Ocena wątku:
zmiana homologacji z 5 na 7 osób
15-11-2016, 19:20
Post: #21
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
w zeszłym roku gość na przeglądzie jak tylko wjechałem na hale popatrzył w dowód a później za szybę i się spytał gdzie pozostałe 2 fotele ? powiedziałem że nie wożę tylko leżą w piwnicy na to on odparł że na przegląd ma być tyle siedzeń ile jest wbite w dowód no i musiałem jechać po dodatkowe 2 fotele ;/
Reklama

15-11-2016, 19:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2016 20:13 przez kalamb.)
Post: #22
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
Tiaa. I co jeszcze? Może zbiornik ma być pełny bo napisane jest 70l? Parafrazując prawa Murphiego w polandzie jeśli urzędnik może zaszkodzić na pewno to zrobi ;-). Najważniejsza jest homologacja jeśli jest na 7 osób to ma być na 7 a ja mogę mieć na przeglądzie tylko obowiązkowo fotel kierowcy i pasażera. No chyba, że przyjadę z sześcioosobową "wycieczką" zwiedzającą SKP ;-)
16-11-2016, 05:05
Post: #23
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
witam. z fotelami jest po zmianie ustawy tak że musisz mieć ori miejsca do mocowania foteli i pasów badanie zrobisz tylko na okręgowej stacji nazywa się ono potocznie po zmianach pytałem się diagnosty bo przerabiam ducato z furgona na campera i potrzebuje mieć 4 miejsca a nie 3
16-11-2016, 11:23
Post: #24
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
Nie pytajcie diagnostów. Każdy mówi coś innego bo nie doczytał, nie zrozumiał, ma własna interpretacje przepisów itd. Zjawisko nagminne. A jeśli już to żądajcie podstawy prawnej do wglądu. SKP nie jest jednostką administracyjną uprawnioną do rejestracji pojazdu (jak niektórym się wydaje ;-)).
Apropos foteli. Kierowcy i pasażera z przodu są montowane na stałe czyli stanowią wyposażenie stałe i te być musza. Pozostałe są tzw. wyposazeniem "ruchomym" i wystarczy homologacja producenta (zdekodowany nr. VIN bądź wlepy z kodami) i fabryczne mocowania tudzież pasy bezpieczeństwa. Inna sprawa gdy zamierzamy dokonać zmian wyposażenia stałego, wtedy procedury zaczynamy od Wydziału Komunikacji a nie SKP.
16-11-2016, 11:34
Post: #25
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
Dokladnie. tourany bywaja 5 i 7 odobowe ale tam trzeba troche pokombinowac by z 5 zrobic 7. do wymiany plastiki podloga montaz pasow itp. I w touranie siedzenia nie sa tal szybko wyciagane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-11-2016, 20:33
Post: #26
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
jeżeli nie masz badania ze stacji to żaden wydział komunikacji ci tego nie zarejestruje i nie zmieni ci wpisu w dowodzie . To fakt że każdy diagnosta mówi co innego ale badanie po zmianach musisz mieć to jest potwierdzenie w w k że fotele zostały poprawnie zamontowane mogą wymagać jeszcze papierów od rzeczoznawcy, faktury lub rachunku z przeprowadzonej zmiany przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami tak jak jest przy przekładce z anglika lub z [...] na osobowy poza tym można zmniejszyć liczbę miejsc celem zwiększenia ładowności i odwrotnie.
16-11-2016, 20:46
Post: #27
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
Tyle ze sga jesli nie byl zrobiony na ciezarowy tzw dunczyk to obligatoryjnie jest 6 lub 7 osobowy. Sga 5 i7 osobowe nie sa zadna przerobka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-11-2016, 00:28
Post: #28
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
w nowych przepisach w uproszczeniu jest tak niema oryginalnych mocowań lub konstrukcyjnie przygotowanych miejsc pod montaż dodatkowych foteli i mowa teraz o tym że chcemy zwiększyć ilość miejsc po przez dołożenie foteli to tego nie zrobimy kiedyś janusze montowały fotele sprinterach lt i innych poprzez przewiercenie podłogi podkładka nakrętka i gra józek na stacji klepnoł bumache do w k i mamy autobus . widziałem forda galaxy z wbitymi dwoma miejscami w dowodzie i normalnie miał kratke
17-11-2016, 06:52
Post: #29
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
Ciekawe na ktorych stacjach bo napweno nie w zachodniopomorskim. Mimo dobrych znajomosci na skp to szwagrowi przegladu nie zalatwilem. Siedzenia od zawsze musialy byc mocowane w ori mocowania. Zadne wiercenia i spawania niedozwolone. Tylko po tym wypadku chyba ze 10 lat temu wzmogli te kontrole busow bo zginelo wtedy w busie iles tam osob co to jechalo do pracy. Przeladowany byl na maxa.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-11-2016, 11:04
Post: #30
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
(16-11-2016 20:33)szybki83 napisał(a):  jeżeli nie masz badania ze stacji to żaden wydział komunikacji ci tego nie zarejestruje i nie zmieni ci wpisu w dowodzie . To fakt że każdy diagnosta mówi co innego ale badanie po zmianach musisz mieć to jest potwierdzenie w w k że fotele zostały poprawnie zamontowane mogą wymagać jeszcze papierów od rzeczoznawcy, faktury lub rachunku z przeprowadzonej zmiany przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami tak jak jest przy przekładce z anglika lub z [...] na osobowy poza tym można zmniejszyć liczbę miejsc celem zwiększenia ładowności i odwrotnie.

Właśnie dlatego należy zacząć od wydziału komunikacji aby dokładnie wiedzieć co będzie potrzebne i jak to ewentualnie zrobić. Przepisy się zmieniają częściej żazwyczaj niż wymiana/dołożenie miejsc. Nadal nie brakuje Januszy, którzy coś usłyszeli, robią a potem zdziwieni dlaczego nie można.
Mając zarejestrowane 7 miejsc z ori mocowaniami i pasami bezp. nikt nie ma prawa gonić mnie po dwa brakujące fotele gdy na dzień przeglądu jest fizycznie tylko pięć.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name