Ocena wątku:
Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
10-08-2015, 17:06
Post: #1
Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
Witam Proszę o szybką pomoc gdyż za parę dni jadę w trasę 600km a czasami wywala mi błąd 17552 na vag chodzi o masowy przepływomierz powietrza przerwa lub zwarcie na masę. Błąd ten nie pojawia się często teraz przez 3 tygodnie było ok a wczoraj i dziś się pojawił. Podczas jazdy objawia się to tym że jadę sobie autko ma normalną moc i nagle tak jak by się moc straciła i po chwili znowu ma normalnie moc i tak parę razy przeskoczy i zazwyczaj po chwili już działa ok i mogę jechać dalej normalnie. Zresetowanie auta przy tym nie pomaga. Patrzałem po przewodach przy przepływomierzu i wygląda wszystko dobrze nie wiem jak i co mogę jeszcze z tym sprawdzić będę wdzięczny za szybką pomoc
Reklama

10-08-2015, 17:40
Post: #2
RE: Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
jesli mnie pamiec nei myli to na pinie nr 2 do przpelywki od strony kabloteki mam byc +12V zas na pinie nr 3 jest masa. Pin nr 4 to napiecie do 5 V z przpelywki czyli tzw sygnal juz z przepywomierza. Trzeba podpiac mierniczek i szukac jak sie pojawiaja anomalie czy zanika zasilanie czy masa ale wg tego bledy to zanika plus 12V. Oczewiscie sprawdza sie czy zanika tu na kablu czy poprostu wewnatrz przeplywomierza. Poprostu sie szuka gdzie gubi zasilanie. Czyli moze byc blachostka w postaci nadlamanego kabla w peszlu lub gdzies dalej np przekaznik sterowania silnika K46. Nic trudnego. Odrobina wiedzy elementarnej z czasow podstawowki i ZPT.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-08-2015, 20:04
Post: #3
RE: Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
a może taki błąd wyskakiwać przez minimalnie brudny przepływomierz ?
10-08-2015, 20:26
Post: #4
RE: Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
jak jest brudny to wskazuje nizsze wartosci a jaki masz blad?? ze co sie dzieje??- "przerwa lub zwarcie na masę". Przerwa plusa lub zwarcie na mase sa tym samym bledem. Logiczne jest to ze jesli nie ma plusa to jest sama masa. Sama masa to tak jakby zwarcie do masy bo nie ma zasialnia. Tak jak masz zarowke od swiatla jakiegos i masz dwa kable plusowy jeden i jeden masowy. Jesli zewrzesz plus do masy to masz sama mase na zarowce. I tak samo jak odetneisz kabel ten plusowy to co ci zostaje masa na jednym a ten drugi odciety tez bedzie stanowił jakby czesc masy bo przechodzac prad przez zarowke idzie do masy.

Masz sprawdzic kable nie na chyba czy wydaje mi sie tylko na 100% pewnosci ze sa okej i tak samo wtyczka od strony kabloteki ma pinyktore tez trzeba sprawdzic. Analogicznie sprawdzasz piny we wtyczce od strony kabloteki przy ECM silnika. Tak samo jeszcze mozesz sprawdzic oraz tez poprawic luty w ECM silnika. Tyle mozesz. Nie sprawdzisz przecie przeplywki bo nie ma jak jej rozbebeszyc bo ja rozwalisz. Mozesz jedynie podmienic od kogos przeplywke na próbę. Tak sie to robi czy to w warsztaciejakims czy to w serwise autoryzowanym. Innego sposobu nie ma.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-08-2015, 20:51
Post: #5
RE: Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
no tak mi mechanik jeden mówił że to przez brudną przepływkę i mi jak wyczyścił jakoś i powiedział że będzie ok ale znowu błąd wyskoczył temu się tu zwróciłem czyściłem dziś styki z wtyczki i przepływki i tak wizualnie narazie patrzałem po kablach i wyglądają ok zobaczymy jutro jak pojadę. A przepływka na wolnych obrotach jak chciała 250 mg to pokazywala od 205 do 270 jutro postaram się zrobić logi 03 08 011 to zobaczysz czy wskazania ma dobre. A powiedz mi czy jak by była walnięta czy opłaca się kupić urzywkę oryginalną ? oraz z czego się może brudzić przepływka filtra mam czysty wymieniany 4 tys km temu
10-08-2015, 21:47
Post: #6
RE: Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
Jeszcze raz. Brudna to umuj. Z tym ze nawet dziabnieta przeplywka ktora zaniza nie wywola bledu. Przeciez wskazuje wartosci co nie. Jelsi bys mial dziure w rurze za przeplywką ta taka jakby harmonijka co idzie w dol to wskazania byly by mniejsze co nie bo powietrze by przynajmniej w jakiejs czesci szlo tą dziurą zamiast przez filtr powietrza i przeplywke. Jednakze nei wywali bledu przeplywki. masz problem z tym z enei dostaje pradu a to czy to nie laczy pin we wtyczce od MAF czy we wtyczce od ECM czy zimne luty na pinach w ECM to ja nie wiem. Rownie dobrze moze byc przelamany kabele gdzieś w peszlu nie koneicznie tu przy wtyczce-pamietaj o tym. Tu mycie w zadnym cudownym preparacie nie pomoże. Myje sie jak przelywka zaniza wartosci a nie jak traci zasilanie i nie podaje wartosci a bije o zaklad ze jest tak i ecm przyjmuje wtedy wartosc zastepczą.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-08-2015, 11:53
Post: #7
RE: Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
Byłem z tym u elektryka i wymienił mi końcówki sprawdzał zasilanie na ecu na pinach czy nie ma zimnych lutów ale błąd i ten objaw dalej się powtarza co może być nie tak jeszcze ? czy jest możliwe że to coś w przepływce się zepsuło i ona powoduje ten błąd ?
01-10-2015, 05:04
Post: #8
RE: Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
Mycie tu Ci nic nie pomoże. Moim zdaniem masz przepływkę do wymiany. Jeżeli musisz jechać po prostu ją odepnij . Auto bedzie słabsze "bez turbiny" ale nie będzie szarpało.
01-10-2015, 06:16
Post: #9
RE: Błąd przepływomierza PILNIE! mam wyjazd
turbo bedzi epompowac nadal tylko paliwa nie bedzie podlewane. ?Mysle ze jakiegos chetnego na podmianke maf sie znajdzie zawsze i wtedy bedzie wiadomo czy to przeplywka dziabnieta czy nadal cos innego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błąd ABS 01276 mlodszy 19 8,529 15-08-2018 06:24
Ostatni post: damiann1990
  Błąd 00810 w ABS - słaby hamulec. Siwy442 2 2,414 01-07-2018 22:17
Ostatni post: Siwy442
  Błąd EGR bochen 3 4,709 14-02-2017 20:36
Ostatni post: pysiek
  alhambra 2003, bład nowych czujników parkowania bastek32 5 1,810 13-11-2016 20:42
Ostatni post: bastek32
  Błąd 1202... brak komunikacji z komputerem auta nowytomal77 1 1,750 01-10-2015 06:17
Ostatni post: wesol
  VAG - błąd ECU - 18048 - Internal Contr. Module (EEPROM) Error P1640 - 35 him2k 14 11,174 18-06-2015 20:41
Ostatni post: him2k
  błąd silnika 1.8 turbo wojcieszekxx 5 2,762 17-04-2015 10:07
Ostatni post: wojcieszekxx

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name