Ocena wątku:
Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
22-05-2015, 10:46
Post: #1
Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
W mojej okolicy ktoś kradnie samochody. Zastanawiam się, jak mojego sharana zabezpieczyć przed tym losem. Możecie coś polecić? Może też znacie jakieś ubezpieczenie, które pokryłoby mi straty w razie gdyby już ktoś ukradł auto?
Reklama

22-05-2015, 14:22
Post: #2
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
Nie da się w 100% zabezpieczyć auta przed kradzieżą. Możesz jedynie minimalizować ewentualne próby włamania poprzez montaż sytemu alarmowego, lokalizatora GPS albo po prostu ubezpieczyć auto. Wykupić np AC. AC rzadko kiedy wypłaca 100% wartości auta, ale generalnie lepszy rydz niż nic. Tutaj masz bardzo podobny wątek. Wnioski są bardzo podobne.
Powodzenia!
22-05-2015, 15:53
Post: #3
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
A ja polecam starego smartfona z GPS. Będzie służył nie tylko jako lokalizator, ale także może robić za zdalną centralkę do odpalania np. postojówki.
22-05-2015, 21:51
Post: #4
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
ja mam blokadę skrzyni, koszt ok 300zł plus inne gadzety.. . alarm - różnie, ważne, że odcięcie czegoś tam możesz sobie guziczek założyć. jak pójdziesz zakładać alarm u kogoś to musisz wiefdzieć co chcesz, bo CI zrobią odcięcie rozrusznika. inne odcięcia zawsz powodują błędy w kompie, w razie jeśli zapomisz wyłączyć blokadę przed zapłonem... musisz poszukać co odciąć - w 1.9 w zasadzie 2 obwody tniesz i auto nie odpali pomijając rozrusznik. Lokalizator GPS kosztuje 100-200 zł, smartphone to średnie rozwiązanie, przynajmniej moim zdaniem. Jak kupisz przyzwoity gps to i dogrzewacz zdalnie odpalisz.
Co do ubezpieczenia - zwykłe ac, tylko przyzwoita opcja a nie najtańsze w jakiejś axa czy coś tam z internetu...



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
23-05-2015, 07:03
Post: #5
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
Jak miałem bejce to rozdzieliłem jeden kabelek od pompy paliwa i ukryłem wyłącznik koło fotela.
Ktoś musiał by trochę czasu poświęcić żeby to uruchomić.



23-05-2015, 15:53
Post: #6
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
Koledzy,
trzeba sobie pomagać, ale taki temat szczerze i po koleżeńsku, to raczej na zlocie niż na forum.
23-05-2015, 21:03
Post: #7
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
(23-05-2015 15:53)Czerwony napisał(a):  Koledzy,
trzeba sobie pomagać, ale taki temat szczerze i po koleżeńsku, to raczej na zlocie niż na forum.
Nie jadę na zlot Big Grin



01-06-2015, 09:17
Post: #8
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
Nawet jako będzie się miało milion zabezpieczeń, to i tak złodziej jak się zaweźmie to wejdzie do auta, a im więcej zabezpieczeń tym większe szkody złodziej zrobi.
30-06-2015, 09:31
Post: #9
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
ja zamontowałem wyłącznik na przewodzie pompy paliwa w benzynie (min 10A)

choć autoalarm z własnym zasilaniem byłby najlepszy
05-07-2015, 22:16
Post: #10
RE: Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
Ubezpieczenie to jedno i oczywiście takie posiadam, bo przezorny zawsze ubezpieczony. Mam też blokadę skrzyni biegów. Zainspirowałem się tym pomysłem ze starym smartfonem do lokalizacji GPS, muszę to zrobić - dzięki!




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Z Legnicy ktoś? Posłuchać silnik przed zakupem rodzynek 2 1,313 12-10-2016 21:58
Ostatni post: STS
Tongue Zabawa Jaki to samochod ? daneczek76 169 67,324 28-01-2015 17:59
Ostatni post: K9Darek
  Przygotowanie samochodu przed zimą. Sharuś 19 9,079 13-11-2013 18:31
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name