Ocena wątku:
Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
15-08-2023, 21:17
Post: #241
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
(12-08-2023 22:56)Waldiad napisał(a):  Witam.
Mam pytanie odnośnie tego zaworu. Posiadam VW Sharan 2.0 150km po lifcie. Mam na panelu też przycisk REAR. Czy jest możliwość, że tego zaworu nie posiadam. W miejscu tego zaworu występuje u mnie webasto(ogrzewacz REST) a zaworu brak. Czy możliwe jest, że znajduje się w innym miejscu?
Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.
Webasto u ciebie to piec do podgrzewania płynu i masz go fabrycznie zamontowany z przodu, przy prawym kole, pod nadkolem. Zawór o którym piszemy to inna historia. Rest to przycisk do odzyskiwania ciepła z układu chłodzenia silnika.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Reklama

16-08-2023, 21:29
Post: #242
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Coś mieszasz i nie bardzo wiesz gdzie dzwony biją, przeczytaj trochę więcej i napisz jaki masz problem bo ja nie bardzo wiem o co ci chodzi.

dobierasz się do wymiennika ciepła na tył gdzie nie dotrze ci ciepło jak masz uszkodzony zawór który nie znajduje się przy wymienniku z tyłu a z przdu pod silnikiem. tam pod boczkiem z prawej jest wymiennik i kanały prowadzące na góre i dół z tyłu, na panelu decyduesz (rear) gdzie ma wiać , na front ( gorne kratki) , nogi (tył). za wymiennikiem masz klapkę przed rozgałęzieniem kanałów.

potencjalny problem z webasto nie ma wpływu na brak ciepła z tyłu jak masz zepsuty zawór. (OK. ma trochę jeżeli chodzi o szybkość i siłę grzania, bo webasto to dogrzewacz)

nawet jak naprawisz webasto i masz zepsuty zawór nici z ciepła z tyłu.
jak naprawisz zawór i masz dalej zepsute webasto powinieneś mieć ciepło z tyłu choć niekoniecznie wystarczająco.
03-09-2023, 11:57
Post: #243
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Witam....
Mam problem jak większość z ogrzewaniem z górnych kratek.sle zawór o którym tu piszemy nie znajduje się u mnie w komorze silnika, tylko w bagażniku po prawej stronie. W komorze silnika brak tego zaworu. A żeby sprawdzić czy sztyft nie jest złamany muszę się dostać do tego zaworu, którego NIE MA W KOMORZE SILNIKA, TYLKO a znajduje się w klapie bagażnika koło tylnej nagrzewnicy. Dołączam Foto. Chyba że są 2 takie same zawory w aucie co wątpię. Webasto, wiem że nie ma z tym nic wspólnego. Chodziło mi tylko o lokalizację tego zaworu.
Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
   
09-10-2023, 22:13
Post: #244
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Kolega wyżej rozebrał już zawor ? Jak wyglada sytuacja ze sztyfem ?
28-11-2023, 20:49
Post: #245
RE: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu
Witam. Czy ktoś może podesłać jakiś link do kupna takiego sztyftu metalowego? Bo przejrzałem strony aukcyjne i nigdzie nie znalazłem Z góry dziękuję.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tylny panel klimatyzacji stiko 24 7,305 05-12-2023 19:18
Ostatni post: jesion0102

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name