Ocena wątku:
Obniżenie sufitu - dylemat
03-06-2015, 11:11
Post: #11
RE: Obniżenie sufitu - dylemat
(03-06-2015 10:59)Czerwony napisał(a):  
(03-06-2015 10:33)robertkol napisał(a):  ciągle przypominam żonie i dzieciakom o włączeniu wiatraka Big Grin

Wiatrak podłączony na stałe pod oświetlenie - i po krzyku.

Jak już tak dyskutujemy... gdy siadam na potrzebie, szczególnie w nocy to przeszkadza mi szum tego wiatraka, włączam po. Big Grin



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
Reklama

03-06-2015, 12:20
Post: #12
RE: Obniżenie sufitu - dylemat
Montują sobie ludziska wiatraki el. dmuchające do wentylacji grawitacyjnej w bloku, potem jeden z drugim pali papierocha w kiblu a ja muszę to wąchać. Dziękuję za takie porady - chciałbym dorwać doradcę, który doradzał mojemu sąsiadowi.

A co do reszty pomieszczeń i obniżenia sufitu: zmierz dobrze wysokość pomieszczenia, odejmij od tego obniżenie sufitu i zastanów się, czy np. za jakiś czas nie zapragniesz (Ty lub szanowna małżonka lub itd.) kupić zaje..fajnej szafy systemowej o wysokości 2.50m a u Ciebie w pokoju jest całe 2.46 Sad.
03-06-2015, 17:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2015 17:31 przez inside4.)
Post: #13
RE: Obniżenie sufitu - dylemat
(03-06-2015 11:11)robertkol napisał(a):  
(03-06-2015 10:59)Czerwony napisał(a):  
(03-06-2015 10:33)robertkol napisał(a):  ciągle przypominam żonie i dzieciakom o włączeniu wiatraka Big Grin

Wiatrak podłączony na stałe pod oświetlenie - i po krzyku.

Jak już tak dyskutujemy... gdy siadam na potrzebie, szczególnie w nocy to przeszkadza mi szum tego wiatraka, włączam po. Big Grin
Lepszy szum wiatraka niż ......Big Grin a jak znasz się na elektryce to wierz że może wiatrak być podpięty na stałe ale dodatkowa można go wyłączyć np.łańcuszkiem.


(03-06-2015 12:20)sharan_maksa napisał(a):  Montują sobie ludziska wiatraki el. dmuchające do wentylacji grawitacyjnej w bloku, potem jeden z drugim pali papierocha w kiblu a ja muszę to wąchać. Dziękuję za takie porady - chciałbym dorwać doradcę, który doradzał mojemu sąsiadowi.

A co do reszty pomieszczeń i obniżenia sufitu: zmierz dobrze wysokość pomieszczenia, odejmij od tego obniżenie sufitu i zastanów się, czy np. za jakiś czas nie zapragniesz (Ty lub szanowna małżonka lub itd.) kupić zaje..fajnej szafy systemowej o wysokości 2.50m a u Ciebie w pokoju jest całe 2.46 Sad.
Wiń sąsiada palacza a nie doradcę Wink
W pierwszym poście mowa tylko o łazience więc na tym się skupiamy.



04-06-2015, 07:17
Post: #14
RE: Obniżenie sufitu - dylemat
(03-06-2015 12:20)sharan_maksa napisał(a):  Montują sobie ludziska wiatraki el. dmuchające do wentylacji grawitacyjnej w bloku, potem jeden z drugim pali papierocha w kiblu a ja muszę to wąchać. Dziękuję za takie porady - chciałbym dorwać doradcę, który doradzał mojemu sąsiadowi.

W poprawnie wykonanej wentylacji w systemie zbiorczym nie powinny przedostawać się zapachy od sąsiadów, jednak wiedzieć trzeba, że do takich kanałów nie wolno podłączać wiatraków mechanicznych czy okapów kuchennych. To jest głównie problem bloków z lat 90. Mimo wszystko bardziej obstawiam, że dym papierosowy przedostaje się szachtem z rurami. Coraz częściej zarządcy budynków wprowadzają w regulaminie bezwzględny zakaz palenia papierosów w całym bloku i jego obrębie pod karą finansową. Niestety dla palaczy, jest to zgodne z prawem. W większości budynków projektuje się kominy w systemie schodowym, a tu już nie ma możliwości przedostawania się zapachów, chyba, że ktoś "wbił" się w kanał sąsiada Tongue Osobiście zawsze doradzam zgodnie z możliwościami technicznymi danego budynku.

(03-06-2015 12:20)sharan_maksa napisał(a):  A co do reszty pomieszczeń i obniżenia sufitu: zmierz dobrze wysokość pomieszczenia, odejmij od tego obniżenie sufitu i zastanów się, czy np. za jakiś czas nie zapragniesz (Ty lub szanowna małżonka lub itd.) kupić zaje..fajnej szafy systemowej o wysokości 2.50m a u Ciebie w pokoju jest całe 2.46 Sad.

Mowa o łazience, gdzie zwykle nie montuje się takich szaf. Bardzo często w łazience opuszcza się sufit, by zamontować oświetlenie halogenowe, co pozytywnie wpływa na estetykę. Zdarza się, że ktoś mieszkający w bloku nie może patrzeć na sufit w dużym pokoju, bo jest nierówny, bo spękane są łączenia płyt stropowych itp. wtedy decyduje się na podwieszenie sufitu kosztem ewentualnej szafy. Oczywiście należy obniżyć o niezbędne minimum i uświadomić to klientowi, jednak rozumiem, że nie każdy to potrafi Wink

(03-06-2015 17:26)inside4 napisał(a):  Lepszy szum wiatraka niż ......Big Grin a jak znasz się na elektryce to wierz że może wiatrak być podpięty na stałe ale dodatkowa można go wyłączyć np.łańcuszkiem.

Tak, wiem, ale u siebie zamontowałem taki jaki miałem Wink



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
05-06-2015, 04:56
Post: #15
RE: Obniżenie sufitu - dylemat
Lub mądry zawczasu zostawia sobie "wnękę" w suficie na szafę Big Grin




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name