Ocena wątku:
Spawarki - MIG
14-12-2014, 13:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2014 15:32 przez smok_wawelski.)
Post: #1
Spawarki - MIG
dzięki koledzy,
smoku firmę spaw znam bardzo dobrze, kupiłem u nich swój pierwszy półautomat sherman dual mig 200 eh bestia na 230 pospawała sporo aut i maszyn w gospodarstwie, po roku padła elektronika ale udało się podpasować od bestera i kolejne 2 latka śmigała, w zesżłym roku nabyłem w castoramie bestera 1801 za 1400zł i muszę przyznać, że różnica w spawaniu jest znaczna (oczywiście na korzyść bestera Smile ) no i części oraz serwis ogólno dostępny.


[...... wycięto smok_wawelski - tu była propozycja utworzenia działu w którym obecnie są te posty ........ ]
Reklama

14-12-2014, 14:54
Post: #2
RE: Kompresor olejowy
takiego sheramana mam wlasnie juz dwa lata gdzies. Co sie juz mi w nim psulo ale to takie drobnice. Musze jedynie mu przznac ze jest dosc mocny jesli chodzi o proad spawania. Niby 200 a na obudowie ma chyba 190 czy 195 napisane ale wali bardzo dobrze. blache do 1 cm przepali. Nieszczelnosci na wezyku to standard, raczka z zaworem to juz wymieniona ale i tak robilem ja chyba ze 6 razy. CO do elektryki nie narzekam. Wstawie tylo elektrozawor do puszczania gazu a sam kabel zmienie na ten bez zaworowy i przede wszystkim dluzszy. Na takie spawania dorazne to mi styka. Zmien sobie drut na 1.0 mm z 0.8 jesli jeszcze takowym spawasz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-12-2014, 15:49
Post: #3
RE: Kompresor olejowy
u mnie rączkę wymieniałem 2 razy, później przewód od gazu, raz silniczek od posuwu drutu i na końcu całą płytę elektroniki na podzespoły bestera,
na końcu poszedł na alledrogo jeszcze za 500zł i kupiłem bestera,
P.S. spawam drutem 0,8

bester na razie ponad rok i bez zarzutu, śmiga jak ta lala i na siłeę i na 230V,
14-12-2014, 15:54
Post: #4
RE: Kompresor olejowy
no nie na sile w zasadzi ena dwie fazy. Nieco stabilniej jest. Ja mam tego tez na 230 V a nie na dwie fazy. Wolalem tego bo ja nie spawal ani duzo ani grubych elementów.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-01-2015, 21:54
Post: #5
RE: Spawarki - MIG
Witam, w nawiązaniu do powyższych postów poniżej wrzucam krótki opis techniczny sprawdzonych przez nas osobiście sprzętów (może komuś to pomoże w wyborze)
Sherman dualmig 200:
[Obrazek: 85245f90ed3ffc52m.png]

Bester 1801:
[Obrazek: eb6f689c49c912bcm.png]

Shermana można kupić już za 900zł bez problemu, bestera za 1400 jak się trafi promocje w Castoramie.

Odnośnie zakupu w castoramie to na niektórych forach piszą, żeby tam besterów nie kupować bo to są odchudzone modele w sklepie taki sam kosztuje ponad 2 tyś i ma cały transformator w miedzi, a te w castoramie mają jedno uzwojenie w miedzi a drugie alu i niby to szajs jest.
w zasadzie nawet tego nie sprawdzałem u siebie, ale sprzęt chodzi wzorowo. Do tego przed zakupem popytałem trochę znajomych blacharzy i u nich też pracują castoramowe bestery i nie mają z nimi żadnych problemów, a u niektórych pracują już po 5 lat na okrągło
04-01-2015, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2015 22:22 przez skimir.)
Post: #6
RE: Spawarki - MIG
Ja mam bestera MP1500 kupiony jakieś 10lat temu w castoramie albo innym hipermarkecie.
Niestety jest na 230V i czasem przydałoby się więcej prądu szczególnie gdy dostęp jest kiepski i trzeba więcej drutu z dyszy wypuścić. Ponadto, przy 230V jest bardzo czuły na jakość zasilania. Potrzebowałem kiedyś pospawać coś u znajomego - miał fatalną instalację jeszcze aluminiową i była masakra. Na 100m przedłużacz na budowie też ledwo ciągnął.

Poza tym jakość wykonania bardzo dobra. Uzwojenie w pełni miedziane (myślę, że te mity o specjalnych seriach dla hipermarketów robią handlarze, którzy mają większe marże). Nic się nie zepsuło, choć specjalnie wiele nie spawam.

Teraz bym kupił coś innego, bardziej uniwersalnego tak aby można było z tego TIG zrobić. Coś na inwerterze, bo jednak te transformatory mało mobilne są.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
04-01-2015, 22:29
Post: #7
RE: Spawarki - MIG
Też się zastanawiałem nad inwertorem:
dokładnie nad tym:
http://allegro.pl/polautomat-magnum-auto...88962.html
ale przy samochodówce większości funkcji bym nie używał, a do tego w inwertorach jest delikatna elektronika, stanęło na sprawdzonym transformatorze.
04-01-2015, 23:53
Post: #8
RE: Spawarki - MIG
Czy sa przepisy ktore mowia ze karoserie aut powinno spawac sie tylko metoda MAG?
05-01-2015, 00:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015 00:11 przez szparag86.)
Post: #9
RE: Spawarki - MIG
nie jestem wyuczonym blacharzem, więc nie przytoczę przepisów, ale wg mnie metoda spawania zależy od materiału z jakiego wykonana jest karoseria, w obecnych czasach to już nie tylko stal, ale również np aluminium. Ten temat chyba regulują jakieś zagadnienia z zakresu materiałoznawstwa.
05-01-2015, 00:26
Post: #10
RE: Spawarki - MIG
Podobnie jak szparag86 nie znam takich przepisów dot. samochodów.

Moja wiedza z zakresu spawalnictwa mówi mi jednoznacznie o doborze metody spawania w zależności od materiału tak jak Tomek napisał.

Znam takie przepisy w innej branży np. w spawaniu kotłów i rurociągów w energetyce czy spawaniu odpowiedzialnych konstrukcji - tam w dużym uproszczeniu chodzi o to aby np. spawaniem gazowym nie wprowadzać węgla lub spawaniem MMA nie wprowadzać pierwiastków z otuliny elektrody oraz nie rozszerzać strefy wpływu ciepła - ale to wszystko wynika z racji materiałów stosowanych w w/w elementach i konstrukcjach



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name