Ocena wątku:
AdBlue - czujnik poziomu płynu
23-12-2017, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2017 20:31 przez billykrakow.)
Post: #111
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
Witam

opiszę dla potomnych jak to u mnie wyglądało.

samochód generalnie bez zastrzeżeń, długa trasa i nagle pisk i pomarańczowa lampka AdBlue + odliczanie od 1050 km w dół z informacją że po przejechaniu tego dystansu nie będzie możliwości odpalenia silnika.

pierwsza myśl, brak płynu ale przy braku płynu nie świeci się pomarańczowa butelka adBlue i licznik odlicza od 2400 km.

w silniku jeden błąd - sonda nox. błąd wykasowany i jedziemy dalej, i tu mały problem bo licznik ciągle odlicza ale żadne błędy nie wracają, puściutko.

po przejechaniu 700 km żadnych zmian, ciągle nie mam błędów w silniku, licznik odlicza.


jak zostało 300 pojechałem do mechanika z oryginalnym oprogramowanie od VW, to samo co w servisie, wykonał jakieś resety + sprawdzenie komponentów systemu AdBlue, wszystko jest ok, żadnych błędów, wszystkie testy skończone sukcesem,
w programie jest informacja że jazda adaptacyjna potrzebna.
na autostrade i w/g zaleceń wycieczka, bez żadnych zmian.

jako że po przeczytaniu całego internetu na ten temat + jedyny błąd jaki pojawił się w silniku odnośnie NOx, postawiłem na wymianę.

w/g vin miałem mieć 03L907807AD, był 8K0907807C , wymieniłam na 059907805A


tu opis:
https://www.evernote.com/shard/s359/sh/4...fc58828c50

jak bym wiedział że toto ma krótszy kabel to bym nie kupował, pewnie też bym zwrócił jakby nie te 200 km do zatrzymania silnika.

generalnie wymieniona i jazda na autostade. 70 km wg zaleceń i d.... bez mian.

najgorsze że ciągle nie mam błędów, oryginalne oprogramowanie VW też nic nie pokazuje i jeszcze potwierdza że cały system AdBlue jest sprawny.


przy 20km do końca komp pod pachę i wycieczka do mechanika-elektronika coby w razie czego porzucić samochód.

po dojściu do 0 km, samochód się nie odpala, ciekawe że mimo komunikatu na desce ze nie mozna uruchomić rozrusznik kręci ale nie odpala (ciekawa po co komputer kręci jak pisze że nie odpali),

ale VCDS przychodzi z pomocą, po wejściu do silnika i wykasowaniu nieistniejących błędów komputer dodaje 50 km i odlicza w dół,

zrobiłem 50 km, znów zero, znów bez odpalenia, VCDS i juz mamy spowrotem 50 km.

następna wycieczaka 300km, start stop wyłączony i jedziemy, co 50 km pisk i informacja że nie można odpalić silnika,

po przerwie VCDS do ręki, kasuje błądy i naraszcie sukcess , lampka gaśnie, licznik znika, i wszystko wygląda ok.


dalej nie wiem co było przyczyną i co pomogło. nie wiem czy wymiana czujnika Nox pomogła czy wyrzuciłem kase w błoto, troszkę nie chce mi się zamieniać na stary.

grunt że lampka nie wnerwia, no i ciągle brak błędów.

stawiam że prawdziwym problem to jest tu niedopracowane oprogramowanie tego ustrojstwa.


Pozdrawiam
Reklama

23-12-2017, 20:46
Post: #112
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
A bo DPF to nie tylko błędy. Trzeba rozumieć ten system i jak to działa. Zawsze mówię że zakup vcds nie czyni już diagnosty. A to czy to ori sprzęt z ASO czy też od chinoli to nie ma wielkiego znaczenia. Mój kolega ma warsztat własny i jak to jeden gość powiedział że Marcin robi furorę w okolicy. A ma vcds i parę jeszcze innych sprzętów a to do BMW a to uniwersalne. Z powodzeniem naprawia skrzynie DSG i inne rzeczy. Jak to kiedyś mastera powiedział " ASO przychodzi do mnie o poradę pomoc i naprawę". Widziałem już nie raz u kolesia i 3.0 i 5.0 TDI rozbebeszone. Na sąsiednim forum vcp kolega też rozbiera 5.0 ale zakończenie tej operacji już znam. Naprawić a wiedzieć jak się to robi to całkiem co innego. Forum coś tam pomaga ale nie nauczy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-02-2018, 01:51
Post: #113
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
W większości komunikat pojawia się info o zasięgu lub o braku możliwości włączenia sinika za xxx km.

Czy ktoś z Was spotkał się komunikatem mówiącym ile litrów (min.-max.) adblue trzeba wlać?
Dla przykładu zdjęcie.
   


Czy da radę uruchomić opcję wskazania o ilości litrów do wlania? Czy taką opcję mają tylko najnowsze modele VW?
14-02-2018, 07:40
Post: #114
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
vcds w reke i sprawdzaj co sie da. Nie ma tak w autach ze w calej grupie masz tak samo i robisz co chesz. To na co pozwala sterownik to takie masz mozliwosci. Jak nie ma opcji to modyfikacja najczescie w postaci wymiany sterownika danego. Czyli np chesz miec auto z funkcja doswietlania zakretow to wymieniasz modlul na wyzszy, kodujesz i juz masz. itd itd.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-02-2018, 17:19
Post: #115
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
(14-02-2018 01:51)Budżak napisał(a):  W większości komunikat pojawia się info o zasięgu lub o braku możliwości włączenia sinika za xxx km.

Czy ktoś z Was spotkał się komunikatem mówiącym ile litrów (min.-max.) adblue trzeba wlać?
Dla przykładu zdjęcie.



Czy da radę uruchomić opcję wskazania o ilości litrów do wlania? Czy taką opcję mają tylko najnowsze modele VW?

ja mam tak w multivanie T6
ale w Touaregu niestety brak tak jak w sharanie
15-02-2018, 08:42
Post: #116
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
To co może lekko frustrować, to problem z brakiem dostępności adblue na stacjach.
15-02-2018, 09:51
Post: #117
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
Witam

na części BP masz dystrybutory z końcówką pasującą do wlewu, te słabo działają bo odbijają i trzeba się gimnastykować,
na shell też widziałem i tu dobrze działały (może to przypadek), generalnie na dużo uczęszczanych stacjach i dla TIR , ta sama końcówka.

poza tym na stacjach masz w bańkach. wyższa cena ale d. nie urywa.

Pozdrawiam
15-02-2018, 20:01
Post: #118
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
Przed aktualizacją oprogramowania z powodu "diesel gate" to zacieru w zbiorniku starczało na ok 17tys . Więc częstym bywalcem dystrybutora Ad Blue nie bywam .
15-02-2018, 21:40
Post: #119
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
Na niemieckiej grupie przeczytałem że po aktualizacji oprogramowania adBlue starcza na około 11-12k km.
18-02-2018, 17:10
Post: #120
RE: AdBlue - czujnik poziomu płynu
Witam. U mnie podobnie sytuacja wyglądała tak. Co parę tys. wywalało błąd czujnika NOX - i ten błąd kasowałem kompem. Wyskoczył komunikat o dolaniu ADBLUE. dolałem liczniki się skasowały. Następna trasa Autostrada 150 kmh i wyskoczył komunikat o błędzie systemu ADBLUE i zaczęło odliczać kilometry. Po podpięciu do kompa pokazało spaloną grzałkę w zbiorniku i oczywiście sondy. Mechanik wymienił mi całe bebechy w zbiorniku i pokasował błędy a odliczanie dalej było. Dopiero jak go przegonił ok 30 km ze stałymi obrotami powyżej 2000 do 2500 kontrolka zgasła. Teraz mnie czeka wymiana NOX i tu czy ktoś z was kupował od Chinoli mają tam za ~700 pln



Angel




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czujnik poziomu czynnika redukującego popo666 2 51 22-03-2024 14:10
Ostatni post: popo666
  Czujnik temperatury AdBlue fotofloresy 24 11,021 29-07-2021 19:30
Ostatni post: turek
  Adblue - kontrola stanu w komputerze Kogel 9 4,467 06-09-2020 00:40
Ostatni post: billykrakow
  Grzałka ADblue Maciej_F 35 11,147 02-01-2020 22:27
Ostatni post: rokef
Exclamation Adblue - uzupełnienie marianex 8 6,187 06-05-2019 23:27
Ostatni post: Marco_Polo
  czujnik ciśnienia spalin (dpf) whuk@wp.pl 8 3,240 04-05-2019 21:59
Ostatni post: wesol
  Problemy z AdBlue lukas_gr 22 13,763 03-10-2017 16:31
Ostatni post: Maciej_F
  wyłączenie AdBlue zrezur 24 21,281 08-05-2017 10:47
Ostatni post: elektronika samochodowa
  Wlany AdBlue do zbiornika paliwa AleksandrA 28 23,089 01-12-2016 15:20
Ostatni post: wesol
  Adblue - brak resetu po dolaniu shreku 33 34,102 04-11-2016 16:59
Ostatni post: Maciej_F

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name