Ocena wątku:
Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania?
21-06-2019, 15:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2019 15:54 przez certa.)
Post: #21
RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania?
Odświeże temat

Po zalaniu woda strona kierowcy padł mi moduł parkowania a wiec kupiłem "nowy" sprawny i pomimo wymiany wrzucam wsteczny bzeczy tylny głośnik a komputer pokazuje zwarcie masy.

Czujniki przejrzałem oczyścilem, bezpiecznik ok prąd dochodzi wszędzie to gdzie jeszcze szukać masy ?
Reklama

21-06-2019, 16:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2019 16:39 przez tolus24.)
Post: #22
RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania?
Witam.

Jaki konkretnie błąd vag pokazuje, skąd pewność, że drugi moduł jest sprawny? Jeśli było dużo wody i długo tam była, to możesz mieć zwarcie między przewodowe, mimo iż izolacja teoretycznie nie będzie przerwana.

Pozdrawiam
21-06-2019, 17:52
Post: #23
RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania?
Pewności nie mam a tyle co komputer pokazuje.


Załączone pliki Miniatury
   
21-06-2019, 21:35
Post: #24
RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania?
Witam.

Odepnij wtyczkę od modułu, do której wchodzą przewody od czujników (jeżeli masz przód i tył, to każdą z osobna i za każdym razem sprawdzanie błędów) i zobacz czy zniknie błąd zwarcia (na pewno pojawi się błąd czujników, bo to normalne), jeśli zniknie, to wiadomo, że moduł sprawny, a problem leży we wiązce od czujników bądź w jednym/kilku czujnikach (na wtyczce zasilania zwarcia raczej nie masz, bo nie pali Ci bezpieczników). Jeżeli moduł sprawny, to wpinasz z powrotem wtyczkę i wypinasz wszystkie czujniki przy wtyczkach przy zderzaku i sprawdzasz błędy, jeżeli przy podpiętych wiązkach i odpiętych czujnikach brak błędu zwarcia, to wiadomo, że wiązki całe i zwarcie jest na czujnikach i wtedy tylko wystarczy wpinać pojedynczo czujniki i patrzeć kiedy pojawi się błąd zwarcia. Oczywiście przed każdą zmianą trzeba chyba kasować błędy, bo nie pamiętam czy same od razu znikną, może tak. Temat prosty do ogarnięcia.

Pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  alhambra 2003, bład nowych czujników parkowania bastek32 5 1,809 13-11-2016 20:42
Ostatni post: bastek32

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name