Ocena wątku:
chip
21-09-2015, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2015 16:11 przez sharanik.)
Post: #31
RE: chip
No i zrobione.
Seria wyszła :142 KM/334,4Nm
Po modyfikacji:186 KM/390,5 Nm
Jak będę miał chwilę to wkleję wykresik.
Wrażenia na razie bardzo pozytywne, ale wypowiem sie dopiero jak wrócę z dłuższej trasy.
Wojtek z Dynosoft spisał się na medal, mógł jeszcze podciągnąć, ale powiedział że to jest bezpieczne na ten silnik i tak zostawimy.
Reklama

21-09-2015, 18:05
Post: #32
RE: chip
Gratuluje wyniku. Jakis wykres masz do tego. CIekawe wlsnie na ile ogarniaja te nowe CRki ale pewnie pieta achillesową jest dwumas. NAwet jakby ogarnilo i sprzelgo i dwumas to szkoda go pozniej w przyspieszonym tempie dowalać.
Ja tam na piatek jestem umówiony w Gdansku na korekte. no zobaczymy. Boje sie o raczej czy IC ogarnie sprawe ale chyab tak no i ewentualnie sprzeglo bo chcialbym zeby bylo pod 500Nm ale pewnei zakonczy sie na jakies 450Nm. Moze namowie zeby nieco wiecej koksu dac z dolu zeby jeszcze szybciej wstawalo turbo itd ale to kwestia do dogadania.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-09-2015, 18:30
Post: #33
RE: chip
A oto wykres z hamowania:


Załączone pliki Miniatury
   
21-09-2015, 21:25
Post: #34
RE: chip
No i pięknie. Poczujesz różnicę przy wyprzedzaniu, a i samochód wydaje się lżejszy. Turbina wstaje przy niższych obrotach i tak miało być. Ciekawi mnie różnica momentu - u Ciebie 390 u mnie 435 a moc podobna (186/189). Na jakim paliwie jeździsz bo ja na zwykłym Shell-owskim diesel-u? A jaki w tej chwili masz przebieg? Ciekawy jestem jak zużycie paliwa - czy odczujesz różnicę (ale na to jeszcze czas)? Wiele pytań !!!
Pozdro.
22-09-2015, 08:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2015 08:57 przez sharanik.)
Post: #35
RE: chip
Przebieg w moim sharanie to 143tyś km, ale motor zdrowy co wykazała seria.
Skoro seria OK Wojtek z Dynosoft zapytał się Mnie, czy ma być bezpiecznie czy max. Ja chciałem bezpiecznie i tak zrobił. Kilka razy hamował coś poprawiał. Wczoraj wieczorem wracałem do domu A4 i A1 ok 40km i powiem że elastyczność jest dużo większa i czuć moc, jak bym zrzucił 300 kilogramowy balast. Nie próbowałem max prędkości, ale przyjdzie na to czas. Tankuje na BP zwykłą.
28-10-2015, 22:50
Post: #36
Shocked RE: chip
Jak wrażenia z jazdy po miesiącu od wzmocnienia? Zużycie spadło? Żadnych problemów?
29-10-2015, 09:35
Post: #37
RE: chip
WitajCool
Wrażenia jak na razie same pozytywne, znacznie lepsze przyspieszenie, w końcu nie jestem zawalidrogą na autostradzie, elastyczność nieporównywalna . Spalanie jest na tym samym poziomie, może i by było niższe, ale nie mogę się oprzeć pokusie wciśnięcia gazu. Na pewno nie mogę powiedzieć że spalanie wzrosło. Odpukać jak na razie silnik i osprzęt w porządku. Staram się nie ruszać z pod świateł z piskiem opon, nie przekraczam często 4 tyś obrotów, bo i po co Big Grin, ale mogę sie pochwalić kilkoma startami spod świateł, gdzie goście wymiękli ich miny bezcenne Tongue. Polecam taką modyfikacje każdemu kto ma niedosyt mocy i momentu.
29-10-2015, 23:25
Post: #38
RE: chip
Jest różnica - co? Aż chce się jeździć. póki co ja swoim zrobiłem po wzmocnieniu 36000 km i aż miło. Żadnych problemów - oczywiście z mojej ALI nie robię wyścigówki (140/189KM i 312/435Nm). Poprzednio miałem ALĘ z 2001r AUY-115/145KM i przejechałem 396000km z jedną wymianą sprzęgła (330000km) i regeneracją turbiny (220000km). Oby tak było z tą.
Szerokiej drogi.
30-10-2015, 07:27
Post: #39
RE: chip
Norem nie wiem czy aby nie za duzo dokoksowane tego niutona. Jesli nie uzywasz auta raczje do jazdy emeryckiej to jakos nie widze dkugiego żywota dwumasy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-01-2016, 11:22
Post: #40
RE: chip
Sharanik powiedz mi ile wyszło Tobie za chipa w Dynosofcie? Dalej jesteś zadowolony, polecasz tego tunera?
W sumie mój Sharan od nowości zawsze był dość mocno ganiany i tak jakoś nie odczuwam braku mocy chyba, że jest załadowany. Szybkość przyśpieszenia jest naprawdę niezła jak na te 143 KM. Stoperowym pomiarze zawsze 10,5 sekundy pierwsza setka. By osiągnąć 200 licznikowe nie trzeba czekać wieczność i spalanie 6.5 średnio naprawdę nieźle. Zastrzeżenia mam tylko do przyśpieszenia na 6 biegu w przedziale prędkości od 120 do 150 wtedy łapie zadyszkę. Ale od 150 jedzie do przodu całkiem całkiem Smile
Jeśli chodzi o samo prowadzenie to nasze nowe Sharaki dużo potrafią jak są na odpowiednich oponach. Żadnych przechyłów można zapierdzielać po zakrętach dzieciobusem.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name