Ocena wątku:
Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
15-11-2016, 23:22
Post: #151
RE: nawiew tylny
(15-11-2016 20:05)Balbina76 napisał(a):  ale mam dylemat dlaczego trzeba wgrywać nowy soft
Huh kij go tam wie czy trzeba , właśnie męczę swoje ASO by mnie przekonało po co mam zostawiać 150 zeta za wgranie nowego softu . Oczekuje jakiejś sensownej odpowiedzi co zmienia ten nowy soft . Zdam relacje .
Reklama

16-11-2016, 10:11
Post: #152
RE: nawiew tylny
(15-11-2016 23:22)Maciej_F napisał(a):  
(15-11-2016 20:05)Balbina76 napisał(a):  ale mam dylemat dlaczego trzeba wgrywać nowy soft
Huh kij go tam wie czy trzeba , właśnie męczę swoje ASO by mnie przekonało po co mam zostawiać 150 zeta za wgranie nowego softu . Oczekuje jakiejś sensownej odpowiedzi co zmienia ten nowy soft . Zdam relacje .

Mam wątpliwośći czy w ASO to wiedzą, to jest dość tajemna wiedza i raczej można zgadywać.
Zgaduje że soft powoduje wcześniejsze zatrzymanie silnika i nieurywanie osiek lub wykrywa koniec zaworu i wyłącza silnik, lub coś w tym rodzaju, na 100% to poprawka odnośnie naszego problemu.

generalnie tak jak w kompie zawsze warto wgrywać poprawki.

Pozdrawiam
16-11-2016, 23:14
Post: #153
RE: nawiew tylny
To skoro poprawki to dlaczego płacić. Nie kumam tego . Sam też muszę podjechać do ASO . Zweryfikuje to . Skoro to wina softu to dlaczego my jako użytkownicy mamy płacić za poprawki.
17-11-2016, 14:44
Post: #154
RE: nawiew tylny
Witam
a więc jestem po wymianie mojego zaworku z literką B
na ten z literkę E
wszystko działa każda regulacja też Big Grin
będę to obserwował i mam nadzieje że troszku pochodzi Blush
18-11-2016, 23:48
Post: #155
RE: nawiew tylny
a tak wygląda mój B
po rozbiórce
i pęknięty tryb


Załączone pliki Miniatury
       
30-12-2016, 00:35
Post: #156
RE: nawiew tylny
Witajcie Koledzy !

Świetnie, zagadka została rozwiązana. Dobra robota. Tak jak sądziłem, iż nie jest to wina nas użytkowników, że nie potrafimy okiełznać klimatronika Big Grin .

Pytanie mam następujące:
Czy ktoś z was naprawiał zawór ogrzewania? Czy da się skleić oderwane elementy?

W końcu muszę się wziąć za naprawę tego elementu bo nie zbyt komfortowo się podróżuję w tylnej części kabiny.
Wpierw jednak muszę wymienić dwumasowe koło szybko padło przy przebiegu 152 tys km Undecided
30-12-2016, 10:34
Post: #157
RE: nawiew tylny
(30-12-2016 00:35)rokef napisał(a):  Witajcie Koledzy !
Pytanie mam następujące:
Czy ktoś z was naprawiał zawór ogrzewania? Czy da się skleić oderwane elementy?

No większość z nas już z tym się uporała . Albo przez wymianę ośki lub podmiankę całego zaworu . Zostały całkiem zdrowe zaworki bez ośki . Gdzieś się nawet zacząłem dopytywać dorabiaczy małych dupereli ale temat upadł .Undecided
02-01-2017, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 22:53 przez wesol.)
Post: #158
RE: nawiew tylny
A powiedzcie mi Panowie jak u was w praktyce sprawuje się tylne ogrzewanie, chodzi mi dokładnie o temperaturę silnika podczas włączonego ogrzewania na tył. Ja pojeździłem już trochę i teraz przy temperaturach poniżej zera praktycznie tylko podczas jazdy po autostradach silnik trzyma temp. 90 stopni, natomiast gdy tylko wjadę do miasta lub stanę w korku temperatura silnika po chwili spada na jakieś 70-80 stopni. Wydaje mi się że silnik nie daje rady z nagrzaniem tak dużego obiegu. Klimatronik z regułu mam ustawiony na 20 lub 21 stopni. Mam zamiar jeszcze wymienić termostat, bo na małym obiegu temperatura silnika też się trochę waha, zwłaszcza w mieście a samochód moim zdaniem dość długo się nagrzewa. Poprzednio w 1.9 tdi nie miałem takich problemów, ale jeździłem osobówkami a sharan to jednak duży samochód do nagrzania.
02-01-2017, 22:54
Post: #159
RE: nawiew tylny
padniety termostat. Zmien go i zobaczysz ze bedzie poprawa. Jak na postojach na swiatlach spada temp to ewidentny winny termostat.

Poprawilem ort.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-01-2017, 23:42
Post: #160
RE: nawiew tylny
Ciężko te samochody nagrzać z racji swoich gabarytów, taka sama sytuacja jest latem, jeśli chcemy się schłodzić klimatyzacją dlatego według mnie wentylacja tych samochodów to porażka.
Dzień temu wymieniłem czujnik temp. na oryginał i jakby się poprawiło, szybciej się grzeje w środku i równomiernie wstaje temp. na szafie i zauważyłem jeszcze jakby mniej mi żłopał ropy - takie porównanie na FIS'ie podczas jazdy dookoła komina. U Ciebie sprawdziłbym termostat, koszt nawet nieduży bo z 40 dychy z wymianą też nie powinno być problemu.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tylny panel klimatyzacji stiko 24 7,395 05-12-2023 19:18
Ostatni post: jesion0102

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name