Ocena wątku:
Swap AFN na ASV, ASZ, inne
15-04-2015, 22:32
Post: #1
AFN swap na ASV
Witam jestem nowy na forum chciałem się przywitać i mam pytanie czy ktoś przerabiał przekładkę silnika z AFN na ASV mój sharan ma już dość spory przebieg i silnik zaczyna powoli niedomagać tzn kopci i wyraźnie po odpaleniu szuka ciśnienia oleju. Mam całe autko anglika z silnikiem ASV w super stanie i z małym przebiegiem i chciałem zamontowac ten silnik w sharanie jesli ktoś rozbił taki swap prosił bym o rady z jakimi problemami sie spotkam.
Reklama

16-04-2015, 12:45
Post: #2
RE: AFN swap na ASV
Jak się mylę, to niech ktoś poprawi, ale to są chyba takie same silniki. Tylko ASV jest rocznikowo młodszy. Popatrz czy osprzęt na silniku jest taki sam



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
16-04-2015, 15:29
Post: #3
RE: AFN swap na ASV
jest sporo różnic. Co dokladnie ma byc przeswapowane z tego silnika ASV?? Calosc z pompą z kabloteka, przeplywka itd wlacznie z ECM czy jak??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-04-2015, 21:07
Post: #4
RE: AFN swap na ASV
(16-04-2015 15:29)wesol napisał(a):  jest sporo różnic. Co dokladnie ma byc przeswapowane z tego silnika ASV?? Calosc z pompą z kabloteka, przeplywka itd wlacznie z ECM czy jak??

A jednak.
Skoro ma drugi kompletny, to przerzucić wszystko z przedziału sinika wraz z ECU i z bani.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
17-04-2015, 06:40
Post: #5
RE: AFN swap na ASV
nie ejst tak kolorowo bo ASV ma filtr powietrza po lewej a sga po prawej i takich rzecyz jest duzo. W innych miejscach uklad wodny np. inna wiazka kablowa do ecm a przekladac kable to troszke grzebania jaest bo to nei ma tak latwo. Poza tym trzeba immo wylaczyc w asv. itd itd.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-09-2018, 18:13
Post: #6
Swap z AFN na ASZ czy to możliwe?
Witam zastanawiam się nad swapem tak jak w temacie z AFN na ASZ powodów jest kilka między innymi to że motor jest już na wykończeniu ale mniejsza z tym. Mój model to Alhambra 1.9tdi afn 99r w automatycznej 4 biegowej skrzyni i również tak jak w temacie czy możliwa jest zamiana z AFN na ASZ bez zmieniania skrzyni biegów? jeśli nie to czy jest w ogóle możliwość swapa kompletu i silnik ASZ i pasująca do niego skrzynia.
Z góry przepraszam ale jestem w tym temacie zielony,pewnie zapomniałem poinformować o masie rzeczy które są ważne a nie mam o nich pojęcia.
09-09-2018, 18:42
Post: #7
RE: Swap z AFN na ASZ czy to możliwe?
Możliwe ale kompletnie nieopłacalne. Poza tym większość asz już zaoranych jest. Mają już po 15-18 lat. Poza tym po co. Silniki na vp są dość dobre, ekonomiczne a podnieść na moc nawet dwa razy tyle co asz można śmiało.

A co ci się w tym afn stalo



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-09-2018, 19:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 19:03 przez zager123412.)
Post: #8
RE: Swap AFN na ASV, ASZ, inne
Znika olej,znika płyn,brak mocy,na niskich temperaturach (<0C) słabo zapala a świece są nowe akumulator też sprawny,przy odpaleniu rano siwy dym,na postoju czasami też można zaobserwować lekką chmurkę ciężko stwierdzić jakiego koloru ale raczej niebieskawa, duże temperatury oleju wczoraj na autostradzie do 110 C przy czym temperatura płynu w granicach 90 C,przy szybkim ruszaniu z pedałem w podłodze dostaje dużych wibracji na całą budę(to akurat może być kwestią którejś z poduszki).
Mi się wydawało że bardziej opłacalne będzie wymiana całego silnika z osprzętem niż grzebanie i naprawa tego zwłaszcza że na liczniku jest 280000tyś. a ile jest w rzeczywistości to nikt nie wie,co prawda z tego co wiem to dla tych silników i 500000 nie stanowi problemu. Sam już nie wiem co było by najlepszym wyjściem?
09-09-2018, 19:34
Post: #9
RE: Swap AFN na ASV, ASZ, inne
Po mojemu to wypadałoby go rozebrać i zobaczyć co w trawie piszczy. Mało się trafia że słupek leci w afn. Prędzej jakieś problemy z upg czy samą głowica. Ewentualnie pierścienie sprawdzić wymienić jeśli owal cylindrów nie jest duży. Wtedy możesz podnieść moc na jakieś 170 jak wymienisz turbo i wtryski i będzie lala.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-09-2018, 20:36
Post: #10
RE: Swap AFN na ASV, ASZ, inne
Konkretnie to jakie turbo i wtryski? Pytam bo chcę rozważyć tę opcję i przeliczyć koszty wszystkich części.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiana silnika z AUY na AVF/inne csdark 41 21,379 10-02-2019 22:38
Ostatni post: wesol
  AFN/inne - Przewody podciśnienia maciej94 31 32,210 10-09-2017 22:40
Ostatni post: wesol
  silnik bvk, a inne 1.9, jakie są różnice? m-blue 3 8,166 11-03-2013 07:36
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name