.
Bezpiecznik jest obliczany tak aby zabezpieczał odbiornik i przewody które go zasilają. Jeśli na przewodzie 0,5 mm2 dacie zabezpieczenie 10A to będzie sam przewód robił za grzałkę i bezpiecznik. A chyba łatwiej jest wymienić bezpiecznik niż całą wiązkę rozbebeszać bo się nam przewody skleiły i robią zwarcie?
19-03-2018, 22:50
Post: #17
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Ale kabloteka nie jest tak robiona że jak jest bezpiecznik 5 A to kable wytrzymują 7 A. Jest tak że przepuszcza nawet i 25A w porywach choć raczej nie przez długi czas. Bezpiecznik nie zabezpiecza odbiornika. Odbiornik ma pobierać ile pobierana jak z jakiegoś powodu bierze więcej to już i tak jest zepsuty. Zauważ że tu już kupę ludzi grzebali w bsi bo się ufajczyly ścieżki bądź przekaźniki, tak jak to że palą wręcz topią się zarówno i spryskiwacze podgrzewane i te puszki na aku i nic tu żaden bezpiecznik nic nie uratował nigdy.
Powtarzam jeszcze raz- bezpiecznik jest od akcji takich typu ze grzebiemy coś przy aucie np tylnych światłach i np śrubokrętem przez nieuwagę żeśmy kabel z karoseria zwarli. Zamiast spalić przekaźnik,włącznik bądź kabloteke to pali się bezpiecznik. To w przypadkach gdzie bezpieczniki mamy na ten obwód np 5, 10 czy 15 góra 20 amper. Bezpiecznik typu 30 czy 40 amper to już słabo zabezpiecza coś bo nie raz zawarłem delikatnie obcierając o masę i nie ufajczylo bezpiecznika. Np jakiś czas temu akurat nudziłem się w touranie bo żona do sklepu poszła. No w zapalniczce zrobiłem zwarcie raz drugi a że miałem auto odpalone i nadmuch jest na tym samym to troszkę lipa. No i nawet nie wiedziałem że są te bezpieczniki średnie w amperami aż 40 A. Myślałem że zielony 30A to największy a jednak są jeszcze 40A pomarańczowe. Wierz mi że na tych stykach bezpiecznika 40A to jakby leciało dłuższy czas 30 amper to by się wytopily.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-03-2018, 07:02
Post: #18
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Przepraszam cię Wesol ale moja praca polega między innymi właśnie na projektowaniu instalacji elektrycznych więc nie mów mi, że robię coś co i tak jest o kant ch.. do rozbicia. Jeśli ktoś dobrał przewód zasilający 1 mm2 to znaczy, że przewiduje nie większy pobór prądu niż 10A i to nie ciągły tylko chwilowy. Zmieniają ludzie bezpieczniki a potem się dziwią, że izolacja na przewodach się topi, odbiornik zrobił zwarcie a bezpiecznik nie zadziałał, i zamiast przykładowo grzebienia od wentylatora do wymiany ma wentyltor i pół wiązki kabli. Od takich elektryków zachowaj nas panie i odbierz im uprawnienia.
20-03-2018, 07:43
Post: #19
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
To wytłumacz czemu na ori bezpiecznikach i kablotece palą się podszybia w SGA. Czemu przepalają się przekaźniki, nadpalaja obwody w bsi. Bezpiecznik nie robi swojej roboty?
Wytłumacz jak ma być w domu? Mam bezpieczniki na oświetlenie 10A i kable chyba jakieś w miarę cienkie, do gniazdek są kable nieco grubsze i bezpiecznik 16 A i tak podzielone na piętra. Teraz w piwnicy mam bezpieczniki 20 czy 24A bo przy 16A odrazu pierwszy kontakt spawarki i przepala bezpieczniki. Mam jeszcze te topikowe bezpieczniki nie automaty. Na automatach to i co jakiś czas wywala przy 20A bezpieczniku. Za często bym powiedział. Oczewiscie są bezpieczniki B20 i C20 niby amperami ten sam a jednak różnica jest co nie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-03-2018, 08:32
Post: #20
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Wesol na oświetleniu w domu powinieneś mieć przewody 1,5 mm2, do gniazdek 2,5 mm2. Dla przewodu 1,5 mm2 dopuszczalne obciążenie zależnie od sposobu ułożenia waha się pomiędzy 14A a 23A. Dla 2,5 będzie to przedział 18A i 32A.
Oznaczenie na bezpiecznych B czyli szybki i C zwłoczny. Nie wiem jaki prąd pobiera Twoja spawarka ale sprawdź cz jak spawasz to czy przypadkiem nie masz grzejników w ścianach? A to, że palą się ścieżki to miej pretensje do księgowych których zatrudniono jako projektantów.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zamykanie drzwi grykus 6 2,820 22-03-2015 17:13
Ostatni post: grykus
  diagnostyka dogrzewacza w Alhambra - POMOCY mikolaj_555 12 8,460 29-01-2014 21:00
Ostatni post: wesol
  Pomocy z OBD II Sharan 115KM marcyb3 38 30,249 08-04-2013 16:07
Ostatni post: Scrappy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name