Ocena wątku:
Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
29-07-2017, 19:29
Post: #161
RE: nawiew tylny
Witam

wystartowałem z tematem i wszyscy to naprawili a ja 2 lata woziłem nowy zawór w schowku.
w końcu wymieniłem ten trybik z ośką, lepiej puźno niż wcale Smile
nareszcie dzieciaki nie marudzą a okazja byla bo wracam z zimnej Warmii.

dziś poczytałem o klimie i czeka mnie wymiana zaworu Sanden Pxe 16.
jako że jestem zimnolubny to pójdzie raczej szybko Smile

Pozdrawiam.
Reklama

29-07-2017, 23:22
Post: #162
RE: nawiew tylny
(29-07-2017 19:29)billykrakow napisał(a):  w końcu wymieniłem ten trybik z ośką, lepiej puźno niż wcale Smile
nareszcie dzieciaki nie marudzą a okazja byla bo wracam z zimnej Warmii.

dziś poczytałem o klimie i czeka mnie wymiana zaworu Sanden Pxe 16.
jako że jestem zimnolubny to pójdzie raczej szybko Smile
To już lepiej mieć sprawną klimę . U mnie nie schodzi poniżej 30 C .To się cieszę jak gwizdek , że zrobiłem 2gi parownik .
Musisz wymienić zawór regulacyjny ze sprężarki ?
Wydłubywałem go . Dostęp jest znośny . Jeśli nie jest zapieczony to wyjdzie .
No właśnie jak go wyciągniesz to obejrzyj czy się nie podpiekł bo to będzie świadczyć o zacieraniu sprężarki .
31-07-2017, 14:21
Post: #163
RE: nawiew tylny
Panowie świetne tutoriale!!! Piękne kombinowanie z naprawą/poprawą fabryki. cieszę się że po mimo paru "niescislosci" temat rozwiązany. Przyznam że temat czytało się jak dobrą sensację. Nie dziwię się niektórym nerwowym sytuacja, problem ogrzewania/chłodzenia to wbrew pozorom nie bagatela. Zwłaszcza jak się wozi nie tylko swój tyłek a kilka dodatkowo. Cena którą się płaci za takie luksusy dla "kazdych" 4liter w samochodach tego segmentu nie należała do tanich już we wcześniejszych wersjach pojazdów. Po odskoku z Sharan I na II koszty rosną drastycznie i nie dziwię się ze coś nie działa w tak nowych samochodach. Ja pamiętam jak w końcu naprawilem mojego d5wz zamienione z d5zf i rozbudowane do postojowego. Wtedy zaczęła być radocha z jazdy w zimie dla całego "autobusu". No ale to auta z nie małym przebiegiem, może inaczej nie wyeksploatowane tak mocno (jeżeli chodzi o wyposażenie). Ale w NOWYCH furach o "taką pier...dolke" taki zament i finalnie małe kółko jak z lego przyczyną rozebrania pół auta przez niektórych kolegów na tym forum, zdjęcia po nocach, puste przeloty samochodami dla testów.... Jednym słowem PIĘKNIE PANOWIE. Bardzo interesujący temat, jak wysiłki kilku zawzietych gości.. co potwierdza regułę ze na Polaka nie ma bata. A co! Mam prawo tak to ująć.
Ps. Tak sobie myślę ilu gości z ASO "po cichu" siedzi i czyta sobie rozwiązania tematów z którymi nie bardzo im idzie, wstyd trochę przed klientem przyznać ze nie wiadomo o co chodzi.... no allle... .... I korzysta w ten skromny sposób (za free) ...dla potrzeb firmy, z małą zmianą później ($$) ;-).
Jeszcze raz wielki szacun panowie za chęci i tutorial... pozdrawiam. Ł.



Sharan 4motion AUY 115HP
31-07-2017, 16:51
Post: #164
RE: nawiew tylny
No cóż Polak POtrafi Big Grin
Chce jeździć wypasioną bryczką . Najlepiej jakby była od dziadka Niemca co po niej płakał .
A to już nie jest nówka sztuka . Samochody teraz tak produkują , że ma działać 5 lat i jeden dzień . Tongue właśnie dziadek sprzedał .
No ale poważnie stwierdzam , że coraz mniej niezawodne a bardziej skomplikowane bryki produkują .Confused
28-10-2017, 22:17
Post: #165
RE: nawiew tylny
Panowie, opisywana przez Was usterka przytrafiła mi się w Alhambrze z 04.2014 z przeb. 80tkm. Dzieci chore po ostatnich podróżach. Tył wieje tylko zimnym pomimo, że ostatniej zimy grzały wszystkie kratki. 3 tygodnie temu wymiana sondy lambda w ASO (na gwarancji). Umówiłem się już na kolejna wizytę - ws. ogrzewania. Poprzednio nie było żadnych innych błędów poza sondą więc ASO szybko nie znajdzie przyczyny. Przygotowuję się merytorycznie ... forum... i widzę temat na 17 stron!!!
Zastanawiam się czy w ASO od razu podpowiedzieć rozwiązanie czy dać im się wykazać? Co myślicie?
Dziękuję wszystkim zaangażowanym. Niech Bóg ma Was w opiece.
Niebawem napiszę jak sprawę rozwiązuje ASO ;-)
01-11-2017, 20:38
Post: #166
RE: nawiew tylny
Rozwiązanie masz w tym temacie, pada zaworek mechanicznie i nie daje ciepła na tył.
02-11-2017, 14:03
Post: #167
RE: nawiew tylny
(28-10-2017 22:17)lukdom napisał(a):  Zastanawiam się czy w ASO od razu podpowiedzieć rozwiązanie czy dać im się wykazać? Co myślicie?
Niebawem napiszę jak sprawę rozwiązuje ASO ;-)

Weź ich lepiej nakieruj , bo ci połowe samochodu wymienią i skasują . A w tym to ASO jest dobre .
13-11-2017, 11:52
Post: #168
Brak tylnego ogrzewania Sharan 2013
Witam.
Mam Sharana 2013r i nie działa mi ogrzewanie z tyłu. Po odpaleniu auta ogrzewanie pomocnicze webasto się odpala z przodu ogrzewanie pojawia się w kilka minut ale mimo to z tyłu zawsze leci zimne powietrze. Dziś zostawiłem go odpalonego na godzinę, myślałem, że musi się to dobrze zagrzać czy coś ale niestety nic. Z tylnych nawiewów zawsze leci zimne powietrze mimo, że na tył ustawiłem temp na HI.
Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam.
13-11-2017, 12:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2017 12:11 przez wesol.)
Post: #169
RE: Brak tylnego ogrzewania Sharan 2013
Przyczyne znajdziesz na forum tylko opcji szukaj skorzystaj.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-11-2017, 13:03
Post: #170
RE: Brak tylnego ogrzewania Sharan 2013
Niestety nie znalazłem nic podobnego w tym modelu. Możesz podpowiedzieć proszę ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tylny panel klimatyzacji stiko 24 7,299 05-12-2023 19:18
Ostatni post: jesion0102

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name