Ocena wątku:
zmiana homologacji z 5 na 7 osób
01-09-2015, 22:23
Post: #11
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
jak rejestrowałem w styczniu Sharana (pierwsza rej. w kraju) i miałem w samochodzie tylko 5 foteli założonych to nie chciał wbić mi na 7 tylko na 5 miejsc mimo to że pasy wszystkie były i nawet w niemieckich papierach też było na 7 osób. kłóciłem się z pajacem 10 minut i nic. Mówiłem mu że byłem dosłownie 4 tygodnie wcześniej z drugim sharanem i miałem tylko 4 fotele w aucie a w dowodzie było 7 to mi nic nie powiedział... pojechałem na przeciwko na drugą SKP tam nagle za dzwonił tel... po chwili wychodzi diagnosta i pierwsze co patrzy do bagażnika ile jest foteli i mówi że może zrobić rejestracje tylko na 5 osób to ja papiery z ręki wyrwałem powiedziałem mu co o nim i koledzę myśle i pojechałem na drugi koniec miasta i tam już nie mieli problemu i całą kupe upominków dali... po



Sharan Special 1.9 TDI BTB 150KM
Reklama

01-09-2015, 22:39
Post: #12
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
dwa osły co to sie nie znaja na swojej robocie. Powinno sie pozabierac uprawnienia. Pewnie wydawane 30 lat temu za komuny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-09-2015, 08:03
Post: #13
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
(01-09-2015 22:23)tsitko napisał(a):  jak rejestrowałem w styczniu Sharana (pierwsza rej. w kraju) i miałem w samochodzie tylko 5 foteli założonych to nie chciał wbić mi na 7 tylko na 5 miejsc mimo to że pasy wszystkie były i nawet w niemieckich papierach też było na 7 osób. kłóciłem się z pajacem 10 minut i nic. Mówiłem mu że byłem dosłownie 4 tygodnie wcześniej z drugim sharanem i miałem tylko 4 fotele w aucie a w dowodzie było 7 to mi nic nie powiedział... pojechałem na przeciwko na drugą SKP tam nagle za dzwonił tel... po chwili wychodzi diagnosta i pierwsze co patrzy do bagażnika ile jest foteli i mówi że może zrobić rejestracje tylko na 5 osób to ja papiery z ręki wyrwałem powiedziałem mu co o nim i koledzę myśle i pojechałem na drugi koniec miasta i tam już nie mieli problemu i całą kupe upominków dali... po

Trzeba było pożyczyć na godzinę te fotele od kogoś.
02-09-2015, 09:52
Post: #14
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
Oj powiem Ci, że komunę dostrzegam w wielu miejscach. Najwięcej jej chyba pozostało w urzędach itd.



Hale stalowe - Kompleksowa obsługa
03-09-2015, 20:11
Post: #15
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
(01-09-2015 20:56)Kacperiusz napisał(a):  Zdjęcia ?
Parę lat temu - pojechałem na przegląd z 7 siedzeniami z kwitem ze stacji pojechałem do Urzędu Miasta i tam były dwie możliwości:
albo Pani urzędniczka wpiszę mi długopisem "liczba miejsc 7" i stempel Urzędu Miasta
albo Pani pójdzie do ręcznej maszyny do pisania i wpiszę "liczba miejsc 7" i stempel Urząd Miasta
wybrałem 1 opcję Smile


zdjęcia robi jeśli samochód miał wbite 5 miejsc i zmieniałeś przeznaczenie np.z ciężarowego 5 miejscowego na osobowy 7 miejscowy bo w przeglądzie dodatkowym jaki wtedy się robi jest miejsce na takie zdjęcia
04-09-2015, 17:30
Post: #16
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
To nie wiem o co im chodzi,skoro jest miejsce na 7 foteli i sa pasy to co najwazńiejsze to czego draza niepotrzebnie temat ? Chyba ze ktos chce mieć ciężarówkę zamiast osobówki to moze stad te ceregele. U mnie w vw transporterze tez sie dopierdzilaja gdyz nie mam siedzeń ani pasów a mam na 5 osób. Oprócz tego jest jeszcze ściana grodziowa co ich kole jak oset w oczy. Ale zawsze pomaga ze jak włożę siedzenia i założę pasy to przyjadę i sprawdza ze jest ok,na razie przechodzi. Mam z przodu 3 miejsca i to mi wystarcza. Ciekawe jak teraz zareagują jak mam założone łóżko do spania,podwieszane...moze znajda jakiejś ograniczenia. Mam to gdzieś jak bedą mieli jakies uwagi. Na szczęście stacji diagnostycznych jest wiecej niz jedna....



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
04-09-2015, 19:29
Post: #17
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
tyle ze transporter nie ma siedzen wymontowywanych jak w sga w sposob wypinany. Zaostrzyli te przeglady z racji tych wypadkow w busach z tymi 18 ludzmi na pokladzie czy cos w tym stylu. Tez niemoglem przejsc przegladu pare lat temu jak jeszcze opiekowalem sie T4 tesciowej. Nasze SGA z racji wypinanych siedzeń nie musz amiec siedzen na pokladzie zeby przejsc przeglad. Pasy zostaja na miejscu a jedynie siedzenie jest wyciagane. Czysto teoretycznie mając siedzneie na miejc ale bez zaglówka to tez nie przejdzie przegladu. Ciekawe co by zrobil diagnosta jakby ktos podjechal jakism SGA zarejestrowanym na 5 osob a tam foteli dajmy na to te 7 szt? Tez nie powinien przepuscic co nie. Za malo zle za duzo tez raczje nei dobrze. Ano WG prawa to nikt minie zabroni miec nawet w aucie zarejstrowanym na 5 miejsc wieżć 7 foteli. Generalnie problemem bedzie to jak w takim aucie 5 osobowym bede przewozil 7 osób mimo z efotele bedą i pasy tez.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-11-2016, 22:52
Post: #18
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
Dziś na przeglądzie dowiedziałem się że obowiązuje już prawo mówiące o tym iż auto musi być kompletne. Ponoć nagminnie zabierają dowody+mandacik,jeśli w samochodzie jest mniej foteli niż wbite w dowód.
14-11-2016, 23:15
Post: #19
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
(14-11-2016 22:52)tacini napisał(a):  Dziś na przeglądzie dowiedziałem się że obowiązuje już prawo mówiące o tym iż auto musi być kompletne. Ponoć nagminnie zabierają dowody+mandacik,jeśli w samochodzie jest mniej foteli niż wbite w dowód.

A na jakiej podstawie tego dokonują? Nasze auta mają demontowalne fotele więc nie widzę podstawy. Zresztą moja biedronka ma homologacje na 7 foteli a z fabryki wyjechała z sześcioma, to co mam teraz dokupić siódmy fotel?
14-11-2016, 23:20
Post: #20
RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób
Nie ma takiej opcji. zawsze mam prawo wyciagnac fotel i sobie wrzucic pare desek i pojechac nawet na drugi koniec Polski. Nie wilno ci tylko wozic tylu ludzi jak jest niekompletne wyposazenie. sga maja siedzenia do szybkiego demontazu ale osprzet zostaje czylinpady i mocowania. Ojciec caly czas demontuje tylna kanape w berlingo. tak conajmniej raz w tygodniu.
To tak jakby mi zabierali dowod bo jade do ojca po przyczepke a mam juz hak przykrecony i tak samo po powrocie. czyli mysiakbym odkrecac te dwie sruby ze 10 eazy w tygodniu przykrecac i odkrecac. Generalnie zona w ciazy tez musialaby idkrecac ta fajke co nie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name