Ocena wątku:
Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
17-12-2014, 02:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 02:20 przez bugi78.)
Post: #1
Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
Witam,
jako że słychać mi jeden z przegubów zewnętrznych i zaczyna być już odczuwalne łożysko podpory półosi przymierzam się do wymiany wszystkiego za jednym zamachem.

Autko to Sharan V6 /204KM/ - napęd przód, skrzynia ręczna 6 biegowa.

Części są z wyjątkiem jednego przegubu jeszcze oryginalne i już pora na nie chyba przyszła Smile

Zamówiłem kompletną półoś lewą oraz obydwa przeguby i łożysko podpory półosi na prawą stronę...

Części przyszły do sklepu ale nie odebrałem ... bo zamawiali wg VIN i przyszło na pierwszy rzut oka nie to co powinno Smile

Do rzeczy
Temat pierwszy:
Łożysko podpory półosi prawej...
Przyszło coś takiego- zdjęcie poglądowe
   

Jak wchodziłem pod auto to nigdzie nie widziałem takiego łożyska.
Mam podporę coś w ten deseń: zdjęcie poglądowe
   

I jak się nie mylę to łożysko jest tam wciskane a nie przykręcane - dobrze myślę?

Ale czy można zamówić samo łożysko czy trzeba razem z podpora?

Kolejna sprawa - potrzebuje zamówić wałki wychodzące ze skrzyni /te z zimeringami/ i tu kolejne schody - bo z kpl półosiami tego nie ma w zestawie i trzeba zamawiać tylko nie bardzo jest gdzie...

Zwracam się z prośbą o pomoc w ustaleniu nr części, chodzi mi dokładnie o to:
Na obrazku zaznaczyłem strzałką że chodzi mi o to co wchodzi w skrzynię
   

potrzebuję nr części na obydwie strony prawą i lewą

Ewentualnie jak ktoś będzie taki miły i rozpisze mi obrazkowo i numerycznie
Big Grin obydwie strony czyli to co idzie od piast aż do skrzyni
Reklama

17-12-2014, 19:11
Post: #2
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
bugi bugi ach ty draniu. Tule tego na forum a ty nie szukasz. Widze ze temt twoj tlko obserowany licznie jest i zero pomyslu. Poszukaj bo o wszystkim bylo na forum i po podporze, lozysku i o przegubach itd.
Podpore mialem cal wraz z tym koszem, lozyskiem na sprzedanie ale dzis wlasnie wysylam junakowi bo sie zdecydowal choc jeszcze kilku pytalo. A ze to podpora w bardzo dobrym stanie to bedzie zadowolony.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-12-2014, 22:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 22:03 przez bugi78.)
Post: #3
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
o półosiach normalnych czytalem i o tych wzmacnianych /ponoć/ tez... ale nie ma tam nic o tym łożysku i podporze łożyska co szukam ...

no i chyba nikt ne wymieniał tych wałków co ze skrzyni wychodzą bo nie doszukałem się na forum

Przeguby i półosie to temat znany...
Ale zawarłem tutaj w całości wszystko licząc że ktoś juz przerabiał temat tego łożyska oraz wałków

Ile for internetowych tyle opini... sa tacy co nawet twierdza że ta podpora łożyska jest taka sama jak w TDI... ale chyba jednak nie /??/
17-12-2014, 22:20
Post: #4
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
kolego podpora jest taka sama we wszystkich poliftowych. To czy to 1.9 tdi czy 2.0 czy 2.8 nie ma znaczenia. Polosie tak ze sa te same tylko automaty maja nico krótsze polosie a wlasciwie to tylko ten patyk co laczy przeguby.
o lozysku to bylo juz nie raz ani nie dwa.
Nie wiem po co chcesz wymieniac ten walek co wchodzi do skrzyni chyba ze mowisz o tym od strony podpory ale to jest jako calosc. Ten walek i podpora i jej os to calosc razem z lozyskiem i koszem alu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-12-2014, 23:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014 23:59 przez LukaszWRC.)
Post: #5
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
Skoro końcówka podpory ma frezy ścięte i ma luzy to logiczne jest to,że i wałkowi wyjściowemu mechanizmu różnicowego teź się od tego oberwało więc to logocznie,że trzeba go zmienić!A łożysko może być dobre,ale i tak jest w zestawie.
I to wcale nie jest całość bo podopre można kupić samą bez problemu a wałek wyjściowy mechanizmu rożnicowego to całkowcie inna sprawa.



VW Sharan 1.9 TDI 115 KM AUY 2001
Vw Passat B7 2.0 TDI
MB W220 400CDI Było by pięknie gdyby nie AIRMATICBig Grin
MB R129 500SL V12
Skoda Roomster piekielnie mocne 1.2TSISmile
19-12-2014, 01:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 01:47 przez bugi78.)
Post: #6
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
Wesol nie do końca jest tak jak piszesz...
rozeznałem temat i jest tak:
Pierwszy montaż bodajże do 2002 roku w 2.8 ccm manual - podpora prawej półosi ma wprasowywane łożysko.

Z czasem VW zrobił tak że podpora ma przykręcane łożysko i dostępna była podpora jako zamiennik z łożyskiem przykręcanym...
I jeśli masz 2.8 poliftowego z lat 2000-2002 z przykręcanym łożyskiem to na 90% ktoś już to wymieniał...

U mnie jest w ori i mam wciskane łożysko i przy takiej opcji zostanę - cena łożyska z wałem jest powalająca...
Ale jak mi powiedzieli w ASO oraz inni mechanicy od skrzyń - zmienisz podporę na taką z przykręcanym łożyskiem - będziesz znacznie częściej to wymieniał...

U mnie nie wiem w jakim stanie jest łożysko - wyczuwalnych luzów nie ma... Ma nakulane 320 000 km i jak będę miał rozgrzebane półosie to wymieniam wszystko na jeden strzał - by mieć spokój

Lewa strona:
Półoś jest w kpl bez krótkiego wałka wychodzącego ze skrzyni,
czyli ośka i 2 przeguby + osobno krótki wałek napędowy ze skrzyni
Prawa strona:
wałek napędowy ze skrzyni jest w komplecie z łożyskiem do podpory
do tego kpl półoś czyli 2 przeguby i ośka

kupując osobno i wymieniając same przeguby - oszczędność jest może zauważalna... ale czy warto?

Kupując kompletne półosie masz od razu wyważone z ciężarkiem równoważącym - a to odczuwalna różnica...

kupując przeguby wew i zew osobno - trzeba wydać około 1000zł.. nie mam na myśli wyrobów metalopodobnych...

Kupując kompletne półosie wydasz około 1500 zł...

Całość z wałkami napędowymi - 2300...

Jako ciekawostka - samo łożysko wprasowywane w ASO 370zł bez podpory i wałka...
Z wałkiem droższe o... 100 zł

Łożysko przykręcane około 100zł...
Ale żeby mieć przykręcane łożysko trzeba na podporę wydać 600 zł...

zostaje przy opcji z ori podporą
Wiem że więcej zabawy z tym bo normalnie przykręcasz łożysko nabite na wałek i po sprawie

Tutaj trzeba nabić łożysko na wał i wprasować w podporę...

W 2 stacjach ASO stwierdzili że łożysko wprasowywane nie występuje bez podpory i wałka...
W jednej ASO stwierdzili że to bzdura i bez problemu można zamówić takie łożysko - tylko trzeba czekać około 7-10 dni bo na stanie w PL tego nie ma Smile
Takie małe OT
Auto nie miało lekko - przez 3 lata nakulało u mnie ponad 100 000km, z czego jakieś 20 000 z takim ogonem...
   
Więc chyba półoś z wprasowywanym łożyskiem na wałku jest sztywniejsza i potrafi więcej znieść Smile

Jako że po blisko 2 letniej przerwie wracam do karawaningu i planuje kupić przyczepę jeszcze większą niż miałem - napęd musi być pewny Smile
19-12-2014, 08:47
Post: #7
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
LukaszWRC napisalem ze walek z kolnierzem tzw podpory jest czesci aniedozowna z walkiem wchodzacym w skrzynie gdyz wlasnie sa to elementy pracujace ze sobą i musza byc wymienione obie. Lecz mimo to zerknij na fotek nr 3 kolegi bugi o jaka czec mu chodzi co jest montowana w skryzni. Dlatego napisalem po co chce to wymieniać Patrz uwaznie oco sie rozchodzi a nie walisz ble walić.

Bugi jest tak jak mowie a mowilem nei tylo tu tylo jeszcze w innych tematach z tym zwiazanych ze poczatkowe mialy kosz alu a pozniejsze tzw wersje stalową. Do wersji stalowej dostaniesz lozysko i w zamienniku( bardzo liche) i ori. DO wersji alu nie ma sprzedawanych osobno lozysk. To z ektos sobie sprzedaje osobno to jego sprawa ja rozkompletowal calosc. Tak samo masz na allegro dostepne przeguby wewnetrzne z GKN'a ktore nie sa sprzedawane osobno. Tyle z ecena powala bo 600 i chyba 550 zl widzialem. W jakim stanie jest twoje lozyso? hmm tu nie chodzi tylko o lozysko samo. Tam jest pierscien alumuniwy i kawal gumy plus to wprasowane lozsko. Samo lozysko z teog zestawu lozyskowego jest typowe i do dostania w hurtowni lozysk tyle ze najszybciej pada wlasnie guma w tym wszystkim. Temu sie przyjrzyj ale jak znam zycie to masz juz wypracowaną. Mozna wstawic zwykle lozysko i oznaczenie tego tez podawalem na forum pare razy. Chesz to spbie poszukasz nie to nie.
Polosie czyli dwa przeguby i patyk je łączący to temat tez walkowany wielo wielo krotnie. Samego przegubu wewn nie dostaniesz bo nie ma Chyba ze tandetny zamiennik. Zewnetrzne sa z gkn'a sa dostepne.
Polosie cale ori z GKN mam na miejscu dosptepne za dwa dni za cene 750 zl za sztuke z hurtowni czeci samochodowych. Jednakze znalazlem tez na necie ze za 690 zl sa dostepne takie poloski. Trzeba zdac neistety stare bo jest kaucja.

Co do cen lozysk i td to nei sprawdzalme jak u koelgi w aso ale mozesz poszukac sobie na necie i zdzwonic np umnie na miejscu do ASO- seat Synówka i syn. Tam wlascicielem jest moj kolega z podstawowki Szymon Synówka. Zapytaj bo siedzi przy telefonie to ci odpowie albo przekieruje na dzial czesci zamiennych.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-12-2014, 12:53
Post: #8
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
http://allegro.pl/podpora-polos-walek-sh...96329.html u nich kupisz regenerowaną razem z wałkiem,ta aukcja jest do 2ooo roku i do automata,ale mają teź na stanie do twojego napewno,a jak nie to Ci zregeneruą twoją tylko z tego co pamiętam a dzwoniłem do nich równo rok temu to oni sobie robia chyba jakieś arcy długie święta bo nie ma ich aż do sylwestra.



VW Sharan 1.9 TDI 115 KM AUY 2001
Vw Passat B7 2.0 TDI
MB W220 400CDI Było by pięknie gdyby nie AIRMATICBig Grin
MB R129 500SL V12
Skoda Roomster piekielnie mocne 1.2TSISmile
20-12-2014, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2014 23:05 przez leszekpl1.)
Post: #9
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
Czyli wnioskuję że problemy z prawą półośką w Sharanie występują również po 2004 roku, czy się mylę ?Przerabiałem już ten temat w mojej Alhambrze, chciałbym zmienić auto na młodszego Sharana po 2004 i jestem ciekawy czy możliwe że czekają mnie znowu te kłopoty.
21-12-2014, 00:12
Post: #10
RE: Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/
kolego na pewno to cię będzie czekać , tak jak dwu masa i turbina , ja już u siebie to porobiłem i mam spokój , kumpel miał 2005 r i to samo robił



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Półosie i przeguby crus 282 110,945 03-05-2019 21:32
Ostatni post: wesz82
Question Półosie sharan 4Motion Strazak93 1 1,321 07-03-2019 14:27
Ostatni post: arekkrosno
  Alhambra 1.9 TDI 115 KM 2001 r. - Haldex nie dolacza napedu pawel.kucharuk 57 41,994 25-10-2016 21:09
Ostatni post: damiansurma
  Legendarne przeguby... Pomocy! MelGrzybson 21 8,337 03-02-2016 23:53
Ostatni post: toma126
  Stuki w układzie przeniesienia napędu tacini 8 4,910 26-02-2014 23:19
Ostatni post: biart3

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name