Ocena wątku:
Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
23-11-2022, 19:24
Post: #231
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Zobacz czy ten detal który który często pęka nie uległ zniszczeniu . Napewno potrzeby bd Ci kanał. Odkręcasz dolną osłone silnika i powinieneś już widzieć zawór nad prawą połosią .
Reklama

28-11-2022, 20:45
Post: #232
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Alleluja i stało się ciepło. Zrobione sposobem "pio9pol" i ogrzewanie z tyłu działa 1szy raz odkąd mam to auto czyli od 2016. Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin



(31-10-2020 11:50)pio9pol napisał(a):  Witam forumowiczów.
Chciałbym się podzielić z Wami moją opowieścią o naprawie tylnego ogrzewania.
Oczywiście zepsuło się przed okresem grzewczym.
Po demontażu okazało się, że pękł trybik, a mając trochę wolnego czasu, postanowiłem, metodą domową jakoś to naprawić, jak prawdziwy Polak - co ja nie dam rady?

1. Znalazłem bit - taki od wkrętarki - w odpowiednim rozmiarze. Skróciłem go, spiłowałem.
2. Wywierciłem/wyfrezowałem otwór w złamanej części
3. Połączyłem części
4. Zmontowałem całość
5. Podłączyłem i działa.

Czas naprawy złamanego elementu (cięcie, szlifowanie, frezowanie, dopasowywanie) ok.30 min.

Wiem. Wiele osób zapyta, jak to długo podziała? Pewnie do następnej naprawy, ale jak powszechnie wiadomo, jak coś naprawisz trytytką .... . Może i to wytrzyma długo. Po cichu na to liczę.

https://photos.app.goo.gl/sFrgNzUxM6UAhX7C9
20-01-2023, 23:15
Post: #233
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Hej,
Macie może jakiś działający link z tym sztyftem czy jak mu tam żeby go wymienić bo najpewniej mam ta samą awarię czyli brak ciepłego nawiewu w 2 rzędzie. Do tego strasznie mi parują szyby ale to pewnie klapka od recyrkulacji powietrza bo wywala błąd.
Pozdrawiam
25-01-2023, 00:23
Post: #234
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Już znalazłem.
30-01-2023, 14:02
Post: #235
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Hej gdzie znalazłeś ten sztywt? Szukam a też mam złamany a mam jeszcze jedno pytanko czy jak wyjmę ten plastikowy sztywt to mogę jeździć bez tego czy ciśnienie go wypchnie?
Dzięki pozdrawiam
 Thanks given by: Grzegorz Jot
31-01-2023, 11:56
Post: #236
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
(30-01-2023 14:02)Jakubogor@gmail.com napisał(a):  Hej gdzie znalazłeś ten sztywt? Szukam a też mam złamany a mam jeszcze jedno pytanko czy jak wyjmę ten plastikowy sztywt to mogę jeździć bez tego czy ciśnienie go wypchnie?
Dzięki pozdrawiam

Spróbuj napisać do tego gościa z OLX co sprzedawał:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sztyft...n-alhambra
31-01-2023, 17:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2023 17:43 przez Grzegorz Jot.)
Post: #237
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
(30-01-2023 14:02)Jakubogor@gmail.com napisał(a):  Hej gdzie znalazłeś ten sztywt? Szukam a też mam złamany a mam jeszcze jedno pytanko czy jak wyjmę ten plastikowy sztywt to mogę jeździć bez tego czy ciśnienie go wypchnie?
Dzięki pozdrawiam
Napisz do tego gościa Pisał na grupie na fb że sprzedaje.
Kupiłem, w dwa dni przyszło. Jutro będę montował.
https://www.facebook.com/arnold.palmer.5817
https://m.facebook.com/groups/2030156669...152416320/
12-08-2023, 22:56
Post: #238
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Witam.
Mam pytanie odnośnie tego zaworu. Posiadam VW Sharan 2.0 150km po lifcie. Mam na panelu też przycisk REAR. Czy jest możliwość, że tego zaworu nie posiadam. W miejscu tego zaworu występuje u mnie webasto(ogrzewacz REST) a zaworu brak. Czy możliwe jest, że znajduje się w innym miejscu?
Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.
13-08-2023, 18:05
Post: #239
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
masz jak wszyscy którzy mają 7n.


rest nie ma nic wspolnego z webasto, to możliwość ogrzewania przy wyłączonym silniku jak jest jeszcze ciepły. działą tylko jak jest wyłączony silnik. rest - "reszta ciepła z silnika"


a rear to 3-cia strafa czyli w wolnym tłumaczeniu "tył".
14-08-2023, 12:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2023 12:28 przez Waldiad.)
Post: #240
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Witam ponownie...
Właśnie dzisiaj odnalazłem w/w zawór, ale niestety nie znajduje się on w komorze silnika. U mnie znajduje się z tyl nagrzewnicy z boku bagażnika(może ze względu że mam ten ogrzewacz) , dojście dość trudne. Trzeba ściągnąć boczki w bagazniku, wyciągnąć wentylator(zawór znajduje się między wentylatorem a karoseria). Niestety na brak czasu(dziś wyjeżdżam z Krakowa, a będę w październiku) i dodatkowych rąk do pomocy, zmuszony jestem wymienić sztyft w październiku(moze zdążę przed zimą, dzieciakom będzie cieplej). Billykrakow dziękuję za szybką odpowiedź i wiem do czego służy REST Smile))
POZDRAWIAM




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tylny panel klimatyzacji stiko 24 7,256 05-12-2023 19:18
Ostatni post: jesion0102

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name