Ocena wątku:
zapinka pasa Alhambra 7N
22-03-2015, 20:14
Post: #1
zapinka pasa Alhambra 7N
witam wszystkich,
nabyłem właśnie 2 letnie cudo techniki z silnikiem 177KM DSG
niestety Niemiec nie zostawił instrukcji obsługi (ja i tak nie znam niemieckiego)
i na dzień dobry mam kilka pytań
- czy każdy diesel ma problem z "adblue"? (mój nie ma żadnej ekotechnolodźy na klapie - zwykłe TDI)
- gdzie kupić zapinkę pasa pasażera? (chyba jest cos poza ASO), niemiec ostro szarpał chyba i coś połamał. Zapinka to dla mnie ten metalowy bolec zakończony miejscem gdzie się wpina pas.
- jaki konkretnie olej polecacie do tego silniczka?
- czy jest jakiś sensowny sposób na korzystanie z pakietu "cargo"? Ja się w tym nie łapie - wymontowałem w cholere...

pozdrawiam
Reklama

23-03-2015, 11:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 11:41 przez mwlodarc.)
Post: #2
RE: zapinka pasa Alhambra 7N
Witam,
Mój (wprawdzie z logo seat) ma ten sam silnik i na klapie zwykłe TDI. Nie wiem, które silniki VW nazywa bluemotion, a Seat Ecomotive.
W każdym bądź razie: zbiornik na adblue jest - możesz go znaleźć po lewej stronie w bagazniku (tam gdzie chowają się fotele w wersji 7 osobowej).
Oleju jeszcze nie zmieniałem, ale pewnie będę lał castol edge 5w30 (samochód mam ustawiony na long life i tak zostanie).
Pakiet cargo - też mam zagwozdkę, póki co używam w ten sposób:
- siatka (pionowa) oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej: używam jak mam sporo bagażu (np. wyjazd na ferie, wakacje) - wówczas mam pewność, że nic nie przeleci mi do kabiny... Na co dzień tego nie używam, bo bagażnik jeździ raczej pusty. Właściwie z tego powodu zamówiłem pakiet cargo. Nie wyobrażam sobie zapakowania kombi czy też [...] i jazdę razem z torbami, nartami, sankami, itd .
- te dwie śmieszne poprzeczki i siatka między nimi: tego używam codziennie jak mam jakies zakupy w siatkach. Wkładam je do tej siatki i nie latają mi po bagażniku. Siatkę przyczepiam czasem do uchwytów w podłodze, ale tam są jeszcze takie rzepy po bokach, może one wystarczą. Nie wiem, eksperymentuję ;-) Jeśli ktoś ma praktyczne pomysły, to chętnie posłucham :-)
- siatka pozioma na dno bagażnika - jeszcze nie używałem, ale to może też być dobry pomysł na luźne zakupy. Ja nie używam, bo często w bagażniku jeździ wózek i mam wrażenie, że ciągle zaczepiałby się o siatkę.
Pozdrawiam,
Marcin



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
25-03-2015, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2015 09:52 przez jadziek.)
Post: #3
RE: zapinka pasa Alhambra 7N
dzięki za odp.
z cargo pokombinuję w wolnej chwili, póki co umieściłem na podłodze tą czarną siatkę z dużymi oczkami i taką jakby kieszenią - i ma to mi trzymać luźne zakupy w bagażniku

Odnośnie zapinki, okazało się, że ten model tak ma, ale Marcinie zobacz u siebie,
czy faktycznie zapinka pasażera jest taka elastyczna i jakby "taśmą klejona"?
Myślałem że coś jest uszkodzone ale sprzedawca twierdzi, że sprawdzał w ...TURANIE i tam jest też zapinka elastyczna Smile


Załączone pliki Miniatury
   
25-03-2015, 17:15
Post: #4
RE: zapinka pasa Alhambra 7N
Moja zapinka jest identyczna (zobacz zdjęcie):
   
Widać tak musi być, choć rzeczywiście wygląda to podejrzanie, "taśmą klejona" :-) tam idzie jakiś kabelek i chyba to oklejenie taśmą "zabezpiecza" tenże przewód.



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
 Thanks given by: jadziek
25-03-2015, 17:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2015 17:49 przez wesol.)
Post: #5
RE: zapinka pasa Alhambra 7N
tak, to ma tak wygladac. Mam w domu gdzies kilka takich zapinaek i tych jezykow co wkladasz w nia z nowych astr J z demontazu i tam jest tak samo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: jadziek
25-03-2015, 19:02
Post: #6
RE: zapinka pasa Alhambra 7N
(25-03-2015 17:15)mwlodarc napisał(a):  Moja zapinka jest identyczna (zobacz zdjęcie):

Widać tak musi być, choć rzeczywiście wygląda to podejrzanie, "taśmą klejona" :-) tam idzie jakiś kabelek i chyba to oklejenie taśmą "zabezpiecza" tenże przewód.

no to świetna wiadomość dla mnie, kabelki pewnie od sygnalizatora niezapiętych pasów, jakieś napinacze itp.
niby to (ELASTYCZNOŚĆ) ma ułatwić ustawianie fotelika jeśli ktoś chce wozić na przednim fotelu, dla mnie było podejrzane bo kierowcy zapinka SZTYWNA Smile
żona mi powiedziała, że póki ma trefną zapinkę nie mogę jeździć szybciej niż 150 (na autostradzie oczywiście)
26-03-2015, 14:11
Post: #7
RE: zapinka pasa Alhambra 7N
"żona mi powiedziała, że póki ma trefną zapinkę nie mogę jeździć szybciej niż 150"

powiedz, że rozwiązanie jest przetestowane przy 180 (oczywiście na autostradzie) i zapinka działa, nie traci swojej elastyczności, taśma nie odchodzi, kabelek nie odlatuje ;-)

A na serio: jestem pozytywnie zaskoczony poziomem hałasu w samochodzie przy szybkiej jeździe. Obawiałem się, że będzie słabo, a tu miłe zaskoczenie.



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
26-03-2015, 17:17
Post: #8
RE: zapinka pasa Alhambra 7N
Potwierdzam, czy 150 czy 180 w zasadzie tak samo głośno, można spokojnie rozmawiać (wiem bo nie posłuchałem i depnąłem), do 190 był spokój potem prawa strona zaczęła piszczeć Smile tzn. pasażerka.
Wszystko w ramach sprawdzenia hiszpańskiej technologii, dla mnie 140km/h wystarczy do normalniej jazdy.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klapy tył Sharan Alhambra różnice Maciej_F 12 2,935 08-03-2021 15:57
Ostatni post: Maciej_F
  Schemat układu chłodzenia Alhambra 7N 2012r Marcin2012 1 1,454 18-01-2021 23:06
Ostatni post: Bogos
  Alhambra II 2014 TDI 2.0, Trwający kilka minut dźwięk spod maski po wyłączeniu kowgli 5 1,923 28-01-2020 18:11
Ostatni post: kowgli
  felgi Alhambra II 7N 16? jadziek 29 11,168 06-10-2016 20:52
Ostatni post: maciek8791
  Zestaw pomocnych filmów Sharan/Alhambra 7N MkII 2,0 TDI lukdom 2 3,091 14-09-2016 16:02
Ostatni post: Maciej_F
  Nowa alhambra-pakiet cargo crazy_mary 10 4,800 01-08-2016 23:34
Ostatni post: Maciej_F
  ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ milo747 35 15,300 05-04-2016 22:06
Ostatni post: bialekmleko

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name