Ocena wątku:
Zamykanie drzwi
22-03-2015, 13:26
Post: #1
Zamykanie drzwi
Witam
Mam mały problem z drzwiami tylnymi lewymi w szarkim z 2002r Zamykam go a centralny wtedy w tych drzwiach wariuje zamyka i otwiera drzwi.Po czwartym razie lub piątym zamknie ale jest to troczę upierdliwe.Czy można to jakoś naprawić własnoręcznie metodą garażową czy lepiej jechać do elektryka.
Nie pokazuje żadnych błędów na interfejsie diagnostycznym (ELM 327)
Macie jakieś może sugestie?
Pozdrawiam Leszek
Reklama

22-03-2015, 13:36
Post: #2
RE: Zamykanie drzwi
cyt:
ELM 327 komunikuje się tylko ze sterownikiem silnika.

/Nie ma opcji by mozna bylo cos wyczytac z centralnego zamka bo ten sprzet lacyz sie tylko z ECM sinika i to dosc nieudolnie.

Prawdopodobnie masz usterke samego zamka bo w nim sa mikro wlaczniki i jak ktorys szwankuje to sa takie cyrki. Ewentualenie kablotek psikusa robi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-03-2015, 14:45
Post: #3
RE: Zamykanie drzwi
(22-03-2015 13:26)grykus napisał(a):  Witam
Mam mały problem z drzwiami tylnymi lewymi w szarkim z 2002r Zamykam go a centralny wtedy w tych drzwiach wariuje zamyka i otwiera drzwi.Po czwartym razie lub piątym zamknie ale jest to troczę upierdliwe.Czy można to jakoś naprawić własnoręcznie metodą garażową czy lepiej jechać do elektryka.
Nie pokazuje żadnych błędów na interfejsie diagnostycznym (ELM 327)
Macie jakieś może sugestie?
Pozdrawiam Leszek

Masz usterkę typową w SGA ,, tylny lewy zamek''. Możesz sam naprawić albo wymienić zamek na drugi. Koszt zamka od 50 złotych wzwyż. Było o tym wielokrotnie na forum.
Zepsuła Ci się w blokadzie dolnego silniczka sprężynka( ruda zrobiła swoje) Ciężko dopasować taką sprężynkę. Chodzi o sprężystość i średnicę.
Zrobisz to sam nawet jak trzeba wymienić zamek. Ściągasz boczek a następnie odkręcasz zamek na 3 śrubki torks i odpinasz wtyczkę. Następnie zdejmujesz osłonkę z zamka, odkręcasz 4 śrubki krzyżakiem i masz zamek otwarty. w dolnej blokadce silniczka wymieniasz sprężynkę i wszystko składasz.Smile



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
22-03-2015, 14:49
Post: #4
RE: Zamykanie drzwi
Ubiegłeś mnie.
Szukaj moich postów tam masz fotki środka.



22-03-2015, 15:02
Post: #5
RE: Zamykanie drzwi
Ok dzięki chłopaki jutro się za to wezmę jak czas pozwoli
Podziękował za podpowiedzi
22-03-2015, 15:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2015 15:14 przez andrew7800.)
Post: #6
RE: Zamykanie drzwi
A co do centralnego zamka to pokazuje błędy po podłączeniu kabla. Sprawdzałem VCDS, VAG-COM i Polski Vag.Smile Przednie drzwi na pewno ,reszta nie jestem pewny.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
22-03-2015, 17:13
Post: #7
RE: Zamykanie drzwi
Nie mam kabla tylko ten bezprzewodowy a na razie nie mam dojścia do kabla także zajmę się tą sprężynką i wtedy się okaże czy to ma wine czy muszę poszukać wady elektrycznej




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY ! Porsche Design 23 7,098 09-05-2020 17:16
Ostatni post: jani68

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name