Ocena wątku:
Spawarki - MIG
05-01-2015, 17:19
Post: #11
RE: Spawarki - MIG
(04-01-2015 22:29)szparag86 napisał(a):  a do tego w inwertorach jest delikatna elektronika, stanęło na sprawdzonym transformatorze.

Jeśli inwrtor to tylko znanej firmy - bester, esab, kempi czy co tam jeszcze.
Jak elektronika padnie to do tych spawarek na 100% dokupisz części zamienne.

W chinszczyźnie to już różnie może być i spawarka może okazać się jednorazowa do pierwszej awarii.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

05-01-2015, 19:36
Post: #12
RE: Spawarki - MIG
(05-01-2015 00:10)szparag86 napisał(a):  nie jestem wyuczonym blacharzem, więc nie przytoczę przepisów, ale wg mnie metoda spawania zależy od materiału z jakiego wykonana jest karoseria, w obecnych czasach to już nie tylko stal, ale również np aluminium. Ten temat chyba regulują jakieś zagadnienia z zakresu materiałoznawstwa.

Nie dodalem poprzednio ze karoserie mozna spawac takze metoda MIG. (aluminium, stal nierdzewna )
06-01-2015, 00:36
Post: #13
RE: Spawarki - MIG
(06-01-2015 00:14)stasio59 napisał(a):  witam dodam jeszcze ze jest jeszcze spawanie tzw TIG to jest spawanie już bardziej dla zawansowanych spawaczy tam już zachodzą troszkę inne procedury względem co spawamy

Powiem cos o czym jeszcze nie pisalem. Mam poza soba ponad 40 letnia praktyke spawalnicza. Jestem w posiadaniu paszportu spawalniczego z wszystkimi wpisami. Znam wszystkie metody spawalnicze teoretycznie i praktycznie, poza spawaniem neutronowym i podwodnym. Prowadzilem przez pewien czas Schweißservice. Obecnie spawam sobie od czasu do czasu, wlasnie metoda TIG.
06-01-2015, 00:44
Post: #14
RE: Spawarki - MIG
ehhh no to tu fachura "pełną gębą" nas amatorów "pod włos" bierzeSmile
06-01-2015, 00:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2015 01:00 przez rizist.)
Post: #15
RE: Spawarki - MIG
(06-01-2015 00:44)szparag86 napisał(a):  ehhh no to tu fachura "pełną gębą" nas amatorów "pod włos" bierzeSmile

Nie chcialem po prostu wychylac sie. Spawalem ( nie lutowalem )takze dziurawa klima. Na marginesie: w Niemczech przy naprawie karoserii spawa sie MIG/MAG inne spawanie jest zabronione.
06-01-2015, 00:59
Post: #16
RE: Spawarki - MIG
co do spawania klimy, to mam ciekawostkę, jak kupiłem swoje galaxy to chłodnica klimy przy kolizji była dziabnięta i nie trzymała gazu.
Akurat zawoziłem jakieś zderzaki do pospawania do majstra co zawsze tworzywa mi naprawia i coś na ten temat powiedziałem. Kazał mi przywieźć chłodnicę to ją sprawdzi sklei. Tak... dobrze napisałem, sklei!
Był jeden otwór, zakleił to czymś czarnym o wyglądzie plasteliny... w dotyku jest to miękkie, ale o dziwo trzyma już drugi rok.
Cwaniak nie chce mi sprzedać tej tajemnicy.
06-01-2015, 01:07
Post: #17
RE: Spawarki - MIG
(06-01-2015 01:00)stasio59 napisał(a):  tak myślałem ze masz spore wiadomości i w dodatku jeszcze uprawnienia to się wszystko przydaje w zyciu naszym tez robiłem uprawnienia na wsio spawanie jak jeszcze po szkole zawodowej można było sobie zrobić bo miałem ku temu możliwości bo kończyłem szkołę budowę statków w szczecinie potem szkoła druga i życie potoczyło się inaczej a uprawnienia jednak pozostają

Tak, uprawnienia pozostaja na papierze jezeli nie spawasz od czasu do czasu. Sa ludzie ktorym wystarczy tylko 3 miesiace przerwy w spawaniu by miec problemy. Mam na masli spawaczy z niezbyt duzym stazem.
06-01-2015, 01:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2015 01:21 przez smok_wawelski.)
Post: #18
RE: Spawarki - MIG
Na papierze to nie tylko z braku wprawy, ale i wygasają jak próbek nie robisz co pewien okres albo zrobisz i badania nie przejdą . Nie wiem jaki to okres jest teraz zależało to od kategorii dawniej - już chwilę w tym nie siedzę.
15 lat tyrałem w kontroli jakości spoin ultradźwięk, rtg, wytrzymałościówka i odbiory urz. ciśnieniowych oraz konstrukcji - głównie w energetyce kotły, turbiny i rurociągi parowe Smile

Stasiu badając spoiny na obiekcie to jak gość był miesiąc na urlopie to już czasem widziałem po spoinach, oczywiście b. szybko wracał do wprawy.
Druga sprawa to oczy - mógłbym z defektoskopu wystawiać skierowania do okulisty Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
06-01-2015, 09:01
Post: #19
RE: Spawarki - MIG
Witam spawaniem zajmuje się już ponad 20 lat a moje zdanie co do modelów typów migomatów i na elektrodę jest takie że im mniej elektroniki tym taka maszyna jest trwalsza i będzie nam służyć długie lata bez awarii i bez napraw a dodam że byle układ elektroniczny często przekracza wartość całej maszyny a co do spawacza czy z papierem czy bez najważniejszy jest staż pracy pozdrawiam
06-01-2015, 15:39
Post: #20
RE: Spawarki - MIG
A jakie macie doswiadczenia z migomatem ale bez butli co. Z drutem specjalnym




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name