Ocena wątku:
Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
19-10-2016, 16:50
Post: #131
RE: nawiew tylny
A nie dało by sie dostać do tego zaworka gdybym ściągną prawe koło ? Próbował ktoś?
Reklama

19-10-2016, 17:42
Post: #132
RE: nawiew tylny
W żadnym wypadku - zaworek jest przykręcony do prawej podłużnicy . W komorze silnikowej . Bez kanału się nie obejdzie ale i tak uważam , że jest dobry dostęp . Innych elementów poza osłoną silnika nie trzeba demontować .
20-10-2016, 12:37
Post: #133
RE: nawiew tylny
No szkoda, myślałem że przynajmniej dekielek będę mógł pod blogiem odkręcić i przekręcić zawór w ramach testów czy tył bedzie grzał.
Próbował ktoś już tak, czy z testami czekacie do wymiany zaworków? Trochę czasu już minęło od ustalenia przyczyny a dalej nikt sie nie chwali że mu tył grzeje Smile
20-10-2016, 13:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2016 14:31 przez billykrakow.)
Post: #134
RE: nawiew tylny
Witam

z tym ustaleniem przyczyny proponuje poczekać do pierwszego sukcesu.

ja mam ciągle wątpliwości, ciągle mnie męczy dlaczego po logach widać że tył chłodzi mimo że powinien grzać, przy dobrym oprogramowaniu i zepsutym zaworku powinien poprostu nie grzać a nie walic klimą na max.
może dlatego ten upgrade oprogramowania potrzebny,

w każdym razie czekam jak ktoś wymieni ten zaworek, ja mam narazie lenia.

Pozdrawiam
22-10-2016, 19:33
Post: #135
RE: nawiew tylny
Big Grin I stało się ciepło !Angel
22-10-2016, 20:48
Post: #136
RE: nawiew tylny
Podaj więcej szczegółów....
24-10-2016, 14:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2016 14:45 przez Maciej_F.)
Post: #137
RE: nawiew tylny
No dobra czas zacząć mini manuala .
Wykonałem to z minimum zaangażowania sił i środków . Zaworek elektrycznie był sprawny .
Jak na razie działa .
No to tak jak pisałem . Trza robić z kanału i druga osoba by się przydała do obsługi samochodu .
Tak to wygląda po ściągnięciu osłony silnika :
   
łatwo odkręcamy 3 śrubki dekielka .
I mamy tak:
   
mam nadzieję , że kolega szaranik nie będzie rościł sobie praw autorskich Dodgy
I teraz by się przydało ''specjalistyczne narzędzie ''
Zrobiłem takie kluczyki . Ten stalowy prawidłowo wskazuje czy zawór jest otwarty czy zamknięty .
   
Trzeba wydłubać pękniętą ośkę np. haczykiem z igły .

U mnie zawór zatrzymał się w pozycji zamkniętej ( czyli wtedy się ułamała ośka ) . Nie ma bata by grzało .
Właśnie przy pomocy kluczyka chciałem go rozruszać . Ale o dziwo chodził identycznie jak mój nowy . Nic się nie zastało . Logicznie myśląc przeca G12 to glikol .
No to teraz zabawa w jakim położeniu wstawić ośkę i sklecić całą przekładnie Sad
Tu się przyda druga osoba w samochodzie .
I do tego kumata coby wiedziała jakie gałki kręcićBig Grin

Druga osoba przekręca kluczyki w stacyjce ( nie włącza silnika ) włącza klimatronik ( uwaga ! odłączy się sam po paru minutach i trzeba od nowa ) i działa na tylnym panelu klimatronika:
   
włączyć nawiew np. na połowę i jedziem z temperaturą Big Grin . gałka na HI silniczek się pokręci i zawór powinien być otwarty . Temperatura na LOW silniczek kręci się w drugą stronę czyli powinien się zamykać .
   

Jak tak jest to elektrycznie wszystko sprawnie .Smile Winowajcą była ta ośka . To można sklecić zaworek .
Czyli...Exclamation
trzeba ustawić zaworek w takim położeniu w jakim zakończył pracę silniczek

i posklecać te przekładnie i zamknąć dekielek .
Jak się pomylicie to silniczek będzie zamykał zamknięty zaworek . Czyli od razu po ośce .
A jak będziecie się długo grzebać to wam zaworek wywinie jeszcze jeden numerek .
Jak się wyłączy samochód to zaworek przechodzi w stan otwarty ( no chyba po to by się nie zacierał ?) . Uważajcie jak wam zaworek znienacka zmieni położenie .Tongue

No i ostatnie przemyślenia .
Powiedzmy , że silniczek jet tak zaprogramowany , że pracuje tak długo by zrobić obrót 90 st . No a jak mu się che popracować trochę dłużej ?
No cóż pęknie ośka czy puści ten ogranicznik na ośce Confused

Myśle sobie nie zaszkodzi nie pomoże :
   
Lekko spiłowałem boczki tego ogranicznika . A niech zaworek zrobi 91 stopni obrotu , a niech ma .

Uff koniec lektury .
Do kanałów do dzieła , zima tuż tuż . Zobaczcie jak jest u was .

P.S.
A jeszcze jedno . Jak sprawdzić czy wam grzeje ? Najlepiej się przejechać .
Dopiero jak pompka chłodzenia chodzi na wyższych obrotach to dopiero G12 dopływa na tą odległą nagrzewnicę . Na postoju na wolnych obrotach mizerny efekt . . Ustawiamy pokrętło tylnego klimatronika na HI i czujemy .....ciepełko .
 Thanks given by: waski78 , piotrek-s , sycylyjczyk
24-10-2016, 14:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2016 14:41 przez sharanik.)
Post: #138
RE: nawiew tylny
(24-10-2016 14:25)Maciej_F napisał(a):  mam nadzieję , że kolega szaranik nie będzie rościł sobie praw autorskich Dodgy

Spoko nie ma problemu Big Grin
Ważne że problem rozwiązany.
29-10-2016, 23:46
Post: #139
RE: nawiew tylny
Właśnie w czoraj wymieniłem zawór. Dzisiaj sprawdzone w trasie ...wreszcie ciepło. Super mod . Trzeba tylko dodać że wymiana nie taka prosta i trochę płynu ucieknie ale da radę.
30-10-2016, 20:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2016 12:58 przez rafi.zafi.)
Post: #140
RE: nawiew tylny
No kto nastepny? U mnie tydzień i działa (jeszcze)Smile
P.S.
W wersji z wymianą całego zaworu to trzeba zacisnąć węże po obu stronach gumowe , przed i za zaworem . (Zaznaczam ze nie jest łatwy dostęp) . Jest specjalny przyrząd w ASO . Ale mozna samemu zrobić taki przyrząd z dwóch blasze poskrecanych dwoma śrubami M6 tak aby zacisnąć węża.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tylny panel klimatyzacji stiko 24 7,322 05-12-2023 19:18
Ostatni post: jesion0102

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name