Ocena wątku:
Zawieszenie w ALHII
12-08-2015, 11:26
Post: #1
Zawieszenie w ALHII
Witam,

Chciałbym poznać opinie szanownych forumowiczów na temat trwałości zawieszenia w naszych autach.
Od 3 lat mam Alhambrę II i tak:
-po 30 tyś: padły tuleje wahaczy przednich
-po 50 tyś: chrobotanie z prawej strony na zakrętach - diagnoza: łożysko i osłona kolumny macphersona.

Kiedyś jeździłem autem koreańskim, gdzie tuleje wahaczy przednich wymieniało się razem z olejem. Tylko, że tam tuleja kosztowała 30zł, a nie 200.

Czy jestem wyjątkiem, czy regułą? Jakie są wasze doświadczenia?
Reklama

18-09-2015, 12:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2015 12:49 przez lukdom.)
Post: #2
RE: Zawieszenie w ALHII
Witam,
w kwietniu kupiłem używaną Alhambrę II z 2014 z przebiegiem 21000 km. Przebieg na dziś to 31000 km. Od kilku dni słyszę głuche stukanie w zawieszeniu (lewy przód). Stuki pojawiają się zwykle w momencie hamowania, przyspieszania lub najazdu na krawężnik.
Samochód jest jeszcze na gwarancji. Jednak zanim pojadę do ASO chciałbym poznać Wasze opinie o przedstawionych dolegliwościach mojego auta.
Co może być przyczyną?
Który element zawieszenia uległ zużyciu?
Na co zwrócić uwagę po naprawie?
Co ASO może zepsuć podczas naprawy?

Z góry dziękuję za informacje.
28-10-2015, 11:23
Post: #3
RE: Zawieszenie w ALHII
Ja właśnie jestem na etapie wymiany zawieszenia...nie wiem czy też kupowaliście części online? Sprawdź tu....lepiej wybierać oryginały czy zamienniki?
01-11-2015, 14:24
Post: #4
RE: Zawieszenie w ALHII
podepnę się pod temat, w mojej Alhambrze 2.0 TDI CR 2011 przy skręcaniu słychać ocieranie/ chrobotanie, na początku myślałem, że to opona gdzieś przyciera, ale jednak nie. W warsztacie na podnośniku niestety nie słychać tego dźwięku, zawieszenie musi być widocznie obciążone. Podejrzewają któryś z przegubów wewnętrznych (wyczuwalne minimalne luzy przy przyspieszaniu, samochód minimalne zarzuca na boki, ja przyznam że tego nie czuję, ale mechanik mówi, że on już tak), jednak z racji tego, że nie ma na razie zamienników tej części, trochę mi się nie uśmiecha kupować oryginalnych, a potem się okaże, że to nie było to. Ktoś może miał taki przypadek?
10-01-2016, 00:56
Post: #5
RE: Zawieszenie w ALHII
Ja mojego Sharka użytkuje od dwóch lat. Zakupiłem go przy przebiegu 60 tys km jak do tej pory zawieszenie jest w idealnym stanie prawie fabryczne, ponieważ profilaktycznie wymieniłem tuleje przednich wahaczy bo guma była sparciała, ale nadal nie miały żadnych luzów. Sharak jeździ na alu 17.
11-01-2016, 14:56
Post: #6
RE: Zawieszenie w ALHII
(18-09-2015 12:48)lukdom napisał(a):  [...] Od kilku dni słyszę głuche stukanie w zawieszeniu (lewy przód). Stuki pojawiają się zwykle w momencie hamowania, [...]
Wracając do tematu:
W okresie zimowym stuki występują rzadziej niż latem - raz na kilka dni. Najczęściej pojawiają się podczas hamowania z bardzo małej prędkości np. manewrowanie przód tył, zatoczka, parkowanie. Dzisiaj byłem w ASO i przy okazji dowiedziałem się, że owe stuki mogą być spowodowane przez klocki hamulcowe, które mogą mieć pewien luz w uchwycie zacisku. Zawieszenie i przeguby są ok - sprawdziłem w stacji diagnostycznej. Podobny problem z klockami występuje podobno w skodzie rapid i niektórych octaviach. Na 99% mam założone fabryczne klocki. ASO twierdzi, że tak ma być i nie widzi rozwiązania tego problemu. Dziwne, że stuki dobiegają jedynie z lewego przodu. Co sądzicie o tych luzach w uchwycie zacisku? Czy miał ktoś podobny problem?
11-01-2016, 15:37
Post: #7
RE: Zawieszenie w ALHII
Miałem stukanie, ale z prawej strony.Po wymianie tarcz i klocków cisza.
Jeżeli masz tarcze i klocki już do wymiany to może to być powodem stukania.
12-01-2016, 09:40
Post: #8
RE: Zawieszenie w ALHII
(11-01-2016 15:37)sharanik napisał(a):  Miałem stukanie, ale z prawej strony.Po wymianie tarcz i klocków cisza.
Jeżeli masz tarcze i klocki już do wymiany to może to być powodem stukania.
Dziękuję Ci za przydatną informację. Teraz jestem pewien, że problemem są zbyt luźne klocki. Niestety do wymiany pozostało ok 20 tyś. km więc będę musiał się pomęczyć kilkanaście miesięcy.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name