Ocena wątku:
KLIMATYZACJA pomocy, climatronik
25-07-2010, 22:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2011 21:14 przez sharanista.)
Post: #1
KLIMATYZACJA pomocy, climatronik
No więc tak
Mam panel klimatyzacji dwustrefowej jednak co do tego czy klime mam dwu czy jednostrefowa juz nie jestem taki pewien

Podobno aby była dwustrefówka powinienem miec nawiewy na tył w podsufitce - ja ich nie mam - mam natomiast z boku z tyłu nawiewy na dole przy podłodze i przy podłodze pod ręcznym

nie moge dorwac żadnych schematów (albo nie umie szukać) jak odróżnic w prosty sposób klime dwu od jednostrefowej - POMÓŻCIE mi to zidentyfokowac, bo podobno w sharikach było tak ze dwustrefowy panel nie oznacza dwustrefowości klimy a jedynie dwie strefy nawiewu (powietrza)

Dlaczego mnie to intryguje - otóż:

nabijałem klime i padła diagnoza ze mam walnięty osuszacz i zawór na nim - oczywiscie wszystko zostało wymienione - widziałęm osuszacz cały zielony heheh więc faktycznie był walnięty
Po nabiciu i naprawie ww elementów pojeździłem 10 dni i z klimy która tak cieszyła w te afrykańskie dni zaczęło lecieć ciepłe powietrzae - po jej sprawdzeniu okazało się
- dziurawa chłodnica (ta z przodu przy belce - nie wiem jak sie fachowo nazywa) i dziurawa az zielona druga chłodnica czy tam parownik czy jak to zwa (lodówa chyba) czyli ta głebiej pod maska pod deska kierowcy

I teraz moje watpliwości -
- skoro przy nabijaniu stwierdzili ze leci osuszaczem i go nie wymienili , czemu nie zauwazyli tego na obu chłodnicach a ta wewnętrzna podobno całazielona
- czy awaria tych chłodnic mogła byc spowodowana daniem ciała przez klimiarza - powiedział ze nabił mi 1350 g środka czyli tyle ile wchodzi do dwustrefówki
bo jak powiedział mam klime dwustrefową

jednakże po lekturze jednego forum Sharana mam watpliwosci co do dwustrefowości mojej klimy i pytałem się klimiarza czy na pewno mam dwustrefowa powiedział że tak
Gdyby jednak sie okazało ze klima jest jednostrefowa (wtedy wchodzi tylko 950 g środka) a on nabił na wariata 1350 g środka to czy usterki - nieszczelności - obu chłodnic nie moga byc spowodowane własnie przeładowaniem srodka czyli cisnieniem jakie powstało o wiele wiekszym niz mogły wytrzymać

Jeżeli tak to jak ugryźć tego sku............na co by sie nie wymigał i zabólił za to co [cenzura]ł
Koszt niebagatelny - częsci w granicach 1000 PLN plus robocizna jakieś 400 jak powiedział

Sory za długośc ale mnie kręci

Jak ktos wytrwał do końca to sie ciesze i prosze o odpowiedzi i porady bo mnie trafi



Reklama

26-07-2010, 08:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2010 08:40 przez marecki_name.)
Post: #2
RE: Klima Pomocy
Akurat nie jestem specjalistą w temacie i nie bardzo mogę Ci pomóc ale wydaje mi się ze dobry specjalista powinien wiedzieć czy to jest klima dwu czy jedno strefowa, bo on to może ocenić po wyglądzie instalacji. Co do wyglądu Panelu to myślę że w instrukcjach dostępnych na naszym forum będzie taki Panel opisany.

A co do przeładowania i zwiększenia ciśnienia to faktycznie mogło się tak stać bo wiadomo że każdy układ ma jakąś wytrzymałość na ciśnienie jak ciśnienie wzrasta to dla bezpieczeństwa układ się rozszczelni.
26-07-2010, 09:23
Post: #3
RE: Klima Pomocy
(25-07-2010 22:21)niebieski91 napisał(a):  No więc tak...
odpowiadając zgodnie z wyciągiem z instrukcji... zimne powietrze (klimatyzowane) kierowane jest na pasażerów w dwustrefowym klimatroniku z sufitu...a ciepłe z podłogi....także jeżeli jest to jednostrefówka...skazani jesteśmy tylko na ciepłe powietrze z podłogi...

[Obrazek: 01a5d8c70b8a7700aaefb61c22be2853,8,19,0.jpg]

zwrócę również uwagę, że jeden z kolegów forum opisywał, że nabił do jednostrefówki 1350g i nastąpiły rozszczelnienia...
a niestety, wszyscy zerkając na panel klimy (wyświetlacz) są przekonani, że Sharan posiada dwustrefówkę i nawet będąc już pewien czas jego posiadaczami żyją z tym przekonaniem, nie wiem jak dla kolegów, ale dla mnie istną różnicą klim są nawiewy w suficie... a co jest jeszcze drażniące, że sprzedający ogłaszają się, że posiadają Sharana z dwustrefówką, taki laik jak ja się na to nabrał Wink ale fakt, ze nie zwracałem na to wielkiej uwagi, ważniejsze były inne walory stanu technicznego, że go nabyłemWink
POZDRAWIAM



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
26-07-2010, 12:00
Post: #4
RE: Klima Pomocy
dzieki kolego
wychodzi ze mam klime jednostrefow,a a pan klimiarz dał ciała i prtzeładował ja i pewnie dlatego to walnęło
masz punkcika



29-07-2010, 19:58
Post: #5
RE: Klima Pomocy
W stu procentach masz klimatyzację jednostrefową, przy dwustrefowej są zainstalowane pod sufitem nawiewy dla pasażerów drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. Twoja klima została przeładowana i prawdopodobnie z tego powodu uległa awarii. Powinieneś pojechać do biegłego rzeczoznawcy z zakresu mechaniki pojazdowej i poprosić o opinię na piśmie. Będzie cię to kosztować ale na podstawie takiej opinii możesz gościa zaskarżyć i wygrać w sądzie. Przedtem jednak napisz i wyślij do faceta list polecony, w którym poinformuj go, że jesteś zdecydowany wystąpić na drogę sądową jeśli nie dojdziecie do porozumienia w sprawie tej klimy.
30-07-2010, 10:29
Post: #6
RE: Klima Pomocy
i tak też zrobie tylko najpierw udam sie do gościa na rozmowe może obejdzie sie bez listów rzeczoznawców i sądów i dzięki dla Ciebie



28-08-2010, 02:49
Post: #7
RE: Klima Pomocy
Witam

W temacie jedno czy dwustrefowej klimy to mam u siebie panel sterujący na dwie strefy i brak nawiewów w suficie (potestuję swoją klimę o napiszę co udało mi się stwierdzić).

A w temacie kosztów to moja przygoda wyglądała tak.

Mam kolegę co prowadzi dobry warsztat może nie jest najtańszy ale jego pracownicy to dobrzy fachowcy. I w razie wpadki poprawiają na swój koszt.

Do rzeczy.
Kupiłem Sharana i klima "raczej" nie działała. Pojechałem do kolegi a on mnie uświadomił, że nabijamy klimę jak będzie dziura to i tak wszystko może wylecieć i rzeczywiście po 3 dniach klima przestała chłodzić. Napełnienie było z czynnikiem UV aby zobaczyć gdzie jest dziura.
Ponowna wizyta w warsztacie. Pracownik dokładnie obejrzał wszystkie elementy klimy i stwierdził, że są dwa słabe punkty. Jeden ewidentny - osusacz - do wymiany, drugi minimalna nieszczelność przewodzie, mogę wymienić później.
Ile weszło czynnika teraz nie wiem, jutro sprawdzę to napiszę - klima była pusta.

Teraz koszty:
Pierwsze napełnienie + UV - 180 PLN
Osusacz - 150PLN
Drugie napełnienie - 150PLN
Robocizna - 100PLN

pozdrawiam
28-08-2010, 23:30
Post: #8
RE: Klima Pomocy
Piszę po małych testach.
Ja też panel mam jakby od klimy dwustrefowej a funkcjonalność jak jednostrefowa. Chyba że przyjąć nawiew pod ręcznym jako drugą strefę. U mnie do tyłu wieje tylko ciepłe powietrze, a może gdzieś trzeba coś jeszcze przestawić?
To tyle na szybko.
cdn...
29-08-2010, 09:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2010 09:40 przez mokrysedes.)
Post: #9
RE: Klima Pomocy
Do klimy jednostrefowej wchodzi 950+50 czynnika a do dwustrefowej 1350+50. Ja za nabicie klimy dwustrefowej w 2009r. w Radomiu płaciłem 120 złotych polskich. Nie pamiętam nazwy zakładu ponieważ byłem tam przejazdem a upał był niemiłosierny.
Agaikarol -nic nie musisz przestawiać u ciebie jest klima jednostrefowa i z tyłu będziesz miał tylko ciepłe powietrze.
29-08-2010, 22:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2010 23:00 przez agaikarol.)
Post: #10
RE: Klima Pomocy
Dzięki.
Sprawdziłem na naklejce przyklejonej w trakcie napełniania - 950g czynnika - jednostrefowa.

pozdrawiam
Pochwalę się jeszcze moim dzisiejszym zdarzeniem.
Zatarła mi się sprężarka od klimy.
Co radzicie kupić używaną koszt 200-500 PLN, regenerowaną 600 PLN - allegro -oddaję gościowi moją, cz szarpnąć się na nową ponad 1000 PLN.

pozdrawiam

PS. jak można korzystać z dmuchawy bez włączania sprężarki - EC ??? - czy mogę tak jeździć przez kilka dni - do czasu naprawy sprężarki.



Piszę poprawnie po Polsku.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 262 11-04-2023 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 288 21-12-2022 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,232 21-05-2021 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 99,880 13-05-2021 22:04
Ostatni post: undertaker20
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,383 04-08-2019 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,865 17-05-2019 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 72,577 25-12-2018 19:09
Ostatni post: Niemago
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,029 08-08-2018 12:35
Ostatni post: Karas804
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 15,918 06-06-2018 22:57
Ostatni post: mamwi
  Klimatyzacja działa ale tylko z Przodu adamzg 6 2,022 23-05-2018 14:37
Ostatni post: wossi_2008

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name