Ocena wątku:
Przewód anteny GPS Alhambra
26-07-2011, 17:24
Post: #1
Przewód anteny GPS Alhambra
Zakupiłem pojazd w Niemczech (rocznik 2007 1,9tdi 115KM). Niestety Niemiec sprzedając auto wymontował radio z GPS i zamontował zwykłe 1DIN plus kieszeń z którą auto kupował w salonie (radio z GPS dokupił za duże pieniądze dlatego nie chciał sprzedać z samochodem).
Dokupiłem używane radio 2DIN ale mam problem z podłączeniem anteny GPS (o której zapomniałem wspomnieć, że jest na dachu "płetwa rekina "),nie mogę doszukać się końcówki kabla.
Moje główne pytanie to: czy ktoś wie jak przebiega kabel od anteny zamocowanej z tyłu dachu (wygląda, że to oryginał z fabryki).Gdzie go mogę szukać. Nie podejrzewam Niemca o odcięcie kabli. Myślę, że gdzieś musiał odciągnąć.
Jedną końcówkę (wydawało się że to ta) znalazłem pod fotelem kierowcy, niestety to była od anteny telefonu.
Zdejmowałem plastikowe boczki na słupkach bocznych szyby przedniej, znalazłem tam po jednym grubym przewodzie , ale nigdzie mnie nie doprowadziły.
O kieszeni radia nie wspomnę, że już przeszukałem na wszystkie sposoby.

Proszę o jakieś informacje
Reklama

28-07-2011, 20:56
Post: #2
RE: Przewód anteny GPS Alhambra
Sprawdzałeś boczek szyby przedniej po stronie pasażera ?
28-07-2011, 22:37
Post: #3
RE: Przewód anteny GPS Alhambra
U kolegi w Sharanie kabel był położony od dachu przez tylny prawy słupek do schowka na lewarek. Tam był założony jakiś układ i progiem szedł do przodu.
29-07-2011, 08:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2011 10:39 przez daneczek76.)
Post: #4
RE: Przewód anteny GPS Alhambra
a czy na dachy jest na pewno Antena do GPS jeśli tak to OK.
szczerze już widziałem Sharika niby miał mieć kolega szukał , a nawet anteny gps nie miał i aut tez było młode bo z grudnia 2006.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
29-07-2011, 13:32
Post: #5
RE: Przewód anteny GPS Alhambra
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Antena na dachu jest, kabel od niej skierowany jest do przodu ale po skosie (zaglądałem uchylając lekko podsufitkę) w lewą stronę -wskazywałoby to, że powinien być prowadzony po lewym słupku przedniej szyby. Zdjąłem boczek z tego słupka- kabel gruby jakby od anteny jest, ale nie odnalazłem jego zakończenia bo jest poowijany taśmą tekstylną razem z innymi kablami i poprowadzony pod deskę rozdzielczą. Deski nie próbowałem zdejmować- nie wiem jakby się do tego zabrać, co odkręcić i czy nie naruszę w ten sposób poduszki powietrznej.
29-07-2011, 15:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2011 15:20 przez daneczek76.)
Post: #6
RE: Przewód anteny GPS Alhambra
alesp spróbuj od dołu z pod schowka jakoś sie dobrać i może znajdziesz tam kabel lub pod spodem od strony kierownicy może gdzieś tam wisi.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name