Ocena wątku:
Midland Alan 199-A
13-02-2015, 23:45
Post: #1
Midland Alan 199-A
Witam moge kupic za male pieniadze to radio Midland Alan 199-A i slyszalem duzo dobrych opinii ze za ta cene nic lepszego nie dostane ale jako najwazniejsza wade tego radia podaje sie duze szumy. Czy ktos ma to radio i wie dokladmie o co chodzi? Bo w busie do pracy mam presidenta 2 i jest super jak wyreguluje to jezdze 12 godz i nic mi nie szumi, a w tym midlandzie? Chodzi ze szumy sa caly czas i nie da sie ich wyregulowac wyciszyc? Czy chodzi o to ze jak ktos mowi to sa szumy i jest nie wyraznie slychac?
Reklama

14-02-2015, 00:30
Post: #2
RE: Midland Alan 199-A
Za male poeniadze tzn ile ? Wtedy sie oceni realną oplacalnosc zakupu Smile ja mialem nienarzekalem na to radio malo ma filtrow jedynie to kazde lampy do jazdy dziennej mu przeszkadzaly tak to radio calkiem ok
14-02-2015, 01:33
Post: #3
RE: Midland Alan 199-A
@michalfiryn radyjko, które podałeś jest bardzo dobre, tylko praktycznie nie ma żadnych filtrów. Często trzeba sobie pokręcić i wtedy jest ok. W myśl zadasy - ile sobie wyregulujesz, to tyle masz. Jak ktoś mówi, to słychać wyraźnie i nic nie szumi, a jak nie mówi to kwestia tego jak je sobie wyregulujesz. MInus to właśnie częste sięganie paluchami do pokrętła "squelch".
14-02-2015, 02:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2015 02:17 przez smok_wawelski.)
Post: #4
RE: Midland Alan 199-A
Koledzy czy mówicie o filtrach wejścia - odkłóceniowych czy o filtrach takich jak squelch ?
Fred wg mnie nie masz racji sorry - ten Alan nie ma podstawowego jak dla mnie RF-Gaina - czyli regulacji czułości odbiornika.
Squelch jakbyście nim nie kręcili nie da Wam nigdy komfortu pracy w AM, sprawdza się bardzo dobrze w FM ale nie w AM który jest stosowany w łącznościach drogowych na #19.
Brak filtrów typu zwłaszcza ANL też jest niekorzystny i NB też niekorzystny ale mniej , jedyna regulacja w tym radiu to: volume, squelch i skrót mocy wyjściowej
Reasumując:
Radio z b.niskiej półki typowe niskobudżetowe radio mobilowe
Parametry odbiornika marnawe, Komfort pracy na tym radiu - marny a prawie żaden, prostota obsługi owszem tak, zaleta wymiary tak, zadanie antymiśka spełni bo i każde działające radio to spełni.
Używka nieskopana w dobrym stanie powinna być w cenie max ok. 50-70zł więcej nie dałbym za czorta.

Cytat:Bo w busie do pracy mam presidenta 2
- President to marka - a model ?
Podaj jaki model Presidenta to wtedy odniosę się dokładniej do porównania z A-199 - ale który by to nie był to porównanie będzie dla A-199 raczej niekorzystne



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
14-02-2015, 10:44
Post: #5
RE: Midland Alan 199-A
Smoku nie ma problemu. Zgadzam się z Tobą i wiem, że to radio jest tak ubogie, że aż dziw że w ogóle działa.
Mój błąd bo wyszedłem z założenia, że kolega szuka tylko antymiśka, a tą funkcję spełni
14-02-2015, 14:10
Post: #6
RE: Midland Alan 199-A
Od czasu do czasu, korzystam z tego radia w jednym z aut firmowych i mimo tego, że jestem gorącym zwolennikiem firmy Midland to akurat tego modelu nie poleciłbym raczej nikomu. Mam na tak słabowite radia, własne określenie: szumofon.
W necie zajdziesz wiele pozytywnych opinii na jego temat i mojej wcale nie musisz brać na poważnie.
Zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i w moim przypadku tak właśnie jest, kiedy opieram się na swoich odczuciach słuchowych Smile

pozdrawiam
pretor
14-02-2015, 16:43
Post: #7
RE: Midland Alan 199-A
Nie ważne za ile masz te radio okazyjnie do kupienia, nie kupuj tego dziadostwa. Szumofon jak diabli.



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
14-02-2015, 18:38
Post: #8
RE: Midland Alan 199-A
Dziewczyna sprzedaje nowe takie radio z antena za 150 zl to wydawalo mi sie ze warto, ale chyba soboe ospuszcze, a mozecie polecic jakies radio nowe zeby z antena zamknac sie w 3 -4 stowach?
14-02-2015, 18:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2015 18:54 przez Uciek.)
Post: #9
RE: Midland Alan 199-A
Antena na magnes czy na stałe? Jeśli na stałe, to na reling czy dziurka w dachu? Możliwości jest wiele, sprecyzuj jakie masz potrzeby.



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
14-02-2015, 20:26
Post: #10
RE: Midland Alan 199-A
Magnes albo na reling ale jak na reling to antena musi byc taka ze reguluje jej polozenie bo w garazu mam brame podwieszana i jak wjezdzam mam kilkanascie cm zapasu od gory.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name