Ocena wątku:
chip
20-07-2015, 15:50
Post: #11
RE: chip
Oczywiście że można modyfikować ten silnik, tylko nie poprzez "oprogramowanie od mtm dla Sharana".. jedz do tunera ( R-Performance,Dynosoft,Compsport,ECUProject,Tune Up.. czy innego tego pokroju tunera / zakład zajmujący się chip-tuningiem ) i zrób bezpiecznie konkretny przyrost mocy ze sprawdzeniem samochodu itd.
Pozdrawiam



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Reklama

20-07-2015, 16:53
Post: #12
RE: chip
Ok, dzięki
Czyli nie jest ta jednostka nie jest podatna na awarię po chipie?
20-07-2015, 20:56
Post: #13
RE: chip
Awaryjnosc nie ma nic wspolnego przy chipsowaniu. Jelsi sie cos psuej to sie psuc bedzie i na serii i po porgramie. Zresztą program to zaledwie lizniecie auta. Oczewiscie w wieksozsci przyapdkow tak jest bo neiktore motory poprostu maja jakies tam swoje mankamnety i albo si enei nadja do modzenia powyzej pewnej wartosci. 2.0 raczje nei naleza do lichawych słupków. Po programie ten motor zazwyczja wypluwa okolo 210 koni i 440 Nm. Jednakze moze cie tamowac tutaj juz dwumas itp. Wynik mozna zrobic nawet jeszcze lapszy ale przy niutonie pod pięćset to sprzeglo szybko wyzionie ducha a chyba nie oto chodzi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-07-2015, 23:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2015 00:09 przez KampiUnited.)
Post: #14
RE: chip
No właśnie o sprzęgło najbardziej się obawiam, jeszcze pomyślę o tym o tym bo na tę chwilę ta moc wystarcza, gorzej jak załadowany po brzegi z bagażnikiem dachowym będzie i do tego 5-6 osób się wcisnie Big Grin
Ile taka zabawa z oprogramowaniem kosztuje do tego modelu?
06-08-2015, 10:04
Post: #15
RE: chip
Mój sharan mam oznaczenie silnika CFFA i 136KM i we wrześniu chciałem mu delikatnie podnieść moc do 170 KM i 350NM. Miałem poprzednio Passata B6 170 KM i teraz po przesiadce odczuwam znaczący spadek dynamiki, wiem że auto jest cięższe i nie jest to kombi. Mam nadzieję że po tym zabiegu mój "autobus" będzie trochę lepiej przyspieszał.
06-08-2015, 12:08
Post: #16
RE: chip
Auta nie chipsuje się na dana moc. Może wyjść tyle ale nie musi. Wpierw obadaj kondycję suszary i ja bym zmienił układ olejowy by nie było zonka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-08-2015, 08:26
Post: #17
RE: chip
Właśnie tak zamierzam zrobić, silnik jest w dobrej formie, zobaczymy ile wyjdzie. Chce to zrobić w Dynosofcie w Katowicach, robił może ktoś tam chipa?
07-08-2015, 18:13
Post: #18
RE: chip
To czy jest w dobrej formie to wyjdzie na hamowni. Masters tez mi pisal ze jego kobitka ma leona arl i tez na hamowni u niego wyplul serie cos kolo 160 koni czy cos w tym stylu. Po programie agresywnym cos kolo 180 chyba. Cos mowi ze nie tak jest bo lekkiego kopciuszka mu puszcza rano. Zregenerowal wtryski i na serii wyszlo 176 chyba a po lekkim liznieciu wyszlo 198 KM. Bywa roznie. A w jakiej jet kondycji turbo tez nie wiemy. Olej wymieniany w trybie LL co 30 tys km??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-08-2015, 13:34
Post: #19
RE: chip
Auto jest sprowadzone z Belgi i wymiany oleju były co 30tyś km, teraz interwał jest ustawiony co 15 tyś km. Mam tego sharana od 1,5 miesiąca i zrobiłem nim 7tyś km, teraz auto ma przebieg 140 tyś km. Musiałem w zeszłym tygodniu niestety wymienić EGR z Chłodnicą spalin (taka przypadłość tego EGR-u). Auto działało normalnie, ale co jakiś czas wywalał błąd P0403 (n18). Kosz spory, ale problem zniknął.
Olej kontroluje od początku i na razie nic nie dolałem, jak na te gabaryty auto całkiem ładnie się zbiera, przy większych prędkościach jest gorzej.
Nie chcę chipować na maxa, chcę po prostu podnieść trochę osiągi, ale nic na siłę, zależy mi na trwałości podzespołów i osprzętu.
10-08-2015, 17:50
Post: #20
RE: chip
Nie wiem czemu ale odbieram wrazenie ze masz jakies przekonanie ze jak zrobisz auto na 15 koni to wybuchnie a jak na 165 to juz bedzie latac wieki. To tak nie dziala. Tuner nie robi na jakas dana moc tylko na tyle ile pozwalaja podzespoly czyli jesli moze dmuchnac powiedzmy 2450 mBar to tyle ustawia i dawkuje potem odpowiednio paliwa by auto nie zostawialo batorego czy tez tak by inne podzespoly dawaly rade czyli sprzeglo pożyło itd itd. Mozna ewnetualnei napomknac ze np lata sie po autostradach z pedalem gazu w podloge to wtedy tuner tez bedzie mial na uwadze zeby turbinie troszke bardziej oszczedzic w gornych rejestrach itd. W jednym aucie wyjdzie po lekkim modzie X a w drugim waląc agresywnie wyjdzie Y. Niekoniecznie Y musi byc wiecej jak X. Czysto teoretycznie oba auta moga byc w miare sprawne.
Tuning auta poprzez samą zmiane mapy to swego rodzjau kompromis miedzy pewnym wyrzeczeniem wytryzmalosci pewnych podzespolów a stylem jazdy. Nie chesz by auto sie niszczylo to autem nie jezdzij. Niszczec bedzie i na serii i na chiptuningu. i serje mozna zaorac szybko i mocno podkreconym latac dlugo bez awarii.

Ja bym sprawdzil stan suszary skoro bylo serwisowane auto w trybie LL. Mialem neidawno przypadek passata B6 gdzie wlasnei przez to autko mialo zaorana turbone. Kanal dolotowy oleju byl totalnie zapchany szlamem,syfem przypominajacym maź, sadze. Autko z 2008 roku i z przleotem 245 tys km sprowadzony wlasnei z niemiec.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name