Ocena wątku:
Sprężarki śrubowe
04-01-2015, 02:21
Post: #11
RE: Sprężarki śrubowe
Zatem spokojnie możemy rozważać zalety i wady Smile Komentarze takie czy inne też zawsze coś wnoszą
Niestety nie miałem doświadczeń z piaskarką zasilaną sprężarką śrubową - tu nie umiem się wypowiedzieć czy śruba lepsza czy gorsza

Ja gdybym dziś miał wybierać śruba czy tłokówka - bez namysłu wybrałbym śrubową i chyba tego samego producenta co miałem - po prostu byłem z tych maszyn b. zadowolony.
A dostawały te maszyny u mnie w kość pracując niejednokrotnie w okresach szczytu produkcyjnego przez 3-4 miesiące na 3 zmiany praktycznie nie stygnąc i pracowały praktycznie bezawaryjnie - chyba tylko 2 razy miałem tylko jakieś usterki w sterowaniu.

Myślę że i dla tłokówki i dla śrubowej po określeniu wielkości maszyny powinieneś moim zdaniem rozważyć:
- cenę maszyny - te tłokówki co są dziś to też nie te same co ja miałem na początku mojej pracy 15 lat temu
- koszty eksploatacji w postaci energii elektr. to zaczyna być dziś istotny problem
- koszty serwisu - przy śrubie masz przeglądy i wymiany eksploatacyjne 2000mth - mały przegląd, 4000mth duży przegląd (filtry separatory) - tu trzeba sprawdzić co obecnie w jakich okresach i cenach jest wymieniane - w okresie 3 lat gwar. będziesz praktycznie skazany na serwis producenta sorry ale moje ostatnie doświadczenia są sprzed ok 1-1,5 roku wstecz
- czas użytkowania do remontu kapitalnego w mth - sprężarki z którymi miałem do czynienia określano na 25000mth obecnie producent podaje 30000mth - realnie w rozmowach z serwisantami określali trwałość na 20000mth i rzeczywiście tak było - technologie idą naprzód - trzeba pogadać i zweryfikować to na dziś.
- po załóżmy 20000mth - w przypadku śruby musisz liczyć się praktycznie z kosztem remontu kapitalnego na poziomie ok. 60-70% wartości nowej sprężarki - to regeneracja stopnia śrubowego lub raczej wymiana.
- wydaje mi się że relacje cenowe tłokowa śrubowa przy małych maszynach mogą być mniej korzystne niż przy maszynach większych
- do tych zastosowań co pisałeś - w obu typach sprężarek rozważ koszty przygotowania powietrza - mogą być spore

Nie ma problemu - moje kontakty są na chyba na tyle jeszcze świeże że przypuszczam że będę mógł po sprawdzeniu podać Ci namiary do rzetelnych ludzi z którymi współpracowałem.

Co jeszcze - pytaj śmiało w miarę moich wiadomości oczywiście napiszę Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Reklama

05-01-2015, 16:59
Post: #12
RE: Sprężarki śrubowe
Rozumiem,sprawa trochę sie odwlecze gdyż pracuje za granica.I zaraz sie zmywam z kraju.
Ile kosztuje serwis tych maszyn przez te 3 lata ?
Nie prowadzę działalności w PL wiec korzystam dla siebie raz więcej raz mniej.
Rozważam kupno śruby np takiej -Wydajność [m³/min]0,57 l
lub tak jak pisales mniejsza i niech pracuje caly czas.
Ale to musze troche poczytac i sie upewnic ,albo nawet zadzwonic do przedstawiciela.
Czyli tak podsumowując na razie polecasz firme Airpol .
http://www.airpol.com.pl/site.php/pl/pro...00,8%20MPa

Czyli juz nie szukam innej,tylko bazuje na jednej skoro kolego sprawdziles ja u siebie.
Dzieki za pomoc.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
07-01-2015, 02:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2015 08:48 przez smok_wawelski.)
Post: #13
RE: Sprężarki śrubowe
Hejka to może podsumujmy i odpowiem przeplatając się z Twoimi pytaniami, ale najpierw jedna b. ważne rzeczy co mi się przypomniały -sorry powinienem to napisać wcześnie ale widocznie smocza skleroza postępuje :
1/ przy sprężarce śrubowej bardziej pilnuj szczelności jej obudowy (domykania drzwiczek, pokryw,rewizji itp.) niż szczelności samej pneumatyki śruba jest chłodzona powietrzem, przepływy są znaczne a rozszczelnienia obiegu powietrza chłodzącego powoduje radykalny spadek efektywności chłodzenia co z kolei powoduje wzrost temp. stopnia śrubowego i w skrajnym przypadku może doprowadzi nawet do zatarcia śruby.
Przy takiej malutkiej K4 zapotrzebowanie powietrza chłodzącego to aż 1200 m³/h i tyle samo wylotu powietrza mocno ciepłego - tu jest ten grzejnik warsztatu Smile
2/ Pilnuj pasków klinowych napędu- zależy od nich wiele bo właśnie w/w chłodzenie po prostu przenoszą napęd potężnego wentylatora
3/ Węży zasilania i a zwłaszcza wylotu - gdy wąż pęknie - rozpędzona śruba wywali olej bezpośrednio ze stopnia i pójdzie chwile na sucho - owszem zabezp. wyłączy maszynę ale inercja śruby jest spora
4/ Wszystkich przewodów olejowych - jak dupnie zabezpieczenie wyłączy ale też poleci chwile na sucho a olej w śrubie to podstawa bo to i uszczelnienie i smarowanie a kreci się toto szybciej od silnika w aucie
Ile kosztuje serwis tych maszyn przez te 3 lata ?
Obecnie - trudno mi powiedzieć, ponadto serwis robiłem większym maszynom gdzie części są ciut droższe - o ile dobrze pamiętam mały serwis co 2000mth ok. 800zł i duży co 4000mth ok. 1400zł - koszt obejmował dojazd i robociznę i wymieniane elem. + olej.
Serwis mały i duży w C15 szły naprzemiennie właśnie co 2000mth
Małe maszyny mogą mieć inne interwały serwisowe a koszty powinny być nieco mniejsze - temat do sprawdzenia
Ale w sumie 2000mth - to przy ciągłej pracy jednozmianowej to jest prawie rok Smile

Rozważam kupno śruby np takiej -Wydajność [m³/min]0,57 l - lub tak jak pisales mniejsza i niech pracuje caly czas.
Ok - ale uczulam należy to jednak dobrze policzyć jeśli chodzi o wydajność i zastanowić się bo nie wymienisz zakupionej maszyny. Jeśli chodzi o wersje ciśnienia to też radziłbym lekki zapas sprężarka śrubowa będzie nieco wskutek zużycia zmniejszać swoja wydajność i max ciśnienie - to zacznie być zauważalne leciutko przy przebiegu ok. 15000mth
Przygotuj tylko dane urządzeń które chcesz używać a dobór zrobi ci spoko przedstawiciel producenta lepiej niż ja.

Ale to musze troche poczytac i sie upewnic ,albo nawet zadzwonic do przedstawiciela.
Na pewno tak - ale można jeszcze lepiej to rozwinąć Smile - na dowód historyjka p.t. "Jak Andrzej Krzyśka-smoka w śrubę wkręcił" Smile.
Zaczął mnie w zakładzie "najeżdżać" oferując śrubę - stary dość sceptycznie do kasy wiadomo, w końcu jest zielone światło (ja byłem tylko szefem prod. z ogr. decyzyjnością finansową) - do śruby podchodziłem tak średnio mając we łbie dotychczas tylko tłokówki. Andrzej w końcu mnie wziął na numer - chodź zawiozę Cie i pokażę jak to chula, pojechaliśmy do Skawiny poznał mnie z użytkownikiem dokładnie takiej maszyny jak miałem kupować - następnie taktownie nas opuścił i pojechał do jakiejś f-my w pobliżu. Popatrzyłem jak to pracuje, połaziłem po zakładzie popatrzeć jakie maszyny to zasila, pogadałem i z właścicielem od strony kosztów i z pracownikami utrzymania ruchu trwało to trochę - później Andrzej wrócił po mnie i wracając do naszego zakładu byłem już totalnie wkręcony w śrubę - do starego, umowa, kasa i za kilka dni chulała mi nowiutka C15 i wreszcie miałem problem gruźlików tłokówek z głowy - to po prostu inna klasa maszynySmile
Spoko - jak będziesz chciał to tyrknę i poproszę - żeby tak samo Ciebie w śrubę wkręcił Smile o ile nie On obsługuje Twój rejon to na pewno do kogoś Cie poleci.

Czyli tak podsumowując na razie polecasz firme Airpol. link do strony
Tak mogę polecić tę firmę z pełnym przekonaniem zarówno w zakresie niezawodności maszyn jak serwisu i jakości obsługi klienta.
Nie biorę pod uwagę porównywania w kategorii jakość/cena - nie znam obecnych cen, jak kupowałem C15 była to jedna z tańszych śrub w tym przedziale na rynku. Pamiętaj też proszę że bazuję na doświadczeniach z nieco większych maszyn niż Ty chcesz kupić,
Przez ponad 10lat użytkowałem Airpolowskie 2 maszyny C15
Uważam je za bardzo udane i bezawaryjne - pierwsza użytkowałem intensywnie ok. 5-6 lat do 18000mth, dalej do 21000mth jako zapasową z małym natężeniem pracy - naprawy oprócz planowego serwisu to:
- prewencyjna wymiana węzy sprężonego pow.
- prewencyjna wymiana przewodów olejowych
- prewencyjna wymiana pasków klinowych napedu.
- zawieszenie przekaźnika w sterowaniu - usterka usunięta samemu po instr. tel. serwisu
- awaryjna wymiana stycznika w sterowaniu odpowiadającego za przejście z biegu luzem na prace
- wymiana licznika godzin pracy
drugą C15 (tu już było ster. na full elektronice) użytkowałem trochę krócej. ok. 4 lat - nie pamiętam dokładnie ok. 12000mth dość duże natężenie pracy
- prewencyjna wymiana węzy sprężonego pow.
- prewencyjna wymiana przewodów olejowych
- prewencyjna wymiana pasków klinowych napedu.
- brak innych napraw poza serwisem planowym

Więcej grzechów C15-tek przez ponad 10 lat nie pamiętam - uważam że dobry wynik jakości Smile a szły czasem nie stygnąc na 3 zmiany Smile

Jako serwis - super - uruchomienie i szkolenie oczywiście w cenie maszyny, Początkowo przy pierwszej serwisował mnie o/ Rzeszów - współpraca wręcz genialna łącznie z tel. o północy jak jakiś drobiazg nie grał gdy wezwali mnie na zakład pracownicy utrz. ruchu bo nie mogli poradzić jakaś duperela zawieszenie przekaźnika ale zacięliśmy się - więc tel krótka instrukcja jak załatwić problem i C15 gwizdała dalej w ciągłym kontakcie i np. podpowiedzi co mimo braku wymogu serwisowego należy prewencyjnie wymienić - wiedza rzetelna - sporo się śruby od tych ludzi nauczyłem i to w miłej koleżeńskiej współpracy i rozmowy a nie wciskania na siłę elem. do wymiany. Profeska do granic takich że brudne czyściwo zabierali ze sobą a maszyna po serwisie i podłoga wkoło niej lśniła jak nowa. Następnie serwisował mnie o/ Gliwice - też w porządku. Troszeczkę gorsza współpraca z molochem centralą w Poznaniu w sprawach handlowych - ale też nie najgorsza.

Czyli już nie szukam innej,tylko bazuje na jednej skoro kolego sprawdziles ja u siebie.
A to trochę błąd - sprawdź przynajmniej trochę opinie o innych popytaj gdzie możesz i wyślij zapytania ofertowe aby porównać ceny
Ja po zadowoleniu z 1-szej tak właśnie do sprawy podszedłem - ale zostałem przy C15 Airpolu - w sumie dla mnie jako niewielkiego klienta bo cóż to jest 1szt C15 - sprężyli się ładnie niczym śruba i cena 2-giej też była bardzo preferencyjna - więc przyznam się że po prostu nie bardzo mocno szukałem Smile
A stary tez był happy bo jak podliczył ile wydawałem na serwis gruźlików bo to były małe kwoty jednostkowe ale się sporo zbierało tu 100 to tam 200 bo ciągle to wentyle to znów coś innego i przede wszystkim ani jednego przestoju na produkcji to uznał że się obula raz zapłacić i mieć spokój - przy zakupie 2-giej C15-tki miałem zielone światło od razu Smile

Dzieki za pomoc.
Nie ma za co - po to jesteśmy tu na forum aby sobie wzajemnie pomagać i wymieniać doświadczenia

No nic miało być krótkie podsumowanie a wyszło jak wyszło - tasiemiec i jakbym laurke na zlecenie Airpolu pisał - ale naprawdę aż chce się w tym przypadku powiedzieć "Dobre bo polskie"
Sprawdź jednak inne maszyny bo sporo nowości wchodzi na rynek, ceny tez kształtują się różnie, porównaj również koszty serwisu, pogadaj o kompletności osprzętu i ew. cenie osuszacza chłodniczego - bo czasem diabeł śpi w szczegółach.
weź pod uwagę jaka niezawodność maszyny Ci potrzebna - u mnie główny negatywem nie były koszty remontów tłokówek ale ich awaryjność i przestoje produkcyjne. Zważ na to że dzisiejsze tłokówki to trochę inna technologia niż te moje sprzed kilkunastu lat Airpol robi tez tłokówki. - Przegryź temat na 10-tą stronę nim kupisz - Powodzenia w wyborze Smile

Kontakty 2 aktualne mam sprawdziłem na stronce - 3ci muszę sprawdzić - nie ma problema jak potrzeba piszesz i podaję Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
20-10-2015, 21:43
Post: #14
RE: Sprężarki śrubowe
Dzis byłem u swojego wulkanizatora i mnie zaskoczył kupił sobie sprężarkę Srobowa. Ale zaskoczył mnie gdyz wylał dwa wiadra wody ze zbiornika. Pytam go co to skutek uboczny,mówił ze to normalne gdyz na dworze jest wilgotno. W pomieszczeniu temp pokojowa. Spojrzałem na tabliczkę znamionowa maszyna 7,7kw. Produkcji włoskiej.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
21-10-2015, 06:32
Post: #15
RE: Sprężarki śrubowe
dobry sprzet te srubowe ale do domowego zacisza to raczje slabo widze. POrzerost formy nad trescią. Za droga naprawa i obsluga a kozysci niewielkie. Stare tlokowe moze i glosne ale wieczne i w razie awarii latwa naprawa.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name