Ocena wątku:
Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
03-02-2017, 12:26
Post: #11
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Podejrzewam że montowana jest na końcu, bo podłoga bagażnika którą założyłem wystaje z tyłu za fotelami i tam brakuje jakby podparcia, poza tym wszystko pasuje, auto lżejsze o 50kg. Może ktoś to ma założone to proszę o fotkę.
Reklama

26-05-2018, 13:07
Post: #12
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Witam, jestem tu nowy więc na początek witam wszystkich użytkowników i jak opanował ktoś już dokładkę trzeciego rzędu siedzeń?ma ktoś jakiś konkretny spis części z numerami i co konkretnie trzeba zmienić?pozdrawiam
24-03-2019, 22:39
Post: #13
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Hej, a orientował się ktoś może jak wygląda stacja gdy masz w dowodzie wbite 5 miejsc? Co trzeba zrobić żeby jeździć legalnie z tymi dodatkowymi fotelami?Huh
25-03-2019, 12:46
Post: #14
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Jeśli fabrycznie wyszedł na 7 miejsc powinien mieć fabryczne mocowania siedzeń i pasów. W SKP uzyskujesz papier potwierdzający fabryczne mocowania i w Wydz Kom przerejestrowujesz pojazd. Być może wcześniej został blednie zarejestrowany i w dokumentacji jest adnotacja o 7 miejscach wystarczy skorygować w Wydziale
25-03-2019, 22:35
Post: #15
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Auto niedawno ściągnąłem z Niemiec. Chcę dołożyć trzeci rząd foteli i czytając ten wątek sądzę że z praktycznej strony nie będzie to mega trudne zadanie.
Myślałem że wszystkie Sharany mają konstrukcyjne elementy umożliwiające montaż trzeciego rzędu. Moj egzemplarz od początku miał wbite 5 miejsc więc o żadnej pomyłce w papierach nie może być mowy.
25-03-2019, 22:46
Post: #16
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Jeżeli miał od początku 5 miejsc, to nic nie zrobisz. Albo zrobisz, ale musisz to poprzeć homologując auto. A na to, prawdopodobnie, Cię nie stać. Jeśli natomiast miał kiedykolwiek w dowodzie 7 miejsc, to możesz dochodzić korekty zapisów w aktualnym dowodzie.

Inna opcja - zarejestrować auto w Czechach, zmienić co trzeba i wrócić do Polski. U nas już się nie da.



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
25-03-2019, 22:49
Post: #17
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Mich jakie dokładnie masz auto bo masz w profilu że po 2010 roku ale silni brt jak z modelu pierwszego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-03-2019, 10:04
Post: #18
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Mam vw sharana z 2012 roku. Mam go krótko i nie znam symbolu silnika, przy rejestracji konta tutaj wyskoczyła jedna opcja 2.0d 140km więc założyłem że to po prostu musi być to i nawet nie sprawdzałem
28-03-2019, 19:10
Post: #19
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Każdy Sharan ma oryginalne otwórz montażowe na 3 rząd siedzeń. Wystarczy kupić dwa fotele i pasy razem z górnym boczkami . Zdejmujesz podłogę bagażnika a tam pezykrecasz fotele. Ale pierwsze się zorientuje czy masz w okolicy osk która Ci to wbije. U mnie mało kto to robił ale znalazłem i bez problemu. Pozdro
08-05-2019, 00:21
Post: #20
RE: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Witam wszystkich forumowiczów.

Przerabiałem moją Alhambrę z 5 os. na 7 os. dokładnie rok temu. Sprowadziłem samochód z Niemiec i również mój egzemplarz miał homologację na 5 os. Wszystkie otwory montażowe są przygotowane pod montaż 3 rzędu. Wystarczy zakupić komplet foteli z dywanikami oraz plastiki na słupki z przelotkami pod pasy bezpieczeństwa. W moim przypadku udało się kupić cały komplet łącznie z pasami, boczkami bagażnika oraz wszystkimi śrubami mocującymi.

Poprzednia wersja Sharan/Galaxy/Alhambra nawet jeżeli zjeżdżała z linii montażowej jako 5 os. miała - z tego co się orientowałem - homologację na 7 os. Fotele w 2 i 3 rzędzie były uniwersalne i można je przepinać pomiędzy rzędami.
W wersji obecnej 7N, 3 rząd siedzeń ma całkowicie inną konstrukcję.

Po zamontowaniu musiałem podjechać do SKP wykonać homologację na 7 os. (koszt ok. 200 zł, jednak nie w każdej miejscowości można to zrobić). Wykonano kpl. dokumentacji z fotografiami. Dodatkowo musiałem złożyć oświadczenie, że zamontowane pasy są nowe. Dokumentację przekazałem do wydziału komunikacji i w dowodzie mam już 7 os.
 Thanks given by: mich2505




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nawiew nad 1 rzędem siedzeń (SHARAN z 2011) NATALI 0 436 21-04-2022 11:12
Ostatni post: NATALI
  3 rząd siedzeń aktualne przepisy mkcafe 2 1,618 18-05-2021 13:46
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name