Ocena wątku:
Zakup Migomatu
12-03-2015, 22:14
Post: #1
Zakup Migomatu
Słuchajcie nosze sie z zamiarem kupna migomatu do około 1000zł, ma mi on słuzyć do amatorskich prac garazowych, interesuje mnie sprzęt który bedzie pracował na gaz i bez z drutem z osłoną, co polecacie, co macie
Reklama

12-03-2015, 23:22
Post: #2
RE: Zakup Migomatu
kolego, taki wątek juz jest
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=7097
12-03-2015, 23:24
Post: #3
RE: Zakup Migomatu
Powiem tylko tyle, nie kupuj chinola, bo to 10 minut bedziesz spawał, a godzinę czekał aż sie wystudzi. Przerabiałem to dawno, małe uzwojenie, przesilone i tylko czekasz kiedy sie spali.

Mam polskiego Bestera Magster 161, piękna maszyna. Ile chcesz i jakim prądem, to spawasz bez wyłączania nawet cały dzień, jest 3-fazowy. Załozysz mu drut 0,8-1,2mm z CO2 idzie, aluminiowy z Argonem idzie, drut nierdzewka w mieszanką idzie.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
13-03-2015, 07:34
Post: #4
RE: Zakup Migomatu
Dokładnie tak jak pisał kolega Stefano dodam że patrz na moc spawarki im większa tym lepiej im prostszy układ sterowniczy też lepiej pozdrawiam
13-03-2015, 08:19
Post: #5
RE: Zakup Migomatu
Napewno nie 3 fazowy a dwu fazowy jest. Zalezy do jakich prac bedzie potrzebny. Ja wolalem jednofazowego z racji iz nie musze sie ciosac z kablem a moc ma wystarczajacą by sobie spawac to czy tamto. Jakosc tylko podzespolow mnie troszke zdenewrowala ale to mozna sobie wymienic. Glownie chodzi o uchwyt spawalniczy. Za tysiaka to raczje bedzie cizako cos kupic sensownego chyba ze mowa o samym migomacie a dokupisz sobie osobno butle, reduktor itd.

Do czego ci spawanie drutem oslonowym??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-03-2015, 22:50
Post: #6
RE: Zakup Migomatu
jeżeli chodzi o zakup to tylko sam migomat bez osprzętu typu butla itp.
13-03-2015, 23:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2015 23:14 przez Stefano.)
Post: #7
RE: Zakup Migomatu
(13-03-2015 08:19)wesol napisał(a):  Napewno nie 3 fazowy a dwu fazowy jest. ............

Bester Magster 161 to sprzęt profesjonalny i jest 3 fazowy! No chyba wiem co mam i na czym pracuję!
Ma odobne trzy transformatory miedzyfazowe, osobne trzy układy prostownikcze, sterujacą elektronikę itd..
Pomyliles chyba z innym migiem z jednym transformatorem....to taki może być pomiedzy tylko dwoma fazami.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
13-03-2015, 23:34
Post: #8
RE: Zakup Migomatu
No to ladnie ale to sprzet nei za kafla ani nie nawet za dwa kafle. W cenach takich to sa dostpene jedno fazowe lub gora dwu fazowe. Stabilniejsze sa te dwu oczewiscie ale spawalem i tak i tak i nei czulem roznicy choc nie na jakims super wypasionym sprzecie. Kowadeł tez nei sapwam wiec mi wystarczy to co mam. Moj sprzecik raczej z dolnej polki ale ma te 200 A co mi w zupelnosci wystarcza. Jak ustawie na maxa to przetopie blache 4-5 mm. Tak czy siak spawam i tak raczje cienkie elementy jakies tam narzedzia sobie porobic, a to płot pospawac a to wydech w aucie itd. Nawet mialem pryzjemnosc spawania tym migiem na agregacie pradotworczym w sumie nie jakims tam mocnym bo zaledwie 3 kW i dawal rade.
Chyba i tak juz odchodza takie do lamusa co nie bo zastepują je inwerterowe.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-03-2015, 21:22
Post: #9
RE: Zakup Migomatu
Ja posiadam Einhell 145 turbo,kupiłem za grosze i sprawuje się super,więcej mi nie trzeba.
14-03-2015, 21:29
Post: #10
RE: Zakup Migomatu
spawalem takim ale chyba 185 czy 165. Dawal rade dosc dobrze. Wiadoo ze zawsze lepiej jak jest wiecej amper to spawajac np na 60% mocy masz wieksze wypelnienie. Wiadomo ze liczy sie tez jeszcze podajnik drutu i jego zasilanie i takie tam. Kiedys byly problemy bo były na wspolnym trafo robione te migi. Dzis juz osobno mamy raczej w tych nawet tanszych sprzetach. Ja w swoim musze tylko przerobic sobie podawanie gazu z mechanicznego w raczce na sterowane elektrozaworem bo lubi sie to dranstwo zacinac, syczy czasami a czasami nie podaje gazu itd. Wymienilem ten zawor na gwarnacji i nawet nowy przewod dalem caly i co z teog jak to chyba chinskie raczki robia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name