Ocena wątku:
Najazdy garażowe
08-12-2014, 21:21
Post: #11
RE: Najazdy garażowe
(08-12-2014 19:29)Czerwony napisał(a):  a w razie potrzeby kolega nogą przytrzymywał i było ok.
To kolega odważny, już jeden stracił nogę w ten sposób.
Często tankuję u naszych wschodnich sąsiadów i tam się tankuje właśnie na najazdach, od kiedy pojawiły się drewniane najazdy prawie nikt już nie używa metalowych ponieważ zawsze uciekały spod kół.
Weź grubą belkę i obetnij pod skosem, mały koszt i sobie sprawdzisz czy będą takie najazdy przydatne. Po co się wykosztować jak może się okaże że użyjesz ich raz jak tu kolega pisał.


Załączone pliki Miniatury
   



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
Reklama

08-12-2014, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2014 22:11 przez spraktor.)
Post: #12
RE: Najazdy garażowe
zapodałem temat, bo do tej pory korzystam z drewnianych najazdów mojej konstrukcji(bele położone kolejno, wygląda to jak schody wydłużone) i myśle o zastąpieniu czymś innym, przydają mi się rzadko ale się przydają, co do lewarka to mam dobrą żabę, kobyłki, także cos tam mam w tej swojej dziupli Smile a te najazdy z linka jeżeli bym kupił to i tak trzeba przerobić, chociażby dospawać zakończenie aby nie przejechać za daleko, podbic gumą
09-12-2014, 13:38
Post: #13
RE: Najazdy garażowe
Kolego Gizio 1625. Za moich czasów wjeżdżało się na krawężnik, ale widzę, że krawężniki już rurami pozabezpieczali. Tongue Ale widok znajomy na fotce. Miło sobie po wspominać, bo wspomnienia odżyły Big Grin
09-12-2014, 14:26
Post: #14
RE: Najazdy garażowe
dziś nabyłem takie o to najazdy za 50 zł są dla mnie zupełnie wystarczające


Załączone pliki Miniatury
       
09-12-2014, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2014 17:54 przez smok_wawelski.)
Post: #15
RE: Najazdy garażowe
Fajne - jedynie prosty odcinek wydaje się być ciut za krótki, jest to co powinno być czyli opór na końcu, całkiem milutkie a za tę cenę to chyba nawet nie obuła się robić. Grzbiet kątownika do góry na skosach - uważam za mądre dla przyczepności przy wjeżdżaniu, skos i wys. nieduży raczej nie ma problemu z najechaniem. Są dość wąskie trza dobrze celować Smile ale może właśnie to wer. mini dla dłubacza garażowego amatora i cena też jest po mojemu adekwatna Smile
Błedem konstruktora wydaje mi się zastosowanie płaskownika/blachy spinającej skos z podstawą - stosunkowo mała wytrzymałóść na wyboczenie - wszystko praktycznie niesie końcowa podpora ale i długość nie jest duża - jak bym w środku też dał profil lub kątownik - sztywność i wytrz. na wyboczenie byłaby większa a koszt niewiele większy.
Co do nośności nie liczyłem ani nie kostruowałem - ciężko mi powiedzieć - ale kapeczkę delikatne mi się wydają



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
09-12-2014, 20:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2014 20:53 przez spraktor.)
Post: #16
RE: Najazdy garażowe
faktycznie raczej dospawam po środku kawałem kątownika( bo mam) aby się nie rozkraczały, znajomy z obok garażu, przywiózł kiedys z holandi i mu zalegały, ale troche sie wkurzyłem bo 3 dni temu sprzedał super sprężarkę 200l na 220v V2 za 300zł żeby się jej pozbyćSad
09-12-2014, 21:08
Post: #17
RE: Najazdy garażowe
Stasiu może po świętach się do ciebie wybiorę, na razie niestety nie mam czasu
09-12-2014, 21:15
Post: #18
RE: Najazdy garażowe
albo nawet zostaw tą blachę płaskownik jak jest i dospawaj spięcie pomiędzy - środkiem pod pochylnią - też da sporo a przeszkadzać nie będzie



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
09-12-2014, 21:44
Post: #19
RE: Najazdy garażowe
właśnie zrobiłem zdjęcia swoich najazdów, są one wykonane z kątownika 4 mm , płaskownika 5 mm i rury grubość ścianki 5 mm

[Obrazek: 54f9a7c10599.jpg]

[Obrazek: 03e22dab6572.jpg]

[Obrazek: 4d01b16a5b7b.jpg]

wysokość około 30 cm



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
10-12-2014, 09:33
Post: #20
RE: Najazdy garażowe
solidne, moje mają 25 cm wys.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name