Ocena wątku:
Dziwne drgania czy małej prędkosci ??????
09-07-2010, 22:23
Post: #1
Dziwne drgania czy małej prędkosci ??????
Od pewnego czasu borykam się z męczącym mnie już problemem a mianowicie: podczas rozpędzania przy predkościach 20-40km/h to na 2 i 3 biegu odczuwalne jest tak jakby podskakiwanie - coś jakbym jechał na eliptycznych oponach a przynajmniej z jakimś porządnym bąblem. co ciekawsze drgania te są odczuwalne bardziej jak intensywnie przyspieszam (więcej gazu) niż jak delikatnie przyspieszam - to wtedy nawet czasami wogóle nie czuc. Jak przy większym przyspieszaniu wtrakcie tych drgań puszcze gaz to przestaję. Do tego przy prędkości około 100-120 km/h troche drży mi kierownica - typowa jak niewyważone kola.
Problem zauważyłem po wymianie przegubów wewnętrznych bo stare mi już dzwoniły. Myślełem na poczatku ze to te nowe przeguby tak biją jakby niewywazone, to zareklamowałem i załatwiłem całą nową półośkę. Nową półośkę założyłem na prawą stronę a po jeździe próbnej bez sukcesu żeby wyeliminować wine półosiek zdjętą starą prawą założyłem na lewą strone (bo skoro nic się nie poprawiło to była sprawna). Oczywiście też bez sukcesów.
Po tym wymieniłem jeszcze:
- przełożyłem opony ze stalaków na aluminiowe fele
- wymieniłem łożyska w przednich piastach
- wymieniłem na nowe tarcze hamulcowe i klocki z przodu
- przy okazji wymieniłem cały komplet sprzęła z dwumasa
- kupiłem i założyłem nowy łącznik skrzyni biegów z półosia prawą (ta krótka półośka) i do tego nowe łożysko do podpory
- kupiłem i założyłem nowe opony
- wymieniłem końcówki drążka i swożnie kuliste wahacza
- wyważalem opony w różnych zakładach wulkanizacyjnych żeby wyeliminować błędy innych

i jak narazie nie mogę znaleźć przyczyny i jej naprawić, a wkurza mnie to na potęgę tak jakbym prawie na mini rodeo jeździl.
Zauważyłem też że przez pierwsze 300-500 m po ruszeniu rano jakby tego nie było, dopiero po chwili jakby coś się rozruszało i się zaczyna dziać.
Jak już się poddałem w wyeliminowaniu tego problemu oddałem auto do autoryzowanego serwisu tylko że Seata, ale to bez znaczenia bo Alhambra przecież jest identyczna.
Auto stało tam trzy tygodnie i jutro odbieram niestety nienaprawione, bo panowie w serwisie też już się poddali przy tym problemie:
W celu znalezienia problemu dodatkowo została
- wymieniona górna poduszka skrzyni biegów bo już lekko była wybita,
- wyjeli poduszke olejową silnika i dokładnadnie ją obejżeli- jest ok.
- kupilem następną półośkę i ją założyli
- na drugą stronę zalozyli półośkę z innego auta
- podmienili z innego auta ten łącznik półoski prawej ze skrzynią biegów (ta krótka dwuczęściowa półośka z łożyskiem) mimo tego że i tak miałem nową
- jeździli, szarpali, obciążali i inne dziwne żeczy wyczyniali i nadal bez poprawy.
Co to do pioruna może być. HELP.
Reklama

10-07-2010, 21:25
Post: #2
RE: Dziwne drgania czy małej prędkosci ??????
Ja miałem na początku w swoim sharanie podobny problem tylko z tym ze drgania były cały czas jak przyspieszałem.Powymieniałem pół osie i pomogło ale po półtorej roku pojawił sie inny problem przy wchodzeniu w prawy zakręt od lewego koła pojawiały się mocne drgania. Byłem u paru mechaników lecz żaden tego nie znalazł. Wymieniłem amortyzatory i sprężyny bo zaliczyłem dość dużą dziurę. (prawa sprężyna strzeliła). Drgania ustały ale przy naprawdę ostrych zakrętach jeszcze delikatne były, z czasem z powrotem zaczęły się nasilać. :/ Miałem tego już dość, oddałem jeszcze raz to mechanika u którego wcześniej byłem,miał więcej czasu i znalazł okazało się ze LEWA PÓŁOŚ BYŁA O 3mm ZA DŁUGA, skrócił ją i jest wszystko w porządku. To świadczy że tego typu usterki są cholernie ciężkie do znalezienia. Życzę powodzenia z twoim sharanem. Pozdrawiam.
08-12-2010, 22:23
Post: #3
RE: Dziwne drgania czy małej prędkosci ??????
Kolego miałem podobny problem tylko że drgania były mniejsze i nie wkurzało mnie to tak mocno, po prostu jeżdziłem i tyle.Okazało się i być może tak jest w twoim przypadku że miałem luz na mechanizmie różnicowym i właśnie rozleciała mi się skrzynia.Ile byś nie zakładał nowych przegubów czy półosi to i tak nic nie da.Najlepiej jak byś sobie podmienił skrzynie to wtedy zobaczysz.Problem polega na tym że jak przyśpieszasz to powstają naprężenia i szarpie a na luzie jest ok.Jak skrzynia jest zimna to też nie będzie wyczuwalne.
14-07-2012, 18:35
Post: #4
RE: Dziwne drgania czy małej prędkosci ??????
Witam! Miałem ten sam problem - drgania, chrobotanie w lewym przednim kole przy zakrętach w prawo. Wpakowałem 1000 zł. w naprawy a okazało się, że roboty z tym było za 5 zł. i na 5 minutSmile Drgania pojawiły się po wymianie sprzęgła. Mój poprzedni mechanik, kiedy przykręcał z powrotem silnik, nie przywrócił go do pozycji ustawień fabrycznych, tylko jak mu się podobało. I to była przyczyna drgań! Zapytałem się mechanika, co mam napisać na forum dla wszystkich zainteresowanych i powiedział mi tak: złe ustawienie lewej poduszki skrzyni biegów. U mnie te poduszka była jakieś 5 cm. bliżej koła niż powinna być. Problem zatem rozwiązany! A ludzie pakują tysiące w jakieś przeguby, łożyska i stabilizatory...




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Auto wibruje w określonej prędkości - nagła usterka raventes 4 581 24-05-2023 06:15
Ostatni post: raventes
  Dziwne zachowanie hamulca smithpl 2 687 18-07-2022 17:25
Ostatni post: smithpl
  dziwne piski stasiu1971 5 1,655 21-11-2019 02:11
Ostatni post: stasiu1971
  Dziwne dźwięki - skrzynia/sprzęgło/koło dwumasowe ? Scrappy 99 23,402 03-01-2019 13:47
Ostatni post: wesol
  trzęsie kierownica przy hamowaniu z każdej prędkości kowalwalcz 17 6,685 14-03-2017 10:12
Ostatni post: Czerwony
  Czujnik cofania - dziwne zachowanie sirius98 23 10,420 07-09-2016 21:02
Ostatni post: peters
  Galaxy mk1 - dziwne zachowanie ABS awake4 10 4,373 22-01-2016 09:58
Ostatni post: awake4
  Dziwne zachowanie galaxy gaśnie i mrygają kierunki smokusmk 6 2,764 12-08-2015 01:42
Ostatni post: smokusmk
  Silne stuki i drgania przy hamowaniu Gostas 1 1,996 16-08-2014 01:47
Ostatni post: andrew7800
  Coś trzeszczy przy dużej prędkości skimir 7 3,532 30-01-2014 00:45
Ostatni post: masch70

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name