Ocena wątku:
Wskazania Long Life w MFA
23-02-2015, 18:29
Post: #1
Wskazania Long Life w MFA
Witam,
W passacie b6 komputer wyświetlał mi w dość jasny sposób ile km albo ile dni czeka mnie jeszcze do następnego przeglądu - działało to sensownie i dynamicznie, czyli jeśli jeździłem więcej po trasie, to ten okres/odległość wydłużała się, natomiast w mieście wyraźnie skracała. Koniec końców: jeździłem według tych wskazań i wszystko było ok, olej wymieniałem co 20-23 tys km.
Teraz w alhambrze mam oddzielny licznik do przeglądu i do wymiany oleju, ale co mnie dziwi, to fakt, że o ile liczba dni jest różna, to już liczba km jest taka sama i jest to po prostu: 30.000 km - aktualny przebieg.
Czy tak to ma działać?
Pozdrawiam,
Marcin


Załączone pliki Miniatury
       



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
Reklama

29-06-2015, 11:15
Post: #2
RE: Wskazania Long Life w MFA
Mam przejechane ponad 9000km i nadal ten wskaźnik pokazuje do wymiany oleju: 21,000km, czyli cały czas jest 30,000km - aktualny przebieg
Czy u Was też jest tak samo?



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
29-06-2015, 18:04
Post: #3
RE: Wskazania Long Life w MFA
nie wszytskie vagi maja ustawienia przegladow takie same wiec nie musi byc w sharanie tak samo jak w passacie czy jakims audi itd. Zreszta vcds'em mozna sobei pozmieniac te interwaly itd. Moze byc i dynamiczne odliczanie i statyczne. Jak dl amnie to i tak zbene to jest. Wymiana oleju co 15 tys km to max. Duzo tez zalezy od stylu jazdy kierowcy ale od 10 do 15 tys km to wydaje mi sie to byc rozsadne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-01-2016, 01:07
Post: #4
RE: Wskazania Long Life w MFA
heh ja mam tylko ile dni i ile km do przeglądu. Jak jeździłem w długie trasy miałem wyświetlane 2 lata i 30 tys km. Teraz w trybie mieszanym mam 15 tys i 365 dni.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name