Ocena wątku:
vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
06-06-2015, 12:57
Post: #11
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
No to mieliście zagwozdkę i chude ręce do tego kolektora... :-)
Ja ściągałem tylko po rozebraniu przodu - w ten sposób robi się to w miarę szybko i wygodnie jedyny problem to spuszczanie płynu chłodniczego - nie cierpię w tym się babrać, no i czynnik chłodzący (albo do atmosfery i nowe nabicie albo dwie wizyty u klimiarza - tak czy siak dodatkowy koszt)

Co do strojenia...
Mi się udaje trzymać w mieście przy 15l/100km - dojazdy do pracy 15km w jedną stronę, bez korków.
W trasie 12l da się osiągnąć przy spokojnej jeździe. Autostrada przy 140-150km/h spalanie wraca do 15l/100km.

Tak więc jak się pobawisz to wynik poprawisz. Patrz na korekty długoterminowe i czasy wtrysku benzyny na PB i LPG, kontroluj co się dzieje przy dużych obciążeniach bo tutaj często PB z LPG się mocno rozjeżdza.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

08-12-2016, 21:17
Post: #12
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Nie będę zakładał nowego wątku, zdecydowałem się na gazowanie 2.8 AYL z 2002 roku.
Gazownik ponoć ogarnięty, ma swój zakład kupę lat, wierzę w niego Big Grin , ale...

Na co zwrócić uwagę przy tym silniku/instalacji LPG jeśli mam ogrzewanie postojowe? Robił takie silniki, ale nie pytałem czy z dogrzewaczem.

Czy jest konkretne miejsce gdzie ma się "wpiąć" reduktorem? Czytałem, że w szereg z chłodnicą oleju. Nie zaburzy to pracy pieca? wg mnie nie powinno, i tu znowu ale...
Czy sam piec będzie dogrzewał płyn w zimę (sybsze rozgrzanie parownika)? Da się ten przybytek, który przypadkowo mam w ten sposób wykorzystać?

Co do samych komponentów - reduktor/wtryski/rurki - co uznać za bezwzględny shit?

Wiem też, że zamontować można butlę 72 l w miejsce koła i do tego będę dążył.

Wszelkie porady mile widziane. Jak już ogarnę - wrzucę fotkę, napiszę co i jak. Najpierw oleje/filtry/świece. Czy świece łatwiej będzie wymienić jak będzie zdjęty kolektor? Z tym też słyszałem, że prosto nie jest (specjalny klucz, kiepski dostęp)



150KM -> 150kW Tongue
09-12-2016, 12:04
Post: #13
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Witam,świece wymienia się prosto bez żadnych specjalnych narzędzi,trzeba tylko dobrać przedłużkę klucza.
Butla 72 litry pełna pasuje bez problemu,zasięg ponad 400 kilometrów.
Załóż filtr fazy lotnej np. Alex ultra 360,ciekawe rzeczy zostają na dnie osadnika.
Sprawdź dokładnie kolektor i jego okolice czy nie ma nieszczelności,później jest słaby dostęp.
09-12-2016, 14:59
Post: #14
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
(09-12-2016 12:04)bloch napisał(a):  Witam,świece wymienia się prosto bez żadnych specjalnych narzędzi,trzeba tylko dobrać przedłużkę klucza.
Butla 72 litry pełna pasuje bez problemu,zasięg ponad 400 kilometrów.
Załóż filtr fazy lotnej np. Alex ultra 360,ciekawe rzeczy zostają na dnie osadnika.
Sprawdź dokładnie kolektor i jego okolice czy nie ma nieszczelności,później jest słaby dostęp.

Byłem dziś u gazownika, nie chce mi założyć 72 l, twierdzi, że jest stanowczo za nisko, nie wiem, pojeżdżę, zapytam u innego. Nie wiem, czego się obawia. Na pewno trochę racji ma, że zbiornik nie powinien wystawać za cytuję "stałe elementy podwozia auta (nie tłumik)". Dodam tylko jak wcześniej - na prawdę doświadczony człowiek. Dużo ludzi u niego instalacje robiło, nawet wśród znajomych i nikt nie narzeka po dziś dzień.

Zaproponował zestaw sterownik STAG, reduktor GOLD i wtryski AC-04, butla w miejsce koła 55 l. 3200 cena w Radomiu, montaż 2 dni, mówi, że przód trzeba cały rozebrać. W butli podegnie pływak delikatnie. powinno wejść 43-45 l LPG.

Nie wiem jak oceniać taki zestaw.

Tych wtryskiwaczy wykopać nie mogę nigdzie co to. AC 03 znalazłem, AC 04 nie.

Generalnie jestem w stanie cenę zaakceptować, ale butla mogłaby być większa, szczególnie, że u Was te butle wiszą i nikomu jeszcze nic się nie stało...



150KM -> 150kW Tongue
22-12-2016, 00:12
Post: #15
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Ja montowałem w zeszłym miesiącu u siebie sterownik Stag Qbox, reduktor AC01,wtryski AC03, butla 55L. Wchodzi 50L LPG. Na chwile obecną jestem zadowolony. Też zrobili mi to w 2 dni, zostawiłem rano o 8 na drugi dzień o 10 odebrałem. Szczerze powiem butla jest praktycznie na równo, gdyby miała wystawać nie zdecydował bym się na większą. Podjeżdżając pod krawężnik tyłem można by ją uszkodzić,bo na bank wystawała by poniżej zderzaka.
25-12-2016, 22:38
Post: #16
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Witam,

no ja już też po zabiegu.

Reduktor KME Gold, wtryski Hana, sterownik Stag.

Za wcześnie, żebym się wypowiedział, na razie zauważyłem, że dogrzewacz robi robotę, bo mimo mrozu auto szybko przełącza się na gaz, a tego byłem ciekaw.

Co do butli - gazownik upierał się przy 55l, ja przy większej mimo, że by wystawała. Kompromis pokazał się sam - pojechał kupować części i dzięki wysprzedaniu towaru na koniec roku (firmy wtedy mają łatwiejsze remanenty) musiał kupić 60l Smile ku mojej radości, bo innych nie było. Butla aż tak nie wystaje. Wchodzi ok. 50l.

Miejsca do włożenia ręki pod maską już nawet grama nie ma. Jak instalacja się spisze, jakie będzie spalanie - dam znać, we wtorek jadę 300km trasę w jedną stronę. Na tą chwilę różnicy lpg/noPb nie zauważyłem, co bardzo mnie cieszy.Big Grin



150KM -> 150kW Tongue
26-12-2016, 13:01
Post: #17
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Nie ma co pakować się w zbyt duże butle, bo po co ryzykować zaczepieniem. W Polsce gaz jest na każdej stacji więc zwiększenie zasięgu o 50km nie zrobi różnicy.

Gorzej przy wyjazdach za granicę. Na wakacje jeździłem ze znajomymi - ja LPG, oni ON. Co kawałek na autostradzie telefon: "szukam stacji, nie zgubmy sie...". Z resztą śmiesznie jest wyjeździć zbiornik gazu w dwie godziny :-)

Dla fanów pojemności mam pomysł - po lewej stronie sharana, jest wnęka (w dieslach chyba tam dogrzewacz jest). Jeśli by wyciąć wzmocnienia tej belki (coś pokombinować), to by weszła butla o pojemności moźe 40l. Butla musiałaby być długa i o dosyć małej średnicy. Póżniej tylko pokombinować system połączenia tych butli aby równo się tankowały i mamy zasięg zwiększony może nawet o 100%.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
26-12-2016, 13:37
Post: #18
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Nie przejdzie to. Za duzo najstrowania i kombinacji. Butle smialo mozna dac wieksza w miejsce po kole i tyle. Jesli juz kombinowac to wywalic bak benzyny i dac jakis duzy gazu. Kolo zapasowe zostawic bo ja sobie nie wyobrazam jazdy bez kol.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-12-2016, 14:27
Post: #19
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Inna opcja mi przyszła to zbiornik na paliwo w koło zapasowe,w orginalny zbiorńik paliwa zamontować zbiorńik na gaz a koło zapasowe do środka. Duzo rzeźbienia ale moze warto.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
26-12-2016, 15:21
Post: #20
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Ja caly czas czekam az ktos dokona jakiejs sensownej przerobki. Naprawde mocno pochwale jak cos. Troszke szkoda takiego auta jakim jest sga i do tego silnik prawie 3 litry mocny tez wystarczajaco a spaprany butla w kolo na 250 km. To juz tourany maja instalki cng i nak na benzyne jedt chyba 10 czy 12 litrowy. Ja bym sie kola zapasowego nie pozbywal. Miejsce na lewarek i klucz tez jest w aucie w innym miejscu. W ta wneke smialo mozna zalozyc jakis bak 15 czy 20 litrowy a w miejsce ori baku zapodac butle z lpg. Kiedys unas w okolicy w takim zakladzie mechanicznym gdzie zakladaja lpg chyba juz ze 20 lat to widzialem jak voyager mial butle 120 litrow. To rozumiem. Choc mysle ze jakby do sga zapodac w okolicy 90-100 litrow to by byl spory podziw.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name