Ocena wątku:
chip tuning
23-06-2010, 22:56
Post: #1
chip tuning
Witam

czy ktoś ma coś takiego ?? Może macie jakąś firmę która się tym zajmuje ? Interesowałby mnie taki gadżet, zawsze to parę kucyków więcej pod maską. I ile by to kosztowało mniej więcej.

Silnik 1.9 TDI 90KM
Reklama

30-08-2010, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2010 00:35 przez agaikarol.)
Post: #2
RE: chip tuning
Troszeczkę na ten temat już czytałem w necie.

Mamy trzy możliwości:

1. chip za 100-200 PLN
Małe oszustwo komputera, bo dostaje sygnał o za małej dawce paliwa i komputer dodaje jeszcze więcej. Czytałem że komuś wyszło to bokiem. Statystyk ile jest ok a ile problemów, czy zużycie silnika wzrasta czy nie, nie znam.

2. Chip 1000-2000 PLN - ponoć profesjonalny - to samo co w p. 1.

3. Zabawa VAG-iem - trzeba zagłębić się w parametry co zmieniać i jak.

Ja mam jeszcze za mało wiedzy na ten temat i odkładam temat na później, choć jeszcze kilka kucyków więcej by się przydało.

pozdrawiam
teraz mam 1.9 TDI 110 KM



Piszę poprawnie po Polsku.
23-10-2010, 15:19
Post: #3
RE: chip tuning
W ramach ciekawostki-Galaxy 97 1.9tdi ahu.Swój samochód kupiłem w zasadzie tylko i wyłącznie dlatego,że w porównaniu kilkunastoma innymi-również 110Km,był najbardziej żwawy.Po pół roku od zakupu okazało się dlaczego-zainteresowałem się dziwnym pudełkiem w okolicach akumulatora-po ściągnięciu naklejonego plastra okazało się,że to tkz. power box.I był już założony przed zakupem w Belgi.Jest podłączony w pompę plus wężyk do kolektora dolotowego.Po odłączeniu czuć różnicę.Nie kopci,pali średnio 6,7.Jak dla mnie o.k
A ja cały czas zastanawiałem się dlaczego wszyscy narzekają ,że 90km to mało jak na ten samochód,a mi się tak dobrze jeździ....



Grzegorz
01-11-2010, 19:00
Post: #4
RE: chip tuning
Temat jest dość długi i skomplikowany ale mamy czas Smile Tak jak wielu posiadaczy naszych "trzech braci" zastanawiam się nad "podkręceniem" mojego silniczka. Posiadam 1,9 TDI PD AUY 115km można za niewielki pieniądze w dość prosty sposób zrobić z niego 145 km. moment wzrasta około +75 Nm . Jak się do tego zabieramy ?W bardzo prosty sposób - trzeba być troszeczkę obytym z lutownicą i wiedzieć gdzie się znajduje stare poczciwe ECU. Wyjmujemy " komputer" z naszego autka zabieramy do domu i rozbieramy wyjmujemy procesor i ... Wysyłamy do firmy ,która zajmuje się wgrywaniem nowych map. Odsyłają nam mikrokontroler przeprowadzamy ten sam zabieg, tylko odwrotnie i mamy Tuning wykonany. Teraz rozpatrzmy wady i zalety .
Zaletą jet cena (na allegro) koszt operacji na wgranie wsadu do procesora z przesyłką wynosi około 350 zł + nasz czas i troszkę chęci.
Wadą jednak jet to ,że Tuner nie widział naszego auta i nie wie na dobrą sprawę czy będzie wszystko chodziło tak jak powinno. No i oczywiście biedny właściciel, który zakupił takowy uC nie wie ile jego autko ma teraz koni.
Sprawa tanich i drogich BOXów wygląda następująco. "Czarne pudełka" dają przyrost mocy trochę mniej sprecyzowany przez producenta, bo o około 15-25 km. Box mający schowany w pudełeczku rezystor do zmniejszenia temp otoczenia do -40 stC oraz układ scalony wydłużający otwarcie wtrysku co prowadzi do bogatszej mieszanki paliwowo-powietrznej.A potem to już wypalone tłoki zawory oraz uszkodzone pompowtryski . Natomiast te droższe są naszprycowane elektroniką i podłącza je się pod gniazdo OBD2.
Zalety - przyrost mocy hmm.. Tak jak wyżej, brak jej dokładnego sprawdzenia.
Wady - znowu nie wiemy ,czy nasze auto przed ,tak jak i po jest w 100% sprawne, no ale mamy boxa Smile Koszt jeśli mówimy tu o pudełeczkach z firm tunerskich np. Vtech (około 1200zł)
Teraz trzeci sposób najbardziej "profesjonalny" Tuning przeprowadzony przez firmę trudniącą się tym. Moc uzyskana po zabiegu bardzo zbliżona do boxa lub "chipa" mikrokontrolera, którego sami sobie zamontowaliśmy. Jednakże po przyjeździe do takiej firmy powinien nam "fachowiec" sprawdzić nasze auto czy nie ma żadnych usterek mechanicznych ani elektrycznych. Czy wszystkie czujniki działają tak jak powinny itd, itp. Po dokładnym zdiagnozowaniu i późniejszym wyeliminowaniu naszych usterek osoba tzw Tuner zacznie kręcić przy naszym samochodzie. Jednak nim przystąpi do działania najpierw wjedzie naszym autem na hamownie i zapisze nasze osiągi. Po wykonaniu w/w czynności zacznie się "wgrywanie" naszego programu winolsem lub innym.Gdy uzna , ze operacja przebiegła pomyślnie , mechanik ponownie wstawi nasze auto na hamownie. Po takich zabiegach nasze auto otrzyma kilkadziesiąt koni więcej.
Wady - jeżeli ktoś poświeci nam kilka dni i cennych nocy a my mamy trochę tysiecy do wydania (2-3 tys.) zrobimy dobry tuning . Gdy jednak trafimy na tjunera to stracimy ogrom czasu nerwów i pieniędzy.
Zalety - wiemy za co płacimy. Wszystkie cyfry podane na pięknym papierze z drukarki znajdującej się w hamowni.

Ja jednak pozostanę przy swoim laptopie i vag-u ,którym można sprawdzić większość błędów oraz mocy zalecanej przez producenta , a raczej jej ciągłym "pilnowaniu" ,by moje koniki pozostały tam gdzie ich miejsce. Big Grin Pozdrawiam
10-01-2011, 16:52
Post: #5
RE: chip tuning
Ja mam przprogramowany strerownik profesjonalnie bez zadnych dokladnych kostek itp.ECU sa programowane przez znane mi osoby ktore sie tym zmjmuja tez na wysylke.Tam place i wiem ze bedzie natychmiastowy usmiech na twarzy to juz 4ty tdi ktory zostal poddany abiegowi dodania mocy i co z tym zwiazane jest oszczednoscia paliwa!! i z tego co zauwazylem brak wad.
Moj pierwszy TDI 1Z mial 260tys jak dostal chipa po dwuch latach mial juz 640tys i moze ktos wierzyc badz nie mial originalna dmuchawke i nie bral ani kropelki oleju auto smigalo 3 razy w tygodniu PL-DE bez skazy.Moim zdaniem warto zainwestowac w przeprogramowanie ECU i byc spokojnym oraz cieszyc sie z jazdy.
Jesli kogos interesuje firma przeprogramywujaca ECU (chiptuning) oraz naprawa sterownikow, immo itp PISAC!! wszystko tez na wysylke z gwarancja!!
21-02-2011, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2011 15:36 przez daneczek76.)
Post: #6
RE: chip tuning
Oczywiście że wart zainwestować w dobry wirus ale u profesjonalnego tunera który sprawdzi stan samochodu czy się nada i dopiero zrobi to co trzeba.

Z jazdom autem jest tak na początku wystarcza a potem się przyzwyczajamy i brakuje tych koni , a wirus to jak by nie był = banan na twarzy. Umnie też za mało.

Jeśli chodzi Wawe i okolice polecam Masters lub Rogaletti.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
10-04-2011, 10:53
Post: #7
RE: chip tuning
Marrioz wszystko OK ale z tymi kilometrami to przesadziłeś i to ostro...nie spałeś..nie jadleś..tylko kilometry kręciłeś??przez dwa lata? jeżdżę trochę to tu to tam dużym autem i wiem ile można zrobić w rok....pozdrawiam
11-04-2011, 19:57
Post: #8
RE: chip tuning
A ja sprowokowany przez kolegę napisze że Boxa właśnie wyjąłem z Auta podłączony pod Vagiem zgłaszał mi błędy pompowtrysków i dodatkowo był odłączony (brak bezpiecznika) teraz Auto śmiga jak ta lala i żadnych błędów....

Kostka łącząca sterowanie pompowtryskami z boxem i kablem do kompa coś chyba była walnięta...
Wymontowałem i nie ma problemu....
Jak ktoś wie jak to konkretnie działa to napiszcie chętnie się dowiem....



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chip 1.9TDi 110KM na? SVR6 44 46,152 10-04-2020 06:57
Ostatni post: wesol
  Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB bajabaj 22 19,539 02-04-2018 04:18
Ostatni post: wesol
  CHIP do Alhambry 2.0 TDI 2012 luki233 12 7,629 17-03-2018 15:12
Ostatni post: wesol
Information Sharan AUY Tiptronic Chip ? sebter 24 8,468 21-06-2017 16:53
Ostatni post: slawiec
  Chip w Galaxy borys03 22 9,648 25-05-2017 10:15
Ostatni post: wesol
Star VW Sharan 1.9TDi 115KM AUY + ARL Turbo + Chip piotto0 17 36,579 05-04-2017 10:51
Ostatni post: wesol
  Nitro OBD 2 II Chip Tuning BOX ELM PowerBOX 2015 1per 6 15,079 28-08-2015 16:49
Ostatni post: wesol
Sad AFN po chip tuningu - jest moc ale i niestety temperatura :( Drill 13 10,553 15-03-2015 22:41
Ostatni post: wesol
  chip do silnika 1Z kluwcio1 15 12,389 12-11-2014 19:35
Ostatni post: AndreV20
  tuning za 10gr DuczekiOsia 114 52,786 01-09-2014 09:26
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name